Stichinė sausra – išbandymas žemdirbiams

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos paskelbtais birželio 16-osios duomenimis, sausra vyrauja didžiojoje Mažeikių rajono dalyje. Nuotr. iš www.meteo.lt

Daugiau nei mėnesį mūsų krašte vyravę sausi orai privertė nuo birželio 15-osios paskelbti savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją.
Sprendimas priimtas atsižvelgus į vietos ūkininkų pranešimus apie dėl sausros patiriamus nuostolius ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenis.
Ūkininkai baiminasi, kad savaitgalį pagaliau pasirodęs lietus jau nebeišgelbės šių metų derliaus. Kils sunkumų ne tik grūdinių kultūrų, bet ir galvijų augintojams, pieno ūkiams, nes juose ima stigti pašaro.
Žemdirbiai teigia nepamenantys, kad anksčiau taip būtų buvę, kai po pavasarinės sėjos nesulaukta nė lašo lietaus.

});

Sausra plinta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHT) paskelbė, kad, remiantis meteorologijos ir Lietuvos žemės ūkio ir konsultavimo tarnybai priklausančių stočių duomenimis, sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, šiemet anksčiausiai pradėtas fiksuoti kai kuriose Plungės ir Šilutės rajonų seniūnijose.
Antrąjį gegužės...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto