„IKI“ Mažeikiuose susidūrė su valdžios „reketu“

Lapkričio mėnesio viduryje Mažeikiuose turėtų būti atidarytas paslaugų ir komercijos centras „IKI“. Prekybos tinklo savininkai dėl rajono valdžios spaudimo buvo priversti ne kartą koreguoti planus. Apie patirtą „reketą“ jiems skaudu ir prisiminti.
PRAMOGŲ KOL KAS NEBUS
„IKI“ prekybos tinklo plėtros vadovas Ignas Grigaras „Santarvei“ sakė, kad parduotuvės atidarymas buvo numatytas spalio 4 dieną. Tai turėjo būti nedidelis, 800 kv. m užimantis prekybos centras. Tačiau Mažeikių savivaldybės vadovai ragino išplėsti veiklą, tikino, jog Mažeikiai – prekybininkams patrauklus miestas, sudarė galimybes įsigyti buvusį kino teatrą „Eglė“ bei dar šiek tiek žemės.
Taip pat buvo pageidaujama, kad pastatas nebūtų skardinis – priderintas prie šios miesto dalies architektūros ansamblio.
Atidarymo terminą nukėlė ir sutrikęs fasadui reikalingų medžiagų tiekimas.
I. Grigaras teigė, kad devyniasdešimt devyniais procentais yra įsitikinęs, jog paslaugų ir komercijos centro atidarymas įvyks lapkričio 17 dieną.
Pastato bendras plotas – 4200 kv. m. Maisto prekyba užims 1600 kv. m. Visą kitą plotą nuomos ne maisto prekėmis prekiausiančios įmonės. Tarp jų batų prekyba užsiimanti „Danija“, „Džinsų pasaulis“, buities technika prekiaujanti „Elektromarkt“ ir kitos, šalyje puikiai užsirekomendavusios prekybos įmonės.
Pasak „IKI“ plėtros vadovo, centro atidarymo terminas nusikėlė ir dėl nuomininkų. Buvo sudarinėjamos sutartys, vykdomi jų pageidavimai, keičiamas vidaus planavimas, vitrinos.
I. Grigaras akcentavo, kad paslaugų ir komercijos centre „IKI“ pramogų kol kas nebus.
Buvo planuota čia atidaryti kino teatrą, kalbinta viena Vilniaus įmonė, užsiimanti kino verslu. Tačiau įmonė, ištyrusi Mažeikių rinką, padarė išvadą, kad mūsų mieste steigti kino teatrą yra per anksti. Prie šio klausimo bus galima grįžti po penkerių metų.
Beje, perspektyviniuose planuose yra numatyta „IKI“ išplėsti dar 2,5 tūkst. kv. m. Čia tikimasi įkurdinti pramogų centrą.

KAIMYNAI PAVOJAUS NEKELIA
I. Grigaras teigė, kad „IKI“ vadovų negąsdina kalbos, jog Mažeikiuose dėl didelio nedarbo žmonės gyvena skurdžiai. Pasak jo, išanalizavus mažeikiškių perkamąją galią, visai kitaip atrodo.
Beje, centras prisidės prie nedarbo mažinimo mūsų rajone. Vien „IKI“ maisto prekių parduotuvėje bus įdarbinta apie 90 darbuotojų. Daug darbuotojų reikės ir nuomininkams.
Anot I. Grigaro, pavojaus nekelia ir netoli įsikūrę ar statomi prekybos centrai. Patirtis, įgyta kituose miestuose, rodo, kad klientai stebi kainų politiką, aptarnavimo kokybę ir pasirenka jiems labiau patinkančius prekybos centrus.

PADĖJO SPRĘSTI MIESTO PROBLEMAS
Meras Vilhelmas Džiugelis džiaugėsi, kad prekybos tinklo „IKI“ atėjimas padėjo išspręsti nemažai susikaupusių miesto problemų. Pirmiausia nugriautas viešbutis vaiduoklis, kuris buvo tapęs narkomanų susibūrimo vieta. Taip pat pajudėjo Žemaitijos gatvės rekonstrukcija bei suaktyvėjo naujosios bažnyčios statyba.
Susisiekimo ministerija Žemaitijos ir Sedos gatvių sankryžai (čia bus įrengti ir šviesoforai – V. S.) bei atkarpai iki Naftininkų gatvės rekonstruoti skyrė milijoną du šimtus tūkstančių litų.
I. Grigaras, prisiminęs, kaip, pasak jo, įmonę „reketavo“ Mažeikių savivaldybės vadovai, susiėmė už galvos.
„Neklausinėkite mūsų apie tas sumas – per daug skaudu prisiminti. Prisipažinsiu, mes atsidūrėme aklavietėje. Žingsnis po žingsnio buvome taip prispausti, kad gerbūvio sutvarkymui turėjome išleisti apie pusę milijono litų. Ir tai ne galutinė suma. Prasidėjo nuo to, kad meras mums ėmė sakyti, jog būtų gražu, jeigu sutvarkytume bažnyčios aplinką, padarytume įėjimą į prekybos centrą nuo Kultūros rūmų bei bažnyčios pusės. Kai jie padarė projektą – išsigandome: žiedas, šalia vos ne fontanai, laiptai į bažnyčią. Sakome, atsiprašome, taip mes nesiderėjome. Jie mus pradėjo įtikinėti, kad bus negražu, jeigu šalia styros bažnyčios tvora. Dantis sukandę pradėjome tvarkyti tą žiedą, aplinką. Tačiau pasirodė, kad to negana. Reikėjo padaryti laiptus į bažnyčią, sudėti langus. Šiaip taip prikalbinome savininkus“, – pasakojo I. Grigaras.
Tačiau ir to buvo negana. Paaiškėjo, kad statomoje bažnyčioje nėra elektros įrangos. „IKI“ savininkams buvo paaiškinta, kad, klojant kabelį, vėl bus suniokota gražiai sutvarkyta prekybos centro aplinka. Teko ir šį darbą padaryti. Be to, „IKI“ pasirūpins Sedos gatvės apšvietimu, išasfaltuos daug didesnį aikštės plotą, nei buvo numatę.
„IKI“ plėtros vadovas pripažįsta, kad rajono vadovai elgėsi labai šiuolaikiškai. Pasak jo, visame pasaulyje priimta, kad prekybos centrai turi rūpintis miesto gerbūviu. Puikus pavyzdys yra Telšiai, kur Savivaldybės meras labai daug išreikalauja miesto labui.

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto