7 priežastys įsigyti naujas užuolaidas

Norint atnaujinti interjerą, reikia pakeisti daugybę jį sudarančių elementų, įskaitant langų uždangas. Deja, dažniausiai į jas yra numojama ranka. Užuolaidų įsigijimas ar pakeitimas suteikia daugybę privalumų. Taigi pateikiame pagrindines iš jų, kurios padės ne tik patobulinti interjero stilių, bet ir pagerinti erdvės komforto lygį.

1. Užtikrinamas privatumas

Standaus audinio užuolaidos suteikia maksimalų privatumą. Naudodami jas, visiškai atsiribosite nuo išorinio pasaulio ir patys būsite nematomi. Kitas variantas – dieninės užuolaidos. Pakabinę jas savo namuose, galėsite laisvai mėgautis vaizdu už lango, tačiau liksite nepastebimi.

2. Sumažinamas triukšmo lygis

Papildomo privatumo suteiks užuolaidų savybė sugerti garsą. Kuo tankesnis audinys, tuo labiau sumažinamas garsas. Naktinės užuolaidos gali sumažinti triukšmą net iki 75 proc.! Tačiau nesitikėkite, kad vien šios langų uždangos suteiks pilną garso izoliaciją. Svarbu atsižvelgti ir į lango konstrukciją, sienų storį ir, žinoma, už jų esančią aplinką.

3. Sumažinamos sąskaitos už šildymą

Sunku patikėti, tačiau būtent užuolaidos padeda tinkamai reguliuoti patalpų temperatūrą. Daugiausiai šilumos energijos (ypač šaltojo sezono metu) yra prarandama per langus. Užuolaidos, sugerdamos saulės spindulių skleidžiamą šilumą ir sulaikydamos šiltą patalpų orą, mažina šilumos praradimą. Taigi įsigiję tokias langų uždangas, nors ir nedaug, tačiau galite sutaupyti.

4. Reguliuojamas apšvietimas

Dar vienas užuolaidų privalumas – galimybė reguliuoti apšvietimą. Nors vasarą anksčiau švinta, už lango tvieskianti saulė netrukdys ilgiau pamiegoti. Dirbančių naktimis, tačiau miegančių dieną miego kokybė taip pat nenukentės. Pasirinkus tankaus audinio naktines užuolaidas, patalpa bus labai gerai užtamsinta tiek dieną, tiek naktį.

5. Nepakartojamas interjeras

Užuolaidos suteikia ne tik praktinį, bet ir estetinį privalumą. Platus audinių, raštų, spalvų ir dekoracijų pasirinkimas leidžia sukurti unikalų gaminį. Tokios langų uždangos taps interjero akcentu, suteiks erdvei jaukumo ir harmoningumo. Ilgos užuolaidos erdvėse su mažais langais vizualiai jas padidina. Geriausią efektą tokiu atveju suteiks plačios, žemę siekiančios langų uždangos.

6. Švaresnis patalpų oras

Per langus į namus patenka ne tik oras, bet ir įvairūs nešvarumai. Ant langų esanti uždanga sulaiko ore esančias daleles, tokiu būdu padėdama sumažinti patalpų oro taršą. Iškart kyla klausimas – kaip tinkamai prižiūrėti užuolaidas? Šiuolaikiškos langų uždangos gali būti skalbiamos skalbimo mašinoje. Be to, yra įvairių jų priežiūrai skirtų priemonių, todėl keliauti į valyklą nėra būtina.

7. Erdvės dekoravimas

Užuolaidomis galima papuošti ne tik langus. Jos gali padėti suskirstyti erdvę į zonas, uždengti sienos defektus ir netgi būti naudojamos vietoj durų. Kūrybiškiems žmonėms užuolaidos gali atstoti fotostudijose įrengiama fotosienelę. Tomis dienomis, kai nesinori nieko matyti arba sunkiai pavyksta susikaupti, galėsite pabėgti nuo išorinio pasaulio, tiesiog užtraukę šias uždangas.

Užuolaidos yra puiki priemonė, leidžianti pagerinti patalpų funkcionalumą ir komfortą. Platus šių langų uždangų asortimentas leidžia pasirinkti geriausią ir tuo pačiu kišenei palankiausią variantą. Didesnis patogumas ir patrauklumas paverčia užuolaidas būtinu namų ar biuro erdvės elementu, kurį jau dabar galite išsirinkti čia:  https://www.domuslumina.lt/lt/products/uzuolaidos1/.

reklama: interjero dizainas 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto