Židikuose apibendrintos dvejus metus trukusio tarptautinio projekto veiklos

Skamba bendrai atliekama latvių ir lietuvių moksleivių daina. Emilijos MURAVJOVAITĖS nuotrauka

Praėjusią savaitę Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje įvyko baigiamoji konferencija, skirta apibendrinti dvejus metus trukusį projektą „Socialinių ir amatų įgūdžių tobulinimas Lietuvos ir Latvijos pasienių regionų bendruomenių gerovei“, kurį vykdė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ir Latvijos Nigrandės seniūnijos Kalni mokyklos bendruomenės.

Konferenciją atidarė abiejų mokyklų mokiniai. Pirmieji į sceną lipo ir susirinkusiems dainas dovanojo šeimininkai, o po jų pasirodė svečiai iš Latvijos, kurie nestokojo teigiamų emocijų.
Tardama sveikinimo žodį Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė akcentavo, kad užsimezgusi draugystė projekto metu tikrai nenutrūks. Už buvimą kartu ji dėkojo latviškai. Direktorei antrino ir Nigrandės seniūnijos Kalni mokyklos direktorė Inesa Gangnusa.
Projekto tikslus, veiklas pristatė pavaduotoja ugdymui Laima Bartkuvienė. Ji priminė, kad šiuo projektu siekta sukurti patrauklesnę ir saugesnę teritoriją gyventi Lietuvos ir Latvijos pasienio Židikų (Lietuva) ir Kalni (Latvija) regionuose.
Projektas padėjo plėtoti vietinių žmonių socialinius ir verslumo įgūdžius įkuriant „Amatų“ tinklą. Židikuose veikla buvo orientuota į nesudėtingų rūbų, aksesuarų ir kitų dirbinių dizainą, o Nigrandėje veikė medienos darbų laboratorija. Šis amatų tinklas suartino abiejų šalių bendruomenes, skatino kultūrinį bendravimą.

Laura ARNOTAITĖ

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto