Ukrinuose – viktorina apie vaikų literatūrą

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ukrinų biblioteka surengė literatūrinę viktoriną „Knygas skaitau – daug sužinau“, kurioje savo žinias, sumanumą ir išradingumą demonstravo trijų mokyklų mokiniai.

Trys komandos

Į Ukrinų kultūros namų salę  susirinko trijų pagrindinių mokyklų – Renavo, Žemalės ir pačių Ukrinų pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos. Jiems bibliotekininkė Valda Muravjovienė paruošė ir vedė literatūrinę viktoriną „Knygas skaitau – daug sužinau“.
Kiekviena mokykla atsivežė savo penkių žaidėjų komandą, tad prie stalų susėdo „Žemaliukai“, „Renavo varliukai“ ir „Pelėdžiukai“.

Įvairios užduotys

Viktorinos dalyviai turėjo atlikti šešias užduotis: pasakyti perskaitytos ištraukos kūrinio pavadinimą ir jo autorių, iš „išsilaksčiusių“ žodžių sudėlioti knygų pavadinimus, teisingai prie autorių priskirti „pasiklydusius“ kūrinius, keletas užduočių buvo atspėti, kas yra dėžutėse ir voke, – viskas susiję su vaikų literatūra.
Susumavusi rezultatus komisija nusprendė, kad geriausiai viktorinoje pasirodė „Renavo varliukai“. Tiek jiems, tiek kitų komandų dalyviams atiteko dovanėlės.

Skatina daugiau skaityti

Prizų žaidimų metu kliuvo ir viktorinos komandų palaikytojams, ir mokytojams – jiems taip pat buvo skirti literatūriniai klausimai.
Viktorina surengta pagal projektą „Knygas skaitau – daug sužinau“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.
„Vaikai šiais laikais skaito vis mažiau. Knygą dabar atstoja kompiuteris ar išmanusis telefonas, o šia viktorina siekėme, kad vaikai dažniau užeitų į biblioteką, pasidomėtų knygomis, skaitytų jas. Gerai pasiruošti šiai viktorinai neskaičius knygų nebuvo įmanoma“, – patikino V. Muravjovienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto