Specialistai pataria, kaip išsaugoti sveikas akis

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Akys – vienas svarbiausių žmogaus organų. Jos – mūsų langas į pasaulį. Tačiau kasdien akis veikia įvairūs žalingą poveikį turintys veiksniai: ilgas žiūrėjimas į televizoriaus ar kompiuterio ekraną, užterštas oras, ultravioletiniai saulės spinduliai. Šie ir kiti veiksniai dažnai sukelia nemalonių problemų – akių sausumą, sudirgimą ar paraudimą.

});

Pastebima, kad į oftalmologus vis dažniau kreipiamasi dėl akių perštėjimo, deginimo, ašarojimo, šviesos baimės, paraudimo, spaudimo, smėlio arba svetimkūnio akyse pojūčio.

Kaip apsisaugoti nuo šių problemų ir išsaugoti gerą regėjimą, pataria Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVCS) Mažeikių skyriaus specialistai.

Kas sukelia akių nuovargį?

Mažeikių skyriaus vedėja Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė paaiškina, kad astenopija vadinamas akių nuovargis, kurį sukelia įtampa žiūrint į smulkius objektus. Jos požymiai: akių skausmas, ypač dirbant smulkius darbus, mirga raidės, eilutės, dvejinasi akyse, akys ašaroja, parausta, peršti, pablogėja ryškaus matymo pastovumas....

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto