Žolinė Žlibinuose – su malda, muzika ir gėlių dekoracijomis

Žolinė, dar vadinama Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų iškilme, – pati seniausia ir garbingiausia Švč. Mergelės Marijos šventė. Nuo seno tądien žmonės rinkdavosi į atlaidus ne tik padėkoti už derlių, bet ir pabūti su artimaisiais, kaimynais, pažįstamais. Šią tradiciją puoselėja ir žlibiniškiai, kasmet išskirtinai vis su kita idėja atšvenčiantys Žolinę. Šiais metais jie po atviru dangumi sukūrė gėlių ir žolynų dekoracijų parodą. Tad, kaip sakoma, susirinkusieji turėjo kur akis paganyti. Sekmadienį tradicinius Šv. Roko atlaidus šventė stalgėniškiai.

Linksmybės Žlibinuose

Nors ir sakoma, kad savame krašte pranašu nebūsi, tačiau žiūrovų plojimai Žlibinų kultūros centro mėgėjų meno kolektyvams rodė, kad savi – arčiausiai širdies. Savo puikiausius liaudies šokius gyventojams dovanojo žlibiniškių kolektyvas „Sausdravielis“ (vadovė Loreta Vaitkutė), skambiomis dainomis džiugino moterų vokalinis ansamblis „Melodija“ (vadovė Rūta Černeckienė). Taip pat pasirodė Kantaučių moterų vokalinis ansamblis „Rugiagėlės“ (vadovė Laima Domarkienė), Glaudžių moterų ansamblis „Draugystė“ (vadovas Kęstutis Kazlauskas). O kai užgrojo Alfredo Lučinsko vadovaujama kapela „Riviena“, daugelis net nepastebėjo, kaip kojos pačios pradėjo kilnotis.
Po linksmosios dalies visų laukė rimtis ir susikaupimas – malda Žlibinų Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje. Na, o po pamaldų, pašventinus žolynus, kas netingėjo ir ūpo turėjo, traukė į šventės tęsinį, kur laukė vaišės, muzika, gražūs palinkėjimai ir dovanos.

Pasveikinti žlibiniškių, pasidžiaugti nuveiktais darbais, palinkėti sėkmės į šventę atvažiavo garbingi svečiai. Gražėjančiu kaimu, nenuilstančia ir vis naujų idėjų renginiams ieškančia Žlibinų kultūros centro direktore Alina Bružiene džiaugėsi Seimo narys Jonas Varkalys ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Parapijiečių uolumu ir geranoriškumu didžiavosi Žlibinų Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos parapijos kunigas Donatas Žukauskas.
Gerų žodžių gyventojams negailėjo ir seniūnijos laivą „vairuojantis“ Martynas Stančikas. Kad kaimai gražėja, kad juose vis mažiau apleistų sodybų, anot seniūno, – žmonių indėlis. Už gražiai tvarkomas sodybas M. Stančikas apdovanojo Rasą ir Andriejų Petreikius, Emiliją ir Vytautą Petrą Šaltupius, Vidą ir Kazimierą Lučinskus.
Seniūnas džiaugėsi ne tik aplinką puoselėjančiais gyventojais, bet ir tais, kurie gynė seniūnijos garbę dalyvaudami Plungės rajono seniūnijų sporto žaidynėse. M. Stančikas visiems pranešė gerą žinią – seniūnijos atstovai užėmė antrąją vietą. Įteikęs padėkos dovanas sportininkams palinkėjo puikių rezultatų ir šių metų varžybose.

Dažnai tenka girdėti, kad seniūnijos, kaimų bendruomenės neaktyvios. Šiemet žlibiniškiai savo aktyvumu prisidedant prie gėlių ir žolynų dekoracijų parodos kūrimo šventės organizatorius nustebino. Kaip sakė A. Bružienė, tiek daug eksponatų dar nėra buvę. Prie šių grožybių kūrimo prisidėjo Austėja Šakinytė, Urtė Stasiulytė, Nojus Vaičiulis, seserys Kotryna, Urtė ir Augustė Leščinskaitės, Karolis Buivydas, Viktorija, Kamilė ir Ugnė Buivydaitės, skautai, Greta Brazdeikytė, Žlibinų seniūnija ir biblioteka, Vilija Bieliauskė, Rūta Čiūželienė, Antanina Buivydienė, Sandra Jocienė, Inga Čiūželienė, Staselė Gaubienė, Vida Lučinskienė.

Vakare susirinkusiųjų laukė dar ne viena koncertinė programa. Sielą ramino saksofonininko Juozo Kuraičio-JK Sax melodijos, šokti kvietė grupės „G.E.R.S“ narių Sauliaus ir Pauliaus dainos. Na, o mažajam Pranukui (6 metų) užtraukus „Mūsų kieme vien pacankės…“ susižavėjimo balsai netilo dar ilgai. Urzgiančiais šventės dalyvių pilvais pasirūpino medžiotojų būrelio „Purvaičiai“ nariai.

Šv. Roko atlaidai

Daugelis jau yra įpratę, kad nedidelė Stalgėnų gyvenvietė per Šv. Roką tampa trankios muzikos, skambių dainų ir džiugaus žmonių klegesio vieta. Šiemet atlaidai atšvęsti kukliai, juk linksmybės jau vyko per Petrines. Nors ir be didelio šurmulio, Šv. Rokas sukvietė ne tik stalgėniškius, bet ir aplinkinių kaimelių gyventojus.
Kaip įprasta per atlaidus, pradžią šventinei dienai duoda šv. Mišios. Jas Stalgėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje aukojo vienuolis brolis Bernardas Verbickas.

Nuostabų koncertą susirinkusiesiems bažnyčioje dovanojo iš Rietavo kilusi operos solistė (sopranas) Aušra Liutkutė ir vargonininkė Jarūnė Barkauskaitė.
Po koncerto Stalgėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos kunigas D. Žukauskas visus pakvietė į agapę, kurioje vaišintasi uzbekišku plovu. Šį gomurio malonumo stebuklą kūrė šefas Stanislovas Rašinskis ir jo padėjėjas Vladas Butkevičius.
Jolanta VASILIAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto