7 idėjos, kaip šaltuoju sezonu turiningai praleisti laisvalaikį

Įdomiai leisti laisvą laiką norisi ištisus metus, tačiau ne paslaptis, jog atvėsus orams ir gerokai prailgėjus tamsiems vakarams, tai padaryti sekasi kur kas sunkiau. Visgi, naudingų ir smagių užsiėmimų galima susigalvoti ir žiemą – jei pritrūkote idėjų, siūlome išbandyti žemiau pateiktus variantus. Daugeliu veiklų galėsite užsiimti ir kartu su savo atžalomis.

1. Stalo žaidimai

Tokia veikla gali praskaidrinti bet kurį vakarą ar netgi praturtinti draugų susibūrimą. Stalo žaidimai džiugina labai įvairiapusišku asortimentu, tad įdomių veiklų galima surasti nepriklausomai nuo to, kiek bus žaidėjų ir koks yra jų amžius. Jie gali būti aktyvūs, priverčiantys pagalvoti ar skatinantys smagiai prisijuokti – tai reiškia, kad skirtingų žaidimų nepritrūksite viso šaltojo sezono metu.

2. Knygų skaitymas

Jei šiltuoju sezonu knygas norisi iškeisti į kitas pramogas lauke, tamsūs žiemos vakarai yra puikus metas sugrįžti prie skaitymo. Galite įsirengti jaukų skaitymo kampelį namuose: tam reikės patogios sėdimos vietos, minkšto pledo, šiltos arbatos ir, žinoma, įdomaus kūrinio. Išbandykite naujus žanrus, pasidomėkite naujausiais bestseleriais ir neseniai išgarsėjusiais rašytojais – tuomet šaltasis sezonas iš tiesų prabėgs turiningai.

3. Ilgi pasivaikščiojimai

Šaltomis žiemos dienomis ne visuomet norisi išeiti į lauką, tačiau net ir šiuo sezonu netrūksta gražesnių dienų, kurias pravartu išnaudoti pasivaikščiojimams. Šiuo atveju reikėtų prisiminti liaudies išmintį ir pasirūpinti šilta, gerai kvėpuojančia apranga bei kokybiška avalyne. Patyrinėkite apylinkes, atraskite naujus miškus ar vaikščiokite gerai apšviestomis miesto gatvėmis – tokia fizinė veikla bus naudinga ne tik kūnui, bet ir bendrai savijautai.

4. Paieškos su metalo detektoriumi

Nors įprastai tokius prietaisus galime išvysti oro uostuose ar statybų sektoriuje, iš tiesų juos galima pritaikyti ir turiningam laisvalaikiui. Su metalo detektoriais galėsite atrasti labai netikėtus radinius – galbūt ateityje norėsis juos kolekcionuoti. Teigiama, kad toks užsiėmimas leidžia atsipalaiduoti, o taip pat pavyksta ir pajudėti.

Be to, šia veikla galima užsiimti ir šaltuoju sezonu: tuomet galite apieškoti neužšalusius vandens telkinius, kranto liniją ar ieškoti įdomybių sniege. Svarbiausia pasidomėti įstatymais ir vengti saugomų ar kultūrinių objektų. El. parduotuvėje Pigu.lt metalo detektoriai pasižymi plačia įvairove – tai tikrai pavyks surasti sau tinkamą.

5. Maisto gaminimas

Taip, šia veikla daugeliui tenka užsiimti ištisus metus, tačiau tai nereiškia, kad ji negali būti įdomi. Galite išbandyti naujus, neįprastus receptus, įsigyti originalius maisto gaminimo įrenginius ar į visą procesą įtraukti bičiulius bei namiškius. Tuomet mėgausitės dviguba nauda – visi kartu smagiai praleisite laiką ir galėsite degustuoti tokio komandinio darbo rezultatus.

6. Išvykos su automobiliu

Nors kelio sąlygos žiemą ne visuomet yra palankios, tikrai įmanoma surasti progų, kuomet saugiai galima keliauti automobiliu. Suplanuokite vizitą į gretimo miesto muziejų, prekybos centrą ar aplankykite seniai matytus giminaičius – panašių krypčių pavyks sugalvoti ir kur kas daugiau. Svarbiausia, pasirūpinti, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas, o jo bagažinėje būtų visi svarbiausi atributai. Žiemos sezonu verta įsidėti tempimo lyną, užvedimo laidus, gremžtuvą, šluotelę ir kitus panašius gaminius, o įprastai bagažinėje privalo būti vaistinėlė, šviesą atspindinti liemenė, avarinis ženklas ir gesintuvas. Spauskite čia, jeigu norite įsigyti pastarąjį.

7. Naujų įgūdžių lavinimas

Laisvą laiką žiemos sezonu galite paskirti naujų įgūdžių lavinimui. Galbūt seniai norėjote išmokti naują ar prisiminti seniai naudotą kalbą, planavote užsiimti rankdarbiais, pradėti sportuoti ar lavinti kitus įgūdžius? Tikėtina, kad būtent šiuo metų periodu pavyks atrasti laiko panašiems užsiėmimams – svarbu jį tinkamai susiplanuoti.

Tarp visų šių idėjų tikrai atrasite bent kelias, kurias norėsis išbandyti su draugais ar namiškiais. Tačiau pasitelkę kūrybiškumą, panašių variantų atrasite ir daugiau – pasistenkite, kad blogas oras netaptų priežastimi prasmingai neišnaudoti laisvo laiko. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto