„Naftkartas“ užsitikrino čempionų vardus

Po praėjusią savaitę įvykusio šalies automobilių kroso čempionato septintojo etapo tapo aišku, kad antrus metus iš eilės šalies čempionų vardus komandinėje įskaitoje iškovojo Mažeikių automobilių sporto klubo „Naftkartas“ atstovai. Dar du aukso medalius klubas planuoja pelnyti asmeninėse varžybose.KOMANDINĖ PERGALĖ
Ukmergėje vyko septintasis, priešpaskutinis, šalies automobilių kroso čempionato etapas. Tokius pačius rezultatus, kaip ir prieš savaitę vykusiame etape Šakiuose, parodė Aidas Vengris, važiavęs su „VW Golf“, ir Darius Martinkus, rungtyniavęs džipu: savo klasėse jie iškovojo pirmąsias vietas.
Kaip ir Šakiuose, trečiąją vietą savo klasėje iškovojo Romas Knita, pagerino savo rezultatą su „Opel Astra“ važiavęs Arvydas Galinis: praėjusiame etape su savo automobiliu patyręs tris „kūlius“ ir likęs penktas, šįsyk jis iškovojo antrąją vietą. Jaunių grupėje Julius Bučys, važiavęs „Suzuki Swift“, taip pat užėmė antrąją vietą. Tadas Malinauskas dėl sugedusio variklio šiame etape nestartavo.
Komandinėje įskaitoje, surinkę 57 taškus iš šešiasdešimties galimų, mažeikiškiai iškovojo pirmąją vietą. Tai buvo jau penktoji pergalė per septynis etapus – tik pirmame Kalvarijoje ir antrajame Plungėje jie tenkinosi trečiomis vietomis. Pasak klubo vadovo Vytauto Knitos, nepriklausomai nuo paskutiniojo pirmenybių etapo, kuris vyks spalio 17-ąją Kaune, rezultatų Mažeikių „Naftakarto“ klubo nebepasivys nė vienas iš keturiolikos varžovų.
Tačiau mažeikiškiai ir paskutiniame etape nesirengia „mažinti apsukų“, ruošiasi važiuoti iš visų jėgų. Ypač sunki kova laukia Romo Knitos, kurio sėkmingas pasirodymas paskutiniame etape gali garantuoti antrąją vietą pirmenybėse, bei Juliaus Bučio, kuris kovos dėl bronzos apdovanojimo jaunių grupėje. Jau dabar aišku, kad trečius metus iš eilės šalies čempionu taps Darius Martinkus. Tik labai nesėkmingas pasirodymas Kaune šalies pirmenybių nugalėtojo titulą gali kainuoti Aidui Vengriui.

ETAPO PRADŽIA NIEKO GERO NEŽADĖJO
Kalbinti ekipos mechanikai Vytautas Bučys, Gintaras Vengris ir Giedrius Balvočius teigė, kad lenktynių pradžia Ukmergėje jiems buvo tikras košmaras: automobiliai lūžo ir gedo vienas po kito. Jau per kontrolinį važiavimą nutrūko Aido automobilio pusašio šarnyras, A. Galinio – išėjo iš rikiuotės pavarų dėžė, todėl šis sportininkas kontroliniame važiavime nedalyvavo, o kituose važiavimuose startavo iš paskutinės pozicijos. R. Knitai iš automobilio išbėgo tepalai bei sugedo generatorius, J. Bučiui subyrėjo greičių dėžė, bet ją pavyko greitai suremontuoti. Laimei, pasak mechanikų, tolesnėse varžybose technika nebegedo ir viskas baigėsi gerai.
Tuo tarpu Ukmergės AMSK sportininkams, komandinėje įskaitoje persekiojusiems „Naftkarto“ atstovus, sava trasa laimės neatnešė: jų kontrolinis laikas buvo geras, o per pagrindines varžybas gerų rezultatų pasiekti nepavyko. Surinkę tik 43 taškus, jie etape pasidalijo 3-5 vietomis ir gerokai atsiliko nuo mažeikiškių.
Pasak mechanikų, prieš paskutinį etapą teks remontuoti A. Vengrio automobilio priekinę pakabą, o J. Bučio „suzukio“ – greičių dėžę. Kas trys etapai visiems automobiliams tenka iš naujo surinkti variklį ir greičių dėžę, jei norima sėkmingai startuoti toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto