„Virventos“ vadovui impulsą kurti suteikia kapelos žmonės

Rimantas Mikalauskas, kažkada aktyviai koncertavęs su akordeonininkų duetu, kuris pelnė net tarptautinį pripažinimą, prieš ketverius metus ėmėsi vadovauti saviveiklininkams – liaudiškos muzikos kapelai iš Viekšnių „Virventa“.
Profesionalus muzikantas, akordeono muzikos mokantis vaikus, nesustoja ieškojimų kelyje. Rimantas prasitaria, kad naują muzikinį projektą įgyvendins drauge su Mažeikiuose žinomu muzikantu Jonu Šopa. Muzikantų duetas ketina debiutuoti per Mero padėkos vakarą.

NĖRA GRĮŽIMAS ATGAL
Rimantas muzikinę karjerą pradėjo nuo vadovavimo saviveikliniams kolektyvams. Su Vaida į akordeonininkų duetą susibūrė išsiilgę aukštesnio, profesionalesnio muzikavimo lygmens.
„Nutarėme reikalauti ne iš kitų, bet pirmiausia – iš savęs“, – reziumavo pašnekovas.
Vadovavimą „Virventai“ muzikantas nevadina grįžimu atgal.
„Kolektyvui reikėjo vadovo, ir jis pasikvietė mane. Aš sutikau, nes, vykstant Naftininkų kultūros centro reorganizacijai, buvau likęs be darbo. Toks sutapimas: jiems reikėjo manęs, o man jų“, – apie beveik ketverių metų darbą ir bendradarbiavimą paaiškino Rimantas.

IMPULSĄ SUTEIKIA ŽMONĖS
R. Mikalauskas prisipažįsta, kad jam sunku būtų palikti „Virventos“ žmones, norinčius muzikuoti, būti kartu, dėl pomėgio aukojančius savo laisvalaikį.
„Virventos“ vadovas šiltai ir nuoširdžiai kalba apie kolektyvą: „Tie žmonės man be galo artimi. Esame lyg šeima. Gyvename ne tik muzika, bet ir vienas kito džiaugsmais, rūpesčiais. Jų gerumas, nuoširdumas, energija, palaikymas įkvepia mane dirbti, kurti. Tai, ką mes darome, nėra tik mano nuopelnas. Kiekvienas, atėjęs į kolektyvą muzikuoti, turi idėjų, minčių“.
Tarp keturiolikos kapelos muzikantų ir dainininkų dominuoja jaunimas. Rimantas tai vadina ne trūkumu, o privalumu: jauni žmonės savo energija, jaunatviškumu užkrečia ir kitus.

IEŠKO NAUJO STILIAUS
Nors „Virventa“ ir pavadinta liaudiškos muzikos kapela, tačiau jos vadovas prisipažino, jog ir sau negalėtų tiksliai įvardinti, kokia kapelos grojama muzika.
„Grojame tai, kas patinka“, – lakoniškai paaiškino R. Mikalauskas ir pridūrė, kad po ketverių metų jau ima ryškėti kapelos muzikavimo linija. Tai žaisminga, lengva, apimanti keletą stilių muzika.
Muzikantas šiek tiek skeptiškai vertina kapelinį liaudišką žanrą. Jis esąs „nuvalkiotas, atgyvenęs, degraduojantis“.
„Virventa“, norėdama patikti klausytojui, nesistengia jam pataikauti.
„Labai patinka eksperimentuoti, nors pirmoji reakcija į tai, kas neįprasta, yra atmetimas“, – pastebėjo muzikantas.
Viekšniškių kapela renkasi įvairių autorių kūrybą. Tačiau artimiausi esą vadovo R. Mikalausko kūriniai.

KLAIDINGAS POŽIŪRIS
Aukštąjį akordeonininko išsilavinimą turintis muzikantas akordeono muzikos moko ir Viekšnių muzikos mokyklos bei akordeono mokyklos „Domisolė“ vaikus.
Akordeonas šiuo metu nesąs labai populiarus instrumentas. Ir apskritai žmonės labai skeptiškai vertina muzikos mokymąsi.
Vieniems atrodo, kad mokymasis ugdymo ir muzikos mokyklose vaikams esąs per didelis krūvis. Kitų suvokimu, Muzikos mokyklą turi lankyti tik tie, kurie nori tapti muzikantais. Dar kiti jokiu būdu savo vaikams nelinkėtų muzikanto kelio, nes egzistuoja stereotipas, kad būti muzikantu esą kažkas nerimta.
Anot R. Mikalausko, mokymasis muzikos vaikams ne kenkia, o padeda.
„Muzikinis auklėjimas išlaisvina vaikų mąstymą, plečiasi akiratis, smegenys įpranta dirbti įtempčiau, aktyviau, ugdoma vaikų motorika“, – pastebėjo muzikantas.

DIRBTINĖS ŠLOVĖS
NETROKŠTA
R. Mikalauskas žino dėmesio ir šlovės skonį. Jo netrūko, kai mažeikiškių akordeonininkų duetas Italijoje vyktančiuose tarptautiniuose festivaliuose pelnė antrąją ir trečiąją premijas. Šis pripažinimas pasiektas aktyvios koncertinės veiklos, alinančių repeticijų ir sveikatos kaina. Smulkutei Vaidai nebuvo lengva kelias valandas griežti sunkiu instrumentu.
Rimantas skeptiškai vertina televizijos šou laidų dirbtinai „kepamas“ žvaigždes.
„Jie nieko dar nėra padarę, kad būtų galima kalbėti apie šlovę. Tokių šou dalyviai tarsi vaikai vystykluose. Tuščias jų pasipūtimas“, – stebisi dėl jų koncertų kylančiu ažiotažu muzikantas.
Jis įsitikinęs, kad realiame gyvenime dauguma prodiuserių dirbtinai sukurtų žvaigždžių greitai bus pamirštos.

DALYVAUS TELEVIZIJOS LAIDOJE
Per beveik ketverius gyvavimo metus „Virventa“ yra koncertavusi įvairiose rajono ir šalies scenose. Viekšniškių kapela kviečiama į įvairius renginius, dūdų, kapelų šventes.
Televizijos laidų „Duokim garo“ ir „Gero ūpo“ rengėjai tarp kitų dalyvių panoro matyti ir viekšniškių kolektyvą.
„Virventa“ gruodžio 2 dieną dalyvaus Lietuvos televizijos laidos „Gero ūpo“ kapelų varžytuvėse. Viekšniškiai viliasi, kad rajono gyventojai juos palaikys savo balsavimu.
Nuotr. iš asmeninio albumo

One Reply to “„Virventos“ vadovui impulsą kurti suteikia kapelos žmonės”

  1. draugė parašė:

    Aukšto meninio lygio kolektyvas.Labai puikus repertuaras,savitas,bet nenugrotas ir negirdėtas.Šaunuoliai muzikantai ir dainininkai,garsinkit Viekšnius ir toliau.Jums reikėtų į plačius vandenis išplaukti,tik reikia gero rėmėjo.Sėkmės ir dar kartą sėkmės vadovui Rimantui Mikalauskui,sveikinimai kapelos 10 mečio proga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto