Ukrainai – mažeikiškių humanitarinė pagalba

Nuotr. iš LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos archyvo

Penktadienį vyko neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis, kuris sušauktas dėl humanitarinės pagalbos Ukrainai. Politikai, reaguodami į partnerio – Sumų miesto – mero prašymą, sutiko iš savivaldybės biudžeto tokiai pagalbai skirti 20 tūkst. eurų. Dar 100 tūkst. eurų numatyta karo pabėgėliams apgyvendinti.
Į Ukrainą iškeliaus ir per paramos rinkimo akciją eilinių gyventojų, organizacijų, verslininkų suaukoti daiktai.

Bus perkami būtiniausi daiktai

Memorandumas dėl draugiškų santykių ir bendradarbiavimo tarp Sumų ir Mažeikių užmezgimo pasirašytas 2019 m. rugsėjo mėnesį. Neatsitiktinai Sumų miesto meras pagalbos kreipėsi į mažeikiškius. Politikai bendru sutarimu priėmė sprendimą suteikti humanitarinę pagalbą Sumų miestui, skiriant 20 tūkst. eurų iš savivaldybės biudžeto asignavimų, numatytų Savivaldybės administracijai Savivaldybės veiklos valdymo programai vykdyti.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Šiurys politikams paaiškino, kad šie pinigai nebus pervesti ukrainiečiams, šiomis lėšomis bus perkami mero sąraše nurodyti būtini daiktai.
Toks sprendimas Savivaldybės tarybai buvo teiktas ir atsižvelgiant į Užsienio reikalų ministerijos rekomendaciją, į kurią pasikonsultuoti dėl humanitarinės pagalbos skyrimo kreipėsi Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė.

Pagalba – ir karo pabėgėliams

Tęsiantis karui Ukrainoje, vis daugiau nuo agresijos bėgančių šios šalies gyventojų ieško saugaus prieglobsčio ir mūsų rajone. Penktadienio duomenimis, Mažeikių rajone jau apsigyveno per pusantro šimto Ukrainos piliečių, daugiau kaip pusė jų – vaikai.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto