Praktiškai kas antras Darbo biržoje įsiregistravęs vyresnis nei 50 metų bedarbis yra įdarbinamas.
Vyresnio amžiaus bedarbių – daugiau nei trečdalis
Šių metų liepos 1 dieną vyresnių nei 50 metų bedarbių buvo beveik 58 tūkstančiai, tai yra 37 proc. visų bedarbių.
Tokius duomenis trečiadienį spaudos konferencijoje Seime, skirtoje vyresnio amžiaus asmenų integracijai į Lietuvos visuomenę, pateikė Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo išteklių skyriaus darbo rinkos paslaugų poskyrio vedėjas Aurelijus Gricius.
„Mes apžvelgėme situaciją vyresnių nei 50 metų bedarbių, kadangi jie patenka į papildomai remiamų asmenų grupę. Kasmet išlieka labai panašus vyresnių nei 50 metų užsiregistravusių bedarbių skaičius. Per metus vidutiniškai užsiregistruoja apie 60 tūkstančių tokių asmenų“, – sakė A. Gricius.
Viena iš priemonių – senjorų bankas
Kalbėdamas apie tokių bedarbių portretą, jis sakė, kad moterų yra šiek tiek daugiau nei vyrų, ilgalaikių bedarbių skaičius didelis – 40 proc., daug nekvalifikuotų – 42 proc., su profesiniu išsilavinimu – 31 proc., su aukštuoju – 26 proc.
Kaip vieną iš Lietuvos darbo biržos priemonių A. Gricius paminėjo Senjorų banką. Pasak jo, Lietuvos darbo biržos interneto svetainėje yra atskiras duomenų bankas, kur gali registruotis asmenys nuo 50 metų.
„Norintys susirasti darbą gali talpinti savo gyvenimo aprašymą, jie nebūtinai turi būti registruoti Darbo biržoje, jie gali savanoriškai registruotis“, – aiškino A. Gricius.
Jo duomenimis, šiuo metu Senjorų banke yra užsiregistravęs 481 asmuo, o populiariausi pageidavimai darbui yra pagalbinio darbininko, valytojo arba apskaitininko.
per 5 metus nepasiule jokio darbelio