
Praėjusią savaitę Palangos Kurhauzo koncertų salėje vyko tarptautinis festivalis-konkursas „Teatrališka daina 2025“. Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos vokalinio ansamblio „Soliukai“ pasirodymas jame buvo įvertintas „Grand Prix“.
Gausus būrys atlikėjų
Palangos Kurhauzo koncertų salė vos talpino tarptautinio festivalio-konkurso „Teatrališka daina 2025“ dalyvius ir žiūrovus.
Į Palangą susirinko konkurso dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų – 42 solistai ir 22 ansambliai. Tarp jų – Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos vokalinis ansamblis „Soliukai“.
Komisija, kuriai pirmininkavo mūsų kraštietė Jūratė Miliauskaitė, vertino 64 pasirodymus.
Be vokalo pedagogės, dainų autorės ir atlikėjos, ansamblio „Sekmadienis“ vokalistės ir gitaristės J. Miliauskaitės, į vertinimo komisiją buvo pakviestos Emilia Janina Kozlowska iš Karolio Szymanowskio muzikos akademijos vokalo katedros (Katovicai, Lenkija) ir Evelina Šimelionė, Klaipėdos jaunimo teatro aktorė, režisierė, muzikos mokytoja.
Po pasirodymų J. Miliauskaitė konkurso dalyviams ir žiūrovams sakė: „Labai smagu buvo matyti tiek daug dainuojančiųjų – nuo pat mažiukų. Nors viena kita nata ir „praslysdavo“, gera žiūrėti, kaip jie teatrališkai įsijautę atliko savo dainas.“
Įvertinti geriausiai
Vokalinio ansamblio „Soliukai“ atlikėjus komisija įvertino svarbiausiu konkurso apdovanojimu – „Grand Prix“.
J. Miliauskaitė „Santarvei“ sakė, kad mažeikiškiai pasirodė nuostabiai: „Jų numeris buvo ir teatrališkas, ir kostiumai įspūdingi, ir pagal jų amžiaus kategoriją sudėtingas – vaikai dainavo keliais balsais. Jei dėl kitų pasirodymų mes, komisijos nariai, šiek tiek pasiginčijome, dėl mažeikiškių – jokių ginčų. Buvo priimtas vienbalsis sprendimas – skirti „Grand Prix“.
Pasak komisijos pirmininkės, pelnyti tokius apdovanojimus nėra lengva, tai didžiulis komandinis darbas.
„Didžiulį darbą atliko ansamblio vadovas, bet jis vienas lauke – ne karys. Turi būti ir tinkamas kūrinys, tinkamas tėvelių požiūris į repeticijų lankymą, sceninį įvaizdį atitinkanti apranga. Tik bendras darbas duoda gerų rezultatų“, – įsitikinusi J. Miliauskaitė.
Dainuoja trečius metus
„Soliukų“ ansamblis gyvuoja trečius metus. Jis ne kartą buvo pastebėtas įvairiuose koncertuose ir konkursuose. Vaikus subūrė ir moko ansamblio vadovė Ramunė Šakinskienė.

Pasak solinio dainavimo mokytojos, vaikai, dalyvaudami koncertuose, konkursuose, įgyja daugiau patirties, lengviau įveikia jaudulį ir scenos baimę.
R. Šakinskienė apgailestavo, kad dauguma dainavimo konkursų yra mokami, ir dėkojo tėveliams, kurie, reikalui esant, neprieštaraudami sumoka dalyvių mokesčius.
„Soliukų“ vadovė „Santarvei“ sakė, kad stengiasi ieškoti kuo įvairesnių ir įdomesnių konkursų. „Teatrališka daina 2025“ sudomino tuo, kad dalyviai turėjo parodyti ir vaidybinius gebėjimus, be to, šis konkursas vyko pirmą kartą.
„Kiekvienas laimėjimas verčia eiti pirmyn. Taip pat užkeliama ir kartelė, kad turime pasirodyti tik geriau“, – kalbėjo R. Šakinskienė.
Dabar „Soliukai“ intensyviai ruošiasi būsimiems koncertams. Vienas jų – koncertas, skirtas Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos 80-osioms metinėms, Mažeikių kultūros centre jį planuojama surengti balandžio 11 d.
Konkurencija didėja
J. Miliauskaitė įsitikinusi, kad mažiesiems atlikėjams reikia suteikti kuo daugiau progų pasirodyti scenoje, prieš žiūrovus.
„Pasirodymai stiprina vaikų motyvaciją lankyti repeticijas, skatina siekti tikslo. Be to, jie gali pažiūrėti, kaip pasirodo kiti. Kiekvienas konkursas, koncertas – savęs išbandymas ir patikrinimas“, – „Santarvei“ sakė ne vieną jaunų atlikėjų kartą išugdžiusi vokalo pedagogė.
Ji apgailestavo: anksčiau mažiesiems atlikėjams būdavo daugiau galimybių pasivaržyti, dabar konkursų, kur jie gali pasirodyti, yra mažiau.
„Dainuoti vien tik savo mokykloje, pasirodyti savai auditorijai nepakanka. Šių dienų scenoje nebeužtenka vien sustoti „lankeliu“ ir puikiai sudainuoti. Reikia gerokai daugiau – ir vaidybos, judesio, sceninio įvaizdžio, atitinkamo apsirengimo, reikia, kad viskas derėtų. Turi tiesiog išsiskirti iš kitų. Dainininkų šiais laikais yra stulbinančiai daug. Jei nori būti pastebėtas, turi būti išskirtinis“, – tvirtino „Santarvės“ pašnekovė.
Dirbdama ji pastebėjo dėsningumą: jei anksčiau mokytis vokalo ateidavo ir vaikų, turinčių muzikinės klausos problemų, dabar tokių mokinių retai pasitaiko.
„Ateina vaikai, turintys neblogus, net, sakyčiau, gerus duomenis. Todėl konkurencija tik auga“, – apibendrino iš Mažeikių kilusi vokalo pedagogė, dainų kūrėja ir atlikėja J. Miliauskaitė.