Šventė – atgaiva kūnui ir sielai

Sakoma, kad viščiukai skaičiuojami rudenį. Babrungo seniūnijos gyventojai taip ir daro: baigę rudens darbus kasmet renkasi į tradicinę seniūnijos šventę „Po visų darbų“. Sueina žmonės pasidžiaugti ne tik nuveiktais darbais, bet ir pasigrožėti užaugintu derliumi, padėkoti gražiai sodybas tvarkantiems, atsipalaiduoti, pabendrauti ir pasilinksminti. Smagiai laiką Babrungo seniūnijos gyventojai leido ir praėjusio penktadienio vakarą.

„Kas kitas, jei ne žmogaus aktyvumas ir jo noras būti su kitais, ir sukuria tą bendrystės jausmą“, – gausiai į šventę susirinkusius seniūnijos gyventojus sveikino Žlibinų kultūros centro direktorė Alina Bružienė.
Nuotaikai pakelti visų pirma susirinkusieji buvo pakviesti dalyvauti loterijoje be pralaimėjimo, kurios pagrindinis prizas buvo žolelių, vaisių ir daržovių džiovyklė.
Tradiciškai šventėje šaunūs prizai įteikti gražiai tvarkomų sodybų šeimininkams.

„Galime didžiuotis savo ūkininkais, sodybų šeimininkais, kurie puoselėja savo kiemus, aplinką. Ir kai reikia išrinkti, tai yra sudėtingiausia užduotis. Atrodo, važiuoji, randi gražią, važiuoji kitur – dar gražesnė“, – kalbėjo Babrungo seniūnė Rūta Jonušienė.
Gražiausios Babrungo seniūnijos sodybos titulas šiais metais atiteko Vilmos ir Rimvydo Šakinių sodybai. Gražiausia ūkininko sodyba išrinkta Linos ir Gintauto Trakumų sodyba. Gražiausio ūkininkų ūkio vardo šiemet nusipelnė Marijos ir Zenono Narmontų ūkis.

Šventės dalyvius sveikino ir Seimo narys Jonas Varkalys. Jis džiaugėsi seniūnijos bendruomenių „Tėviškė“ ir „Dvarkiemis“ veikla, išrinktiems naujiems seniūnaičiams linkėjo sėkmės darbuose. „Žinau, ką reiškia dirbti visuomeninį darbą atimant iš savęs laisvą laiką, gal ir pinigėlį, kad kitiems būtų geriau. Tačiau žinau ir tai, kad žmogus, dalydamasis tuo, ką turi, visada jaučiasi gerai. Gerai yra turėti pinigų, būti turtingam, bet dar geriau turėti gerą nuotaiką, sveikatą, ramybę, o tai gaunama per bendravimą, per pagarbą vienas kitam ir per dalijimąsi su kitais“, – pabrėžė parlamentaras.
Visuomenei pristatyti išrinktieji seniūnaičiai Genutė Ročienė, Virginijus Brezgys, Alvydas Gedgaudas, Birutė Pakalniškienė, Paulius Šetkauskas ir Gediminas Stonkus.

Kad būtų linksmiau, savo pasirodymu susirinkusiuosius džiugino Žlibinų kultūros centro Glaudžių moterų vokalinis ansamblis „Draugystė“ (vadovas Kęstutis Kazlauskas).
Na, o vakaro pagrindinis akcentas, babrungiškius ne tik pakėlęs iš vietų šokti, bet ir paskatinęs smagiai traukti dainas, – atlikėjo Rašido koncertas. Iki paryčių dainavę ir šokę šventės dalyviai vėliau kalbėjo, kad tai buvo tikra atgaiva kūnui ir sielai po visų darbų.

Jolanta Vasiliauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto