***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Noras pažinti save šeštokes atvedė pas pirmąją mokytoją

Sodų vidurinės mokyklos ugdymo savęs pažinimo grupės dalyvių susitikimo su „Vyturio“ pradinės mokyklos antrokais akimirkos. Jurgitos Montrimienės nuotraukos

Sausio 27 dieną Sodų vidurinės mokyklos ugdymo karjerai tikslinės savęs pažinimo grupės dalyvės 6c klasės mokinės Deimantė Mikutytė, Vaiva Gludžinskaitė, Goda Jarisonaitė ir Kamilė  Reinikovaitė, kartu su karjeros koordinatorėmis Jurgita Montrimiene ir Audre Kristinaityte-Mamedova, apsilankė „Vyturio“ pradinėje mokykloje, kur susitiko su vienos iš antrų klasių mokiniais.

Šeštokės ketino pademonstruoti mokiniams savęs pažinimo metodus, todėl pirmiausia ir nutarė aplankyti savo pirmąsias mokytojas. Deimantė, Vaiva ir Goda džiaugėsi, jog jų pirmoji mokytoja Vanda Skliuderienė mielai sutiko priimti Sodų vidurinės mokyklos ugdymo karjerai savęs pažinimo tikslinės grupės dalyvius „Vyturio“ pradinėje  mokykloje.
Maloniai nuteikė apsilankymo dieną smalsuolių antrokėlių akyli žvilgsniai ir aktyvumas, jų noras veikti ir laimėti, noras bandyti ir daryti, noras daugiau pažinti supantį pasaulį ir save.
Nelengva buvo smalsiems antrokams atlikti užduotį „Faktas“, kurios tikslas – pasitikrinti, ar mokame įvardinti faktą, ar perpasakodami nepridedame savo atspalvių, „skonių“, emocijų. Jei esame iš tų, kurie turi lakią fantaziją, t. y., perpasakodami visada pagražina, dažniau įsiveliame į konfliktus, kadangi perduodami informaciją ją iškreipiame.
Savęs pažinimo užduočių organizatorės mažuosius draugus vertė pamąstyti ir apie dalykus, kuriuos kasdien vartoja, tačiau ne visi pasidomi, iš ko jie pagaminti ar padaryti.
Smagi užduotis „Apkalbos“ sėkmingai iliustravo mūsų pačių stereotipinį mąstymą apie kai kurias profesijas ir specialybes. Ši užduotis mokiniams suteikia realią galimybę suprasti, jog turime ugdytis kritinį mąstymą, o ne pasikliauti stereotipais.
Ugdymo karjerai tikslinės savęs pažinimo grupės dalyvės Kamilė, Deimantė, Vaiva ir Goda taip pat turėjo puikią galimybę susipažinti ir realiai pajausti mokytojo profesijos ypatumus, pasitikrinti, kiek jų kiekviena iš jų turi, o kiek dar reikėtų išsiugdyti ir lavinti norint tapti mokytoja.
„Vyturio“ pradinės mokyklos direktorė Rasa Uščinienė tikisi, kad šalia įsikūrusių mokyklų bendradarbiavimas ugdymo karjerai klausimais taps dažnesniu reiškiniu, minėtą veiklą iliustruojančiu bendrais „Vyturio“ pradinės ir Sodų vidurinės mokyklų renginiais.
Audrė KRISTINAITYTĖ-MAMEDOVA
Karjeros koordinatorė

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Noras pažinti save šeštokes atvedė pas pirmąją mokytoją”

  1. Auksinis KArdas parašė:

    SAunuoles taip ir tauliau:D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto