***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Kalnėnų pagrindinėje mokykloje – respublikinė konferencija

Asmeninio archyvo nuotrauka

Lapkričio 18 dieną Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla svetingai atvėrė savo duris kolegoms, susirinkusiems į respublikinę mokytojų konferenciją „Gera mokykla – atvira pokyčiams ir inovacijoms“. Atvyko per 60 mokytojų ne tik iš Mažeikių miesto ir rajono mokyklų, bet ir iš Skuodo, Telšių, net Rokiškio, kadangi su šių miestų mokyklomis kalnėniškiai dalinasi gerąja patirtimi, o su Telšių „Atžalyno“ pagrindine mokykla ir su Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija pasirašytos bendradarbiavimo sutartys.
Konferenciją pradėjusi Kalnėnų pagrindinės mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė kalbėjo apie  iššūkius, su kuriais susiduria šiandieninė mokykla, kokia ji turi būti, kad atitiktų sparčiai besikeičiančios visuomenės lūkesčius. Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus ir Administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys palinkėjo mokytojams sėkmingos konferencijos, gražaus kolegiško bendradarbiavimo.
Konferencijos dalyviai išskubėjo žiūrėti atvirų pamokų, kurias vedė net 18 šios mokyklos mokytojų. Dauguma svečių stebėjo pamokas tų mokomųjų dalykų, kurių disciplinos jiems yra artimos. Todėl aptariant pamokas vyko produktyvios diskusijos, kokie mokymo metodai yra efektyviausi, ar tikrai gera šiuolaikinė pamoka neįmanoma be naujųjų technologijų.
Vėliau konferencijos dalyviai rinkosi jiems rūpimas temas ir septyniose grupėse nagrinėjo įvairias kasdieninio savo darbo aktualijas: OLWEUS (programa prieš patyčias) projekto vykdymo naudą, darbo su gabiaisiais ir su specialiųjų poreikių vaikais ypatumus, Vaiko gerovės komisijos darbo sistemą ir kt. Darbo grupėse moderatoriai skaitė pranešimus, kaip šios problemos sprendžiamos Kalnėnų pagrindinėje mokykloje, svečiai dalinosi savo patirtimi. Buvo priimti bendri pasiūlymai, kokia turėtų būti gera šiuolaikinė mokykla.
Visiems, vėl susirinkusiems aktų salėje refleksijai, grupių atstovai pristatė siūlymus, kurie buvo įtraukti į konferencijos rezoliuciją, o renginio organizatoriai įsipareigojo inicijuoti šio dokumento  įgyvendinimą.
Ši bendra pozityvi veikla suvienijo mokyklos svečius ir kalnėniškius vienam tikslui – kurti gerą, atvirą, inovatyvią mokyklą.

Daiva Misevičienė
Lietuvių kalbos mokytoja

Asmeninio archyvo nuotrauka

4 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Kalnėnų pagrindinėje mokykloje – respublikinė konferencija”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  matyti kad vadovams trūksta kreditų- juk atestacija ne už kalnų.Užuojauta mokytojams

 2. Algis parašė:

  sutartys yra tam, kad būtų galima atrodyti reikšmingais

 3. paaiškinkite parašė:

  O kam reikalingos tos sutartys?

 4. skaitytoja parašė:

  Rezoliucija…kaip sovietmečiu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto