Sulaikyti brakonieriai teisinosi taip pramogavę

Krakiškiams išsisukti nepavyko: leidžiančius į upę tinklus, juos užfiksavo aplinkosaugininkai. Nuotrauka iš agentūros archyvo

Vasarai baigiantis prie vandens telkinių traukia mažiau mėgėjų pažvejoti. Aplinkosaugininkai prognozuoja, kad dabar aktyvūs bus tik žūklės entuziastai ir brakonieriai.
Rugpjūtį  prasideda elnių, bebrų ir ančių medžioklės sezonas.

Laisvalaikis baigėsi nemalonumais

Praėjusios savaitės gale mažeikiškius aplinkosaugininkus pasiekė signalas, kad Ventos upėje, prie Krakių, brakonieriaujama. Patikrinti signalo pareigūnai išvyko kartu su Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos darbuotojais.
Signalas pasitvirtino: pasaloje buvę pareigūnai užfiksavo, kaip iš guminės valties vyrai į upę leidžia tinklus. Laimikiu pasidžiaugti brakonieriai nespėjo – vos tik priplaukė prie kranto, juos pasitiko aplinkosaugininkai ir liepė tinklus ištraukti.
„Į mūsų akiratį patekę 52-ejų ir 43-ejų metų vietos gyventojai teisinosi, kad brakonieriauti išplaukė pirmą kartą. Didelio žuvies poreikio nebuvę, tik taip norėję praleisti laisvalaikį“, – pasakojo rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius.
„Laisvalaikio praleidimas“ kiekvienam iš vyrų kainavo po du šimtus litų, konfiskuoti abu tinklai ir valtis.

Didelių pažeidimų neužfiksuota

Šį mėnesį mažeikiškiai pareigūnai surengė du reidus po rajono vandens  telkinius. Pirmojo reido metu kartu su policijos pareigūnais kateriu apiplaukė Juodeikių tvenkinį, velkant nuleistą į dugną kablį, tinklų neaptikta. Reido metu patikrinti aštuoni žvejai, visi jie turėjo žvejo bilietus.
Liepą buvo surengti du reidai: stebėta padėtis Juodeikių tvenkinyje (visi devyni šiame tvenkinyje žvejoję asmenys turėjo žvejo bilietus) ir Plinkšių ežere. Pastarajame vandens telkinyje pareigūnai aptiko vieną įleistą tinklą, pasaloje laukė jo šeimininko, bet šis nepasirodė.
„Kiek aktyviau vandens telkinius tikrinome pavasarį, gegužę buvo surengti septyni reidai, birželį į reidus vykome bent kartą per savaitę. Vasarą, kai poilsiautojai apgula vandens telkinius, brakonierių aktyvumas sumažėja, o rugpjūtį reidų ir vėl bus daugiau“, – informavo aplinkosaugininkas.

Leidžiama laimikio įvairovė

Nuo rugpjūčio penkioliktosios pradedama elnių patinų medžioklė, kuri tęsiasi iki lapkričio vidurio, antramečiai elnių patinai bus medžiojami iki metų pabaigos. Šiam medžioklės sezonui rajono medžiotojų būreliams išduotos aštuonios licencijos elnių patinams nušauti ir 27 licencijos elnių patelių ir jauniklių medžioklei.
Pernykštį medžioklės sezoną mažeikiškiai medžiotojai patiesė tris elnių patinus bei dvylika elnių patelių ir jauniklių.
Nuo rugpjūčio pirmosios iki kitų metų balandžio pirmosios leidžiama bebrų medžioklė, kuriai kvotų nėra nustatyta (praėjusį medžioklės sezoną Mažeikių rajono būrelių plotuose sumedžiotas 521 bebras), nuo rugpjūčio vidurio iki gruodžio vidurio leidžiama ančių medžioklė.

One Reply to “Sulaikyti brakonieriai teisinosi taip pramogavę”

  1. apas parašė:

    Patupdyti i kalejima ir tegul kiti kaliniai pramogauja jais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto