Žemaitiško rašto metams pritarta, o jų minėjimas – pačių įstaigų reikalas

Juozo Pabrėžos monografija „Žemaičių kalba ir rašyba“, išleista 2017 m., – gera pagalbinė priemonė ir mokytojams, ir mokiniams. Gintarės KARMONIENĖS („Žemaitis“) nuotr.

Ketvirtadienį į pirmą šių metų posėdį susirinkusi Savivaldybės taryba svarstė trisdešimt klausimų. Vienas jų – dėl 2024-ųjų mūsų savivaldybėje paskelbimo Žemaitiško rašto metais. Taryba šį sprendimą priėmė vienbalsiai.

});

Tęsia anksčiau pradėtą darbą

2024-uosius paskelbti Žemaitiško rašto metais pasiūlė Žemaičių kultūros draugija (ŽKD), vadovaujama telšiškio architekto, prof. Algirdo Žebrausko.

Toks pasiūlymas pasiekė ne tik Mažeikius, bet ir dar 16-os Žemaitijos savivaldybių merus. Jie sprendimą delegavo taryboms.

ŽKD rašte politikams teigiama: „Džiugu, kad šiandien žemaičių kalba išgyvena didelį pakilimą: skamba vis plačiau ir garsiau. Viena iš gyvų indoeuropiečių Baltų kalbos grupės kalbų – žemaičių kalba vis dažniau ir plačiau vyksta renginiai, konkursai, varžytuvės, mokslinės konferencijos, skirtos turtingai Žemaitijos istorijai, savitai ir unikaliai...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto