Lionginas Šepka – lietuvių tautodailininkas skulptorius. Vienas žymiausių Lietuvos dievdirbių. Jo atminimui įamžinti Rokiškio krašto muziejaus taryba nuo 1994 m. organizuoja medžio drožėjų konkursinę parodą. Idėja sulaukė didelio medžio drožėjų susidomėjimo ir per keletą metų L. Šepkos premijos laureato vardas tapo prestižinis. Šios parodos-konkurso laureatais yra tapę ir Plungės krašto drožėjai. O XXII paroda sėkminga buvo jaunajam drožėjui plungiškiui Osvaldui Raudžiui.
Nuo rugsėjo 6-osios Rokiškio krašto muziejuje veikusioje parodoje savo kūrybą demonstravo ir dėl laureato vardo bei premijų varžėsi 33 medžio drožėjai iš 19 šalies rajonų: Jonavos, Anykščių, Kretingos, Mažeikių, Panevėžio, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių, Telšių, Vilniaus, Birštono, Druskininkų, Klaipėdos, Rokiškio, Širvintų, Ukmergės, Utenos, Alytaus ir, žinoma, Plungės.
Plungės kraštui atstovavo trys medžio meistrai: Vytas Jaugėla, Kazimieras Striaupa ir O. Raudys. Tiesa, vyriausias parodos-konkurso dalyvis K. Striaupa laureatų paskelbimo ir apdovanojimų nesulaukė, tad jo atminimas pagerbtas tylos minute.
Jauniausias parodos dalyvis – taip pat mūsiškis O. Raudys.
Šiųmetėje parodoje dalyvavo ne vienas drožėjas, kurie savo darbus konkursui buvo teikę daugiau nei 10 kartų. Vienas iš jų – K. Striaupa, dalyvavęs dvyliktą kartą.
Parodoje eksponuoti 197 kūrybos darbai, daugiausia religinės ir etnografinės tematikos skulptūrų. V. Jaugėlos kūriniuose – amatai, ūkio darbai, kalendorinės šventės. Jauniausio dalyvio drožiniai, kaip žinome, – šventieji.
Premijos laureatai paskelbti sekmadienį, spalio 27-ąją. Pagrindinis prizas ir piniginė premija šiemet skirta dviem medžio drožėjams. Šventėje įteiktos ir kitos premijos: jaunimui (medžio drožėjams iki 35 metų), už kūrybišką tradicijos interpretavimą, žiūrovų simpatijų.
Kaip ir minėta, sėkmė šiemet šypsojosi tautodailininko Viktoro Raibužio mokiniui O. Raudžiui, laimėjusiam premiją tarp jaunųjų medžio drožėjų.
Kaip ir minėta, Plungės rajono medžio drožėjai L. Šepkos konkurse dalyvauja nuolat. Ir ne tik dalyvauja, bet ir laimi laureatų vardus. 2003-iaisiais X parodoje laureate pripažinta medžio drožėja, dar kitaip angelų meistre vadinama Rūta Kavaliauskienė.
Po metų laureato vardas atiteko K. Striaupai.
Beje, V. Raibužio mokiniai šiame konkurse taip pat dalyvauja ir būna pastebėti ne pirmą kartą. 2017 m. ir 2019 m. jauniausio kūrėjo premija buvo skirta Aurimui Jurgaičiui, 2022 m. – Pauliui Mikštai.
Jolanta Vasiliauskienė