„Sidabro vainikėlis“ laukia naujų moksleivių darbų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono moksleiviai ir jų mokytojai jau gali pradėti ruoštis Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamam 2018 metų moksleivių liaudies dailės konkursui „Sidabro vainikėlis“. Jam reikia pristatyti kūrinius, priskiriamus tradiciniams lietuvių liaudies vaizduojamosios dailės bei dailiųjų amatų žanrams.
Į praėjusių metų konkurso regioninį turą darbus pristatė 26 moksleiviai iš Mažeikių rajono.

Konkursą „Sidabro vainikėlis“ mūsų rajone kuruojanti Kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė informavo, kad rengiami trys jo turai – vietinis, regioninis ir nacionalinis. Vietinis turas rajonuose ir miestuose turi įvykti iki ateinančių metų kovo 9 dienos. Konkursinėse parodose gali dalyvauti 9–19 metų amžiaus – 4–12 klasių moksleiviai. Jie skirstomi į dvi amžiaus kategorijas: 9–14 metų (4–8 klasės) ir 15–19 metų (9–12 klasės): dalyvis priskiriamas vienai arba kitai amžiaus kategorijai pagal tai, kiek metų jam yra suėję kūrinių pristatymo konkurso vietiniam turui dieną.
„Šiam konkursui tinka ne bet kokie moksleivių sukurti darbai: jie turi būti priskiriami tradiciniams lietuvių liaudies vaizduojamosios dailės ar dailiųjų amatų žanrams, tokiems kaip medžio skulptūra, jo raižiniai, karpiniai, taikomieji medžio dirbiniai, iš vytelių pinti ir kitų tradicinių žaliavų dirbiniai, taip pat kalvystės darbai, keramika, tekstilė, paprotinės dailės dirbiniai – margučiai, kaukės, verbos, sodai“, – darbus vardijo J. Kaleckienė.
Apie dalyvavimą šiemetiniame konkurse reikia pranešti el. paštu: jolanta.kaleckiene@mkultura.lt arba paskambinti tel.: 8 614 22 525.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Vytautas MALŪKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto