Stalgėnuose užgrojo armonikos

Darganoti orai ir ankstyvos sutemos rudenį anksti žmones suveja į namus. Nebent… tas sutemas išblaško muzika. Tokia smagi ir nuotaikinga, kokia spalio 27-osios vakarą skambėjo Kulių kultūros centro Stalgėnų kultūros namuose per tradicinę kapelų šventę „Grok, armonika, grok“.

Šeštadienį Stalgėnų kultūros namų salėje vos tilpo žmonės, atėję į jubiliejinę – 5-ąją – kapelų šventę. Nuotaikingoji renginio vedėja Dalytė Ragauskaitė žiūrovams žadėjo puikų pasibuvimą – muzikos, dainų, šokių ir žaidimų pripildytą vakarą.

Ir nuobodžiauti nebuvo kada. Pirmieji scenoje pasirodė namiškiai – Stalgėnų kultūros namų kapela „Sodžius“ ir jos vadovė bei šio renginio sumanytoja Vilija Razmienė. 2011 metais įsikūrusiame kolektyve groja savamoksliai muzikantai, kuriems nereikia natų, nes jų atliekama muzika skamba iš širdies į širdį. Kolektyvas savo repertuare turi daugiau nei pusšimtį kūrinių, tarp kurių ne tik liaudies melodijos, bet ir romantinės dainos. Platus repertuaras, plati ir koncertinė patirtis – „Sodžius“ dalyvauja aplinkinių kaimų ir rajonų organizuojamose šventėse, festivaliuose. Turi užgyvenęs daugybę draugų – meno kolektyvų, kurių nariai, kaip ir „sodiečiai“, – neabejingi muzikai.

Smagiai skambėjo svečių iš Žlibinų kultūros centro – kapelos „Riviena“ (vadovas Alfredas Lučinskas) koncertinė programa. Neseniai veiklos 10-metį minėjusiame kolektyve groja įvairių specialybių žmonės, savo laisvalaikį skiriantys liaudies dainai ir muzikai. „Riviena“ per savo veiklos metus koncertavo Vilniuje, Rokiškyje, Ukmergėje, Mažeikiuose, Telšiuose, Rietave, Kretingos rajone ir t. t. Dalyvavo tarptautiniame festivalyje Latvijoje.

Vėją scenoje kėlė Šilutės Naujakurių kaimo muzikos kapela „Vėtrungė“ (vadovas Rimvydas Kairys), Skuodo rajono Rukų kaimo kapela „Gaspadoriai“ (vadovas Gintautas Petrauskas).
Ne instrumentais ir gražiais balsais, o mikliomis kojomis žiūrovų simpatijas tą vakarą pelnė Kulių kultūros centro Varkalių bendruomenės šokių kolektyvas „Ceklis“ (vadovė V. Razmienė).

Gitarų, armonikos, smuikų, būgnų, pučiamųjų instrumentų ir balsų garsų jūra abejingų nepaliko: vieni smagiai į taktą lingavo, kiti iš vietos kilo ir poromis smagiai sukosi. Tarpuose tarp kolektyvų pasirodymų renginio vedėja pasakojo linksmiausias istorijas ir kvietė šventės dalyvius pamiklinti smegenis įmenant mįsles.

Niekas kitas taip neišlaisvina žmonių nuo nuovargio kaip muzika – užmiršę savo kasdienius rūpesčius ir vargus kapelų šventės „Grok, armonika, grok“ dalyviai džiaugėsi buvimu kartu. Muzikų ir dainų kraitėms išsekus, V. Razmienė dėkojo kolektyvams ir jų vadovams už smagias koncertines programas, už tai, kad šeštadienio vakarą praleido kartu su stalgėniškiais.

Muziką mylintiems žmonėms kiekviena išvyka yra šventė, kai ne tik nudžiugini kitą, bet ir pats gauni dovaną – bendrystę. Už kvietimą dalyvauti kapelų renginyje „Grok, armonika, grok“ svečiai negailėjo gražių žodžių šventės šeimininkei V. Razmienei.

Rita Stančiukienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto