4 klaidingos nuomonės apie svetainės greitį

Natūralu, jog tobulėjant technologijoms, auga ir jomis besinaudojančių žmonių lūkesčiai. Ne išimtis ir interneto svetainių lankytojai. Šiandieninė pasiūla suteikia laisvę rinktis. Todėl kiekviena įmonė, kuri tikisi pritraukti naujų klientų, turėtų stengtis sudaryti kuo geresnį įspūdį. Tam, žinoma, reikalinga patraukli, funkcionali ir intuityvi svetainė. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį ir jos greitį, kuris, deja, dažnai būna nepelnytai nuvertinamas. Taigi, kokios klaidingos nuomonės dažniausiai sklando apie svetainės greitį ir kodėl nereikėtų jomis vadovautis?

1. Svetainės greitis neturi įtakos SEO

Tai, ko gero, viena akivaizdžiausių klaidingų nuomonių, susijusių su svetainė greičiu. Ir kas gi galėtų ją užtikrinčiau paneigti nei pati „Google“? Jos teigimu, svetainės greitis yra vienas iš daugelio veiksnių, turinčių įtakos paieškos rezultatams. Svarbiausia „Google“ – bendras naudotojų įsitraukimas ir patirtis. O norėdami pagerinti šiuos aspektus, privalote pasirūpinti dideliu svetainės greičiu.

2. El. prekybos svetainės visada veikia lėčiau

Tokia nuomonė taip pat nėra teisinga. El. prekybos svetainėse gausu įvairių funkcijų, kurios, atrodo, turėtų sumažinti puslapių įkėlimo greitį. Tačiau visos šios funkcijos gali sklandžiai veikti tarpusavyje, nesukeldamos per daug apkrovos serveriui – ypač, jei naudojamasi patikima svetainių talpinimo, kitaip vadinamo hostingo, paslauga. Tai viena iš priežasčių, kodėl turėtumėte ją rinktis atsakingai.

3. Mobiliesiems skirtos svetainės įkeliamos greičiau

Kai kurie žmonės mano, kad mobiliesiems skirtos svetainės yra „mažesnės“, todėl įkeliamos greičiau. Tačiau tokia nuomonė yra itin klaidinga. Mobili svetainės versija nėra atskira svetainė. Tai ta pati pagrindinė svetainė, kuri yra tiesiog optimizuota taip, kad ją būtų galima peržiūrėti mobiliuosiuose įrenginiuose, nepažeidžiant vaizdų, turinio ir kitų funkcijų. Atsižvelgiant į tai, jog didžioji dalis paieškų internete šiuo metu atliekama naudojantis būtent mobiliaisiais įrenginiais, pasirūpinti mobilia svetainės versija ypač svarbu.

4. Kelios sekundės nieko nepakeis

Galbūt viena sekundė ir neturės labai didelės įtakos tam, kuris yra pasiryžęs apsilankyti jūsų svetainėje. Tačiau toli gražu ne visi lankytojai bus tokie kantrūs. Įsivaizduokite, kad žmogus į jūsų svetainę užklydo ieškodamas tam tikrų prekių arba paslaugų. Jeigu puslapis, kurio jam reikia, bus įkeliamas lėtai, labai tikėtina, kad potencialus klientas paprasčiausiai paliks svetainę ir pereis pas konkurentus. Puikiausiais to įrodymas – statistika.

Remiantis naujausių tyrimų duomenimis, netgi 53 proc. vartotojų paliks svetainę, jei puslapio įkėlimas užtruks ilgiau nei 3 sekundes. Taip pat nustatyta, kad kiekviena sekundė gali sumažinti konversijų skaičių net 7 proc. Taigi manyti, kad keliomis sekundėmis ilgiau trunkantis svetainės įkėlimas nieko nepakeis, nėra teisinga.

Galbūt jūsų nuomonė apie svetainės greitį taip pat buvo klaidinga? Tuomet tikimės, kad perskaičius šį straipsnį, pavyko ją pakeisti. Pasirūpinkite, kad jūsų svetainė būtų sėkminga – užsisakykite reikiamus resursus suteikiantį hostingo planą iš ilgametę patirtį turinčio teikėjo. Net neabejojame, kad tai bus viena geriausių investicijų, padedanti užtikrinti didelį svetainės greitį. Išsirinkti savo poreikius geriausiai atitinkančią paslaugą galite jau dabar, spustelėję ant šios nuorodos https://www.iv.lt/talpinimo-planai/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto