Tėvų „abonento“ mokesčio panaikinti nežadama

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienį posėdžiavo mero potvarkiu sudaryta darbo grupė. Lapkričio mėnesį šiai darbo grupei meras patikėjo išanalizuoti esamą tvarkos aprašą, nustatantį mokestį už vaikų išlaikymą savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose, jo dydį ir panaudojimą.
Kelis kartus keistą aprašą imtasi svarstyti po vasarą atlikto audito, kai paaiškėjo, jog ne visi vaikų lopšelių-darželių vadovai laikosi šio aprašo nuostatų ir tėvų mokamą „abonento“ mėnesinį 11 eurų darželio mokestį panaudoja ne pagal paskirtį.

Siekia aiškumo

Mažeikių rajono savivaldybės centralizuoto audito skyriaus patikrinimo išvados rajono politikus privertė sukurti darbo grupę, kuriai dar kartą buvo pavesta išnagrinėti Mokesčio už vaikų išlaikymą savivaldybės ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašą, kad jame neliktų dviprasmybių ir visi vaikų darželių vadovai bei tėvai suprastų jį vienodai.
Trečiadienį darbo grupė, vadovaujama Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojos Sigutės Bernotienės, daugiausia dėmesio skyrė tėvų nepasitenkinimą sukėlusiam klausimui dėl mėnesinio „abonento“ 11 eurų darželio mokesčio. Jį mokėdami tėvai prisideda prie savo vaikų lankomos įstaigos ugdymo aplinkos gerinimo.

Nuo lankomumo nepriklausys?

Darbo grupėje nebuvo svarstoma galimybė panaikinti šį mokestį, nors darželinukų tėvai jau ne kartą to prašė. Jos nariai tarėsi, kaip šio mokesčio panaudojimo tvarką padaryti aiškesnę, kad nei įstaigų vadovams, nei darželinukų tėvams nekiltų klausimų, kodėl ir kaip šis mokestis renkamas, kam skiriamas.
Diskusijose nuskambėjo siūlymas sugrįžti prie 50 euro centų mokesčio už kiekvieną vaiko lankytą dieną, kaip buvo daroma daugiau nei prieš metus. Šio pasiūlymo buvo atsisakyta, tvarkos apraše nutarta palikti nuostatą, kad ugdytinio tėvai mėnesinį „abonento“ 11 eurų mokestį moka visus metus, nepriklausomai, vaikas lanko darželį ar ne.
Vieningo sprendimo darbo grupė nepriėmė, jos nariai nutarė rinktis dar kartą.
Sprendimo projektą, kuriame bus pakoreguotas mokesčio už vaikų išlaikymą savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose nustatymo tvarkos aprašas, planuojama parengti ir Savivaldybės tarybai pateikti svarstyti kitų metų sausį.

10 Atsakymų į “Tėvų „abonento“ mokesčio panaikinti nežadama”

 1. k parašė:

  Viski už 20 eur perki sau , o 11eur atiduodi valdininkams.

 2. Jonas parašė:

  kai verkšlentojai perka vidutinišką viskį už kokius ten 20 eur tai net nesusimąsto,o savo vaikui skirtus 11 eur jo raidai ima ir sudreba.pasiūlymas neleiskit vaikų į darželį ir sutaupysit…..vaiko sąskata

  1. k parašė:

   Viski už 20 eur perki sau , o 11eur atiduodi valdininkams.

 3. nahalai parašė:

  Tai kodel 11 tegul buna 100 .is viso ta musu valdzia isprotejo, uz nieka sau ima pinigus ir pohuij…ahueli vapse

 4. vidas parašė:

  Darželinukų tėvų pasipiktinimą sukėlė lopšelių-darželių savaip traktuojamas dešimties litų mokesčio rinkimas. Paaiškėjo, kad vienur šis mokestis imamas, net jei vaikas dėl ligos įstaigos nelankė mėnesį ir ilgiau, kitur tokiu atveju mokesčio neprašoma. Švietimo atstovų teigimu, tokia dviprasmiška situacija susidarė dėl iki galo tinkamai neištobulintos sistemos, tvirtinant ir ruošiant tvarką, pagal kurią gali būti renkami vadinamieji „darželio mokesčiai“.
  Į „Santarvę“ kreipėsi darželinuko mama, norėdama pateikti klausimą rubrikai „Noriu paklausti“. Moteris teiravosi, ar reikia mokėti už darželį, jei vaikas serga ir nelanko įstaigos visą mėnesį ar ilgiau. Tuomet Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ atsakė, kad
  tokiu atveju jokių mokesčių mokėti nereikia. Nereikia mokėti net ir Savivaldybės Tarybos nustatyto dydžio mėnesinio mokesčio ugdymo reikmėms: medžiagoms, trumpalaikiam turtui bei kitoms su ugdymo proceso organizavimu susijusioms priemonėms įsigyti.
  Po tokio atsakymo tėvai „Santarvę“ informavo, kad dauguma lopšelių-darželių šį mokesti ima, nors vaikas darželio ir nelanko. Nepatenkinti tėvai pradėjo skambinti ir į Švietimo skyrių ir reikšti savo nepasitenkinimą. Toks A. Stonkaus atsakymas nepatiko ir kai kuriems lopšeliams-darželiams, kurie įsitikinę, kad jie šį mokestį ima teisėtai.
  https://www.santarve.lt/uz-vieta-darzelyje-abonentinis-mokestis/

 5. vietinis parašė:

  jo už mokamus 11 eur iš valstybės atgauna 100 eur ir vistiek niurzga

 6. KoksSkirtumas parašė:

  Pasigėdykit, vaiko pinigus gaunat, pusvelčiui valstybė (mokesčių mokėtojai) jų vaiką ugdo, maitina, prižiūri, o jie dėl 11€ verkšlena. Seniau niekas jokių vaiko pinigų neskirdavo, rinkliavos didžiausios būdavo, žmonės sunkiau gyveno, bet sąžinę turėjo

 7. NUOMONĖ parašė:

  šideikienė už savo vartojama žodį kitaip mąstantiems apibudinti susimokėjo baudą,bet kito nesuranda,o kas dėl mokesčio tai jis normalus,negi gaila savo vaikams

 8. Daiva parašė:

  Mano manymu, idiotams ( šis žodis nereiškia, kad silpnaprotis, kvailys) yra suteikti visi įgaliojimai galimai veikti nesąžiningai. Telšių apskrityje Mažeikiuose yra nustatytas didžiausias mokestis ir mokestis renkamas net vaikų atostogų metu, kai to nedaro kitos savivaldybės.

 9. baba parašė:

  Kad seniausiai ir nebuvo tokio dalyko nemokėti 11 Eurų tėvų atostogų metu, kažkokia iškreipta informacija. :) Ir prie ko tėvų atostogos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto