3 dažnai girdimi mitai apie nosies plastinę operaciją

nuotr. Pexels, Shiny Diamond

Kiekvienas iš mūsų neretai susimąstome apie savo išvaizdą ir bent kartą esame pagalvoję – norėčiau patobulinti vieną ar kitą bruožą ar kūno dalį. Tiesa, tam tikrus išvaizdos pokyčius galime pasiekti patys, tačiau kartais be plastinės chirurgijos specialistų to padaryti neįmanoma. Puikus pavyzdys – nosies plastika. Ne vienas galiausiai pasiryžęs operacijai džiaugiasi ištiesintos nosies pertvaros privalumais ir žinoma – vaizdu veidrodyje. Vis dėlto, kaip ir be tokia kita operacija, ši taip pat yra apipinta tam tikrais mitais ar įsitikinimais. Tiesa – nebūtinai teisingais. Kokie jie?

1. Norimą tikslią nosies formą išsirenka pacientas

Tiesa, jog nosies plastinė operacija (rinoplastika) yra rimta procedūra, kuri reikalauja itin daug gydytojų žinių specifinėje plastinės chirurgijos srityje ir pasiryžusiųjų operacijai kantrybės. Reikėtų nepamiršti, jog kiekvieno kaulų struktūra ir veido linijos yra individualios – tos pačios formos nosis gali atrodyti neįtikėtinai skirtingai ant keleto žmonių. Todėl tik operuojantis chirurgas, atsižvelgęs į paciento sveikatos istoriją bei įvertinęs veido anatomiją, gali objektyviai įvertinti, kokią nosies formą galima ir verta kurti, kad rezultatas išties džiugintų – atrodytų natūraliai ir nekeltų sveikatos problemų.

2. Po operacijos nosis pakeis veido bruožus ir šie nebeatrodys natūraliai

Daugelis svarstančių apie operaciją nerimauja, jog padailinus nosį, ši nebeatrodys natūraliai, o galbūt nė netiks prie veido bruožų. Tokią nuomonę galimai sudarė ne patys geriausi dažnai užsienio sklaidoje matomi plastinių operacijų pavyzdžiai, kuriuose akivaizdžiai prarastas saiko jausmas. Vis dėlto, srities profesionalai realiai įvertina norimus pokyčius, veido anatomiją ir kompiuterinėmis programomis parodo – kokio rezultato gali tikėtis pats pacientas.

Jeigu norite itin subtilaus ir natūralaus varianto – tik pašalinti erzinančią kuprelę ar performuoti didesnį nosies galiuką – tai yra įmanoma. Gydytojai atkreipia dėmesį – taip, patinimas gali laikytis gana ilgą laiką, tad galutinį rezultatą galite pamatyti tik po pusmečio ar net metų.

3. Visi chirurgai gali atlikti rinoplastiką

Lygiai taip pat kaip ir bet kokioje kitoje srityje, plastinėje chirurgijoje gydytojai specializuojasi skirtingose srityse. Jeigu dairotės plastinės chirurgijos klinikos, pirmiausia dairykitės ekspertų, kurie specializuojasi veido, o ypač nosies plastikos srityje. Tik patyręs ir nosies rekonstrukcinėse bei plastinėse operacijose didelį žinių bagažą sukaupęs profesionalas gali tinkamai įvertinti bendrą paveikslą – įvertinti sveikatos būklę, veido anatomijos subtilybes, parinkti natūraliai atrodantį variantą pagal pacientų lūkesčius ir ekspertines įžvalgas.

Tai tik keli mitai, tačiau, ieškodami informacijos apie nosies plastiką, interneto platybėse jų galėtumėte aptikti daugybę. Į visus jums rūpimus klausimus geriausiai atsakys ne interneto komentatoriai, bet patikimos plastinės chirurgijos klinikos profesionalai. Tik patyrę gydytojai gali įvertinti individualų atvejį ir pasidalinti realiais sprendimais, kurie leistų lengviau kvėpuoti ir džiaugtis natūraliai atrodančiu rezultatu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto