„ORLEN Lietuva“ investuoja 38 mln. litų

Sieros degazavimo įrenginio pamato angoje įmūryta speciali kapsulė su bendrovės „ORLEN Lietuva“ laišku ateities kartoms. Nuotrauka iš bendrovės archyvo

Naftos perdirbimo bendrovė „ORLEN Lietuva“ investuoja 38 mln. litų į sieros įrenginių modernizaciją.
Prognozuojama, kad įgyvendinus aplinkosauginį projektą, sieros perdirbimo pajėgumai padidės 40 procentų.

Bendrovės pranešime skelbiama, kad naujų automatizuotų sieros degazavimo, granuliavimo ir sandėliavimo įrenginių statybą ketinama baigti iki 2012 metų spalio.
Šiuo metu gamykla per parą pagamina apie 250 tonų sieros. Naujojo įrenginio pajėgumas – 350 tonų per parą, su perspektyva išplėsti gamybą iki 450 tonų granuliuotos sieros per parą. Tai leistų ateityje numatyti pastatyti nauji naftos produktų gamybos įrenginiai bei didesni naftos perdirbimo pajėgumai.
„Nauja gamybos technologija leis padidinti sieros transportavimo galimybes ir sustiprinti konkurencingumą naujose užsienio rinkose. Tai yra labai svarbi bendrovės gamybos modernizacijos ir efektyvumo didinimo plano dalis“, – cituojamas bendrovės generalinis direktorius Ireneušas Fanfara (Ireneusz Fąfara).
Bendrovė „ORLEN Lietuva“ šiuo metu yra vienintelė sieros gamintoja Baltijos šalių regione. Siera yra naftos perdirbimo produktų gamybos šalutinis produktas ir daugiausiai naudojama trąšų gamyboje.
„ORLEN Lietuva“ į Mažeikių naftos bendrovę nuo jos įsigijimo jau investavo 1,9 mlrd. litų.

Laišką pasirašė projekto vykdytojai: (iš kairės) Investicijų skyriaus projektų vadovas Vladimiras Smirnovas, generalinio direktoriaus pavaduotojas Viktoras Vasilavičius ir generalinis direktorius Ireneušas Fafara. Nuotrauka iš bendrovės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto