„Mažeikių“ futbolininkai nusiteikę optimistiškai ir tikisi sirgalių palaikymo

Baigėsi šalies pirmos lygos futbolo čempionato du ratai. Pirmenybėms pasiekus pusiaukelę, reprezentacinė „Mažeikių“ futbolo komanda užima penktąją vietą. Komandos žaidimą įvertinti „Santarvė“ paprašė jos trenerį Nerijų Gudaitį.


PRALAIMĖJIMUS
LĖMĖ DAUG APLINKYBIŲ
Per paskutines antrojo rato rungtynes išvykoje (abu pirmuosius ratus mažeikiškiai rungtyniavo tik išvykose) mūsų komanda, kuri, surinkusi 14 taškų, užima penktąją vietą, susitiko su absoliučia pirmenybių lydere „Šilute“, savo sąskaitoje turinčia 31 tašką. Nors nuo 38osios minutės aikštės šeimininkai žaidė be vieno žaidėjo, kuris buvo pašalintas iš aikštės, tačiau 41ąją minutę jų puolėjas Gvidas Juška pelnė vienintelį įvartį ir šventė pergalę.
„Po psichologinės duobės, kai mes iš eilės pralaimėjome trejas rungtynes, manau, sužaidėme geriausias rungtynes. Juk patirties neturintys mūsų žaidėjai žaidė su geriausia lygos ekipa, su žaidėjais, kurie drąsiai gali žaisti šalies A lygoje. Žaidėme gerą žaidimą, progų turėjome ir mes, ir jie, todėl manau, kad sužaidėme garbingai“, – sakė ekipos strategas Nerijus Gudaitis.
Pasak jo, pirmenybių debiutantai, o tokie buvo mažeikiškiai, paprastai žaidžia arba labai blogai, arba labai gerai.
„Apie mus kitos komandos žinojo tik tiek, kad atėjome iš antrosios lygos, pažinojo kelis žaidėjus, ir viskas, tuo tarpu nei mūsų žaidimo taktika, nei komandos charakteris nebuvo žinomi. Jauniems mūsų žaidėjams idealios aikštės (kur nuvažiuosi – Jonava, Šilutė, Marijampolė – geriausios aikštės šalyje), čempionato tvarka, žiniasklaidos dėmesys, sirgalių susidomėjimas tapo papildomu stimulu. Tai ir lėmė, kad po pirmojo rato surinkome net dvylika taškų“, – apie pirmąjį ratą pasakojo treneris.
Anot N. Gudaičio, antrąjį ratą, kai žaidė su „Žalgiriu“, mažeikiškiai pasirodė kaip brandi komanda, tik visiškai nepagrįstas baudinys per pridėtą rungtynių laiką atėmė du taškus.
„Tai, kad peržiūrėjus rungtynių įrašą, dėl šio baudinio mūsų atsiprašo šalies teisėjų asociacijos prezidentas Jonas Braga, rodo, kad mūsų futbole vyksta pozityvūs pokyčiai“, – sakė treneris.
Pasak N. Gudaičio, kitose rungtynėse Klaipėdoje komanda vėl sužaidė solidžiai iki aštuoniasdešimtos minutės, praleido įvartį ir vėl neteko dviejų taškų. Krintama į psichologinę duobę, komanda pavargsta. Kelionės (nors ir geru autobusu), nuovargis, traumos, baudų kortelės, viskas susideda į viena, ir patiriami iš eilės trys pralaimėjimai.
GRETAS PAPILDĖ
KETURI ŽAIDĖJAI
Paskutinėse rungtynėse mažeikiškių gretas papildė patyręs telšiškis Marius Šluta, iš Šiaulių parėjo mūsų mieste sportinę karjerą pradėjęs Mindaugas Žlibinas, pakviestas į komandą buvęs mūsų Sporto mokyklos auklėtinis Egidijus Tenys. Nuo trečiojo rato mūsų komandai padės Marius Jasas, žaidęs Vilniaus „Vėtroje“ ir „Geležiniame vilke“.
„Nesuprantu tokio Aurimo Vertelio poelgio, kai taip slapta paliekama ekipa. Tegul jis tik sėkmingai žaidžia FBK „Kaunas“, tačiau juk buvo geresnis būdas atsisveikinti su komanda“, – „Santarvės“ paklaustas apie nuostolius, sakė treneris.
Likusius du ratus „Mažeikiai“ visas rungtynes žais savo miesto centriniame stadione. Treneris tikisi, kad nepatiriant kelionių nuovargio ir esant dideliam vietos sirgalių palaikymui, pergalių turėtų padaugėti.
„Kita vertus, mūsų biudžetas ne toks, kad galėtume sirgaliams žadėti tik pergales. Bet tai, kad tik vienas A. Oriolas yra sportinę karjerą pradėjęs ne Mažeikiuose, o visi kiti – vietos auklėtiniai, ir dar mes sugebame garbingai žaisti antroje pagal pajėgumą Lietuvos futbolo lygoje – tai jau yra teigiamas rezultatas.
Jeigu antroje lygoje lenkėme varžovus meistriškumu, tai dabar visiems jauniesiems žaidėjams tenka per rungtynes atiduoti visas jėgas 100 arba net 120 procentų. Svarbu, kad turime komandą, kuri įgauna patirties, o Sporto mokyklos auklėtiniai – ateities perspektyvą tobulėti, lygiuotis į šią lygą ir žinoti, kad kada nors jie patys joje žais“, – sakė treneris.
Kaip prisipažino N. Gudaitis, jam net sunku patikėti, kad po keturiolikos metų (tuomet komandos rungtyniaudavo senajame parko stadione, ir žaidėjai persirengdavo Muzikos mokyklos patalpose, – V. S.) viešosios įstaigos Mažeikių sporto centro dėka stadione vyksta darbai, ir netrukus tiek jaunieji futbolininkai, tiek vyrai galės persirengti nebe lyjant lietui lauke, o kaip normalūs žmonės, persirengimo vagonėlyje.
Rugpjūčio pirmąją trečiojo rato pirmąsias rungtynes mažeikiškiai savo stadione žais su Vilniaus „Žalgiriu“. Prieš tai, liepos 25ąją, taip pat mūsų mieste, šalies taurės varžybose jie susitiks su Plikių „Sakuona“.
„Pastarasis varžovas antrosios lygos pirmenybėse Vakarų zonoje užima septintąją vietą, atrodo, kad šį barjerą mes turėtume peršokti lengvai. Tačiau pirmiausia tai yra taurės varžybos, kur būna vienintelis susitikimas, ir silpnesnis varžovas gali parodyti ne tik viską, ką moka, bet ir daugiau. Kitas dalykas yra tas, kad mūsų Antanas Bulošas dėl geltonų kortelių privalės praleisti šias rungtynes. Tačiau tikiu, kad dvi savaites pailsėjusi mūsų ekipa bus ištroškusi pergalių, atsigavusi psichologiškai ir pademonstruos mažeikiškiams pirmosiose rungtynėse savo gražiausią žaidimą“, – viliasi treneris.
Nuotr. iš redakcijos archyvo.: Atlaikę dviejų ratų maratoną išvykose, „Mažeikiai“ tikisi didelio sirgalių palaikymo namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto