Ugdymo įstaigose vyksta evakuacija, policija tikrina patalpas

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Savivaldybė pranešė, kad penktadienio rytą beveik visos Mažeikių rajono ugdymo įstaigos gavo elektroninius laiškus-pranešimus apie neva įstaigose padėtus sprogmenis, kurie turėtų sprogti 11.25 val. Apie tai nedelsiant informuotas Bendrasis pagalbos centras, policijos pareigūnai išvyko prie ugdymo įstaigų, tikrina patalpas, teritorijas, bendrauja su atsakingais asmenimis.

Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė kreipėsi į miesto gyventojus, pranešdama, kad dėl šio incidento Savivaldybėje priimtas sprendimas dėl evakuacijos – išvesti vaikus iš patalpų ir išeiti darbuotojams, kad patalpos liktų tuščios.

Savivaldybės vadovai ir policija prašo gyventojų nepanikuoti. Už ugdytinių ir darbuotojų saugumą atsakingi įstaigų vadovai. Jeigu yra galimybės, tėvelių prašoma vaikus pasiimti.

Šią savaitę pranešimus apie ugdymo įstaigose galimai padėtus sprogmenis gavo ne viena šalies savivaldybė. Neaišku, kas šiuos laiškus siuntė ir kodėl būtent ugdymo įstaigoms. Informacija nepasitvirtino.

Tokių melagingų pranešimų autoriams gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki 1 metų.

Savivaldybės merės Rūtos Matulaitienės kreipimasis į rajono gyventojus:

https://www.facebook.com/watch/?v=703203131374877&t=15

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto