Viekšnių bibliotekoje pristatyta nauja Andriaus Almanio knyga

Nuotraukos Onos Pačengienės

Balandžio 22 d., pasitinkant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, Mažeikių rajono savivaldybės Viekšnių filiale vyko literatūros vakaras, kuriame pristatyta trečioji Andriaus Almanio knyga „Ventos legendos“.
Po Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos dūdų orkestro grupės (vadovas Algis Voveris) muzikinės įžangos, renginio vedėja vakaro dalyvius supažindino su ankstesne A. Almanio kūryba.
2012 m. rugsėjį bibliotekoje vyko A. Almanio knygos „Nežinomų metų pavasaris“  pristatymas. Tuomet autorius sakė, kad jam didelė garbė pristatyti savo knygą būtent šiuose namuose, kur gyveno įžymūs žmonės – Biržiškų šeima. A. Almanis pasakojo, kad rašyti jo šeimoje yra tiesiog neišvengiama, nes rašė visi: ir tėvas, ir mama, ir net močiutė. Tėvas Vytautas Almanis yra išleidęs penkias knygas – tris publicistines, du romanus, o mama – poezijos leidinį.
Autoriaus manymu, tai užkoduota genuose, nes dar būdamas vaikas, nuolat liedavo savo mintis ant popieriaus lapo.
Po gerų poros metų biblioteka skaitytojus pakvietė į antrosios A. Almanio knygos „Cukraus gabaliukas“ pristatymą.
Šį kovą autorius bibliotekos duris pravėrė, rankose turėdamas naują knygą – „Ventos legendos“, kurioje skaitytojams pristatomas mūsų kraštas, jo padavimai, sakmės. Rinkinyje daugiausia pasakojimų apie Ventos regioniniame parke esančias vietoves.
Taip pat pateikta nemažai moksleivių sukurtų legendų ir padavimų: „Kaip atsirado Gyvolių piliakalnis“, „Kaip atsirado upė Virvytė“, „Svirkos kančia“ ir kt.
Knygos pristatymo metu vaikų parašytas legendas skaitė Viekšnių gimnazijos pradinių klasių moksleiviai.
Gimnazijos mokytoja Ona Noreikienė supažindino su jaunaisiais legendų kūrėjais (tuomet jie buvo pradinių klasių moksleiviai, o šiuo metu jau aštuntokai), papasakojo, kaip vaikai buvo suburti ir dalyvavo paskelbtame konkurse, kurios legendos, padavimai pateko į knygą „Ventos legendos“. Mokytoja pasidžiaugė, kad tokia knyga atsirado, o kurti legendas esą kiekvienas turi galimybę, tik reikia gerų norų.
Knygos autorius prisiminė anksčiau parašytas knygas, kaip jos atsirado, ir pasidžiaugė trečiuoju leidiniu, kuris jau pasiekė Lietuvos bibliotekas. Lietuvos gyventojai, ruošdamiesi aplankyti Ventos regioninį parką, turės galimybę pasiskaityti apie jį sukurtas legendas, o atvykę – pasidžiaugti šiuo unikaliu kraštu.
Skaitydamas savo sukurtas ar savaip perrašytas legendas A. Almanis pasakojo ir jų atsiradimo  istorijas. Susirinkusiems smalsiems Viekšnių gimnazijos pradinukams jis paaiškino, kas yra legenda ir kas yra poetas, padeklamavo patį pirmąjį savo sukurtą eilėraštį.
Visiems susirinkusiesiems autorius padovanojo po knygą, o pasisakymą baigė jo paties parašytais žodžiais: „Kiekvienas laikmetis ir kiekvienas kraštas turi savo legendų. Bet beveik visų jų sukūrimo tikslas – tai tik paprastas ir nuoširdus noras atsidurti pasakoje, patirti stebuklą ir nebūtina čia ieškoti kažkokių giliausių paslėptų minties klodų.“

Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto