
Pirmadienio rytmetį Mažeikių senamiestyje buvo pavogtas dviratis. Policijos pareigūnai įspėja, kad atšilus orams tokių vagysčių gali pagausėti.
Nustatinėja įtariamojo asmenybę
Elektrinį dviratį, kuris įvertintas 1200 eurų, vagis pagrobė apie vienuoliktą valandą ryto. Šis dviratis buvo paliktas be priežiūros prie V. Burbos gatvėje esančios parduotuvės. Pirminiais policijos duomenimis, juo važiavęs žmogus trumpam užėjo į prekybos salę ir paliko dviratį neprirakintą.
Vaizdo įrašas parodė, kad nežinomas vyriškis ant šios transporto priemonės sėdo ir nuvažiavo, įtariamojo asmenybė šiuo metu nustatinėjama.
Mažeikių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šios vagystės. Tai ne pirmas atvejis šį mėnesį, kai pavagiamas dviratis – praėjusį ketvirtadienį nugvelbta dviratė transporto priemonė, kurią savininkas trumpam paliko prie Gamyklos gatvėje esančios parduotuvės.
Palikti be užrakto – pavojinga
Atšilus orams, pareigūnai prognozuoja, kad tokių vagysčių gali pagausėti, todėl dviračių savininkai privalo įsisąmoninti vieną taisyklę – nepalikti dviračio neužrakinto net kelioms minutėms, būtina dviračio rėmą prie nejudančio objekto prirakinti naudojant tvirtą užraktą, pagamintą iš sustiprinto metalo kilpos arba U raidės formos metalinio strypo, jį prirakinti taip, kad spyna apkabintų ir galinį ratą, ir rėmą, nepasitikėti trosinėmis spynomis, kurias lengva nukirpti.
Taip pat, siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, patartina naudoti kelis skirtingo tipo užraktus vienu metu, taip dar labiau apsunkinant vagių darbą.