Pernai balandį naujosios rajono Savivaldybės tarybos nariai pirmą kartą rinkimų istorijoje iškilmingai prisiekė.
Valstybės tarnybos įstatymo pataisomis siūloma įtvirtinti valdininkų priesaikos institutą ir taip priversti valdininkus atsakingiau dirbti savo darbą.
„Santarvė“ teiravosi mažeikiškių, ar, jų manymu, valdininkų duota priesaika privers juos dirbti atsakingiau.
Irena KONČIUVIENĖ,
pardavėja:
– Manyčiau, kad gal kas nors ir pasikeistų: būtų didesnė atsakomybė prieš kitus, ypač – „žemiau stovinčius“ žmones. Tačiau visi žinome, kad mūsų įstatymuose yra labai daug spragų, todėl, sakyčiau, ir šį įstatymą priimant, reikėtų gerai viską pasverti…
Vaidas POCEVIČIUS,
turintis negalią:
– Manau, kad priesaika įpareigoja kiekvieną žmogų. Juk paimkime kad ir armijoje: iškilmingai prisiekę kariai privalo griežtai laikytis savo duotos priesaikos.
Savaime suprantama, kad reikėtų padirbėti ties įstatymo pataisomis, kokių priemonių reikėtų imtis, valdininkui padarius nusižengimą.
Siūlyčiau nemokėti jiems išeitinių išmokų, įteisinti kokias nors pinigines nuobaudas ar imtis dar griežtesnių priemonių.
Rima KASPERAVIČIENĖ,
bedarbė:
– Manyčiau, kad priesaikų institucijos įvedimas sudrausmintų tik labai nedidelę dalį mūsų šalies valdininkų.
Sakyčiau, jog tai yra pačių valdininkų sugalvota, kaip apsaugoti savo reputaciją, o visiškai ne dėl mūsų, žmonių, gerovės.
Justinas BARSEVIČIUS,
pensininkas:
– Vargu ar pasikeis kas nors. Pasižiūrėkite, ką išdarinėja Seimo nariai: argi kas nors pasikeitė nuo to, kad jie duoda priesaikas? Manau, kad čia tik priemonė pasikelti visuomenės akyse kritusį valdininkų autoritetą.
Mano manymu, kol nesikeis mūsų senieji valdžios atstovai ir neužleis savo vietų jaunesniems, jau kitokio požiūrio, išprusimo, mąstymo žmonėms – niekas pas mus taip ir nesikeis…
Michailas BEDERŠTETAS,
operatorius:
– Turime pavyzdžių: kariai priima priesaikas, ir natūralu, kad tai jiems yra didelis įpareigojimas ir jų drausminimas. Esu įsitikinęs, kad priesaikos laikymasis priklauso nuo paties žmogaus vidinės kultūros, dvasinio išprusimo: visais laikais pats žmogus eina į kompromisą su savo sąžine, ir niekas kitas jam nepadės.
Sakyčiau, kad priesaikos įvedimas – gerai, bet tai nėra panacėja nuo žmogaus daromų nusižengimų.
Vanda MANČIUVIENĖ,
ligoninės darbuotoja:
– Galime visaip žiūrėti į šį naująjį priesaikos institucijos įkūrimą. Tačiau mano įsitikinimu, kad ir ką mes bekalbėtume, kokius įstatymus bepriimtume – pirmiausia viskas priklauso tik nuo paties žmogaus.