AB „ORLEN Lietuva“ – apie metų rezultatus ir šių dienų išbandymus

Nuotr. iš AB „ORLEN Lietuva“ archyvo

Akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva“ pranešė, kad praėjusiais metais naftos perdirbimo produktų gamykla perdirbo 8,5 mln. tonų žaliavos, 7 proc. išaugo pardavimai sausuma ir jūros keliu. Bendrovės grupės pajamos 2021-aisiais padidėjo beveik dvigubai, o grynasis pelnas sudarė 87 mln. JAV dolerių.

Rezultatai džiuginantys

Praėjusiais metais AB „ORLEN Lietuva“ pajamos išaugo ir siekė beveik 5,1 mlrd. JAV dolerių (2020-aisiais šis finansinis rodiklis buvo 2,8 mlrd. JAV dolerių). Fiksuotas ir teigiamas EBITDA pagal LIFO metodiką: 2021 m. pelnas prieš nusidėvėjimą ir palūkanas sudarė beveik 80 mln. JAV dolerių, kai 2020-aisiais bendrovės EBITDA pagal LIFO metodiką nuostolis buvo priartėjęs prie 147 mln. JAV dolerių ribos.

Pagerėjusios makroekonominės sąlygos turėjo teigiamos įtakos ir kitiems bendrovės veiklos rezultatams, o Mažeikių rajone įsikūrusi naftos perdirbimo produktų gamykla IV praėjusių metų ketvirtį padidino perdirbimo pajėgumus beveik iki maksimumo.

Išnaudodama 76,6 proc. faktinio savo pajėgumo per 2021 m. vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamykla perdirbo 8,5 mln. tonų žaliavos. Lyginant su 2020 m., gamybos apimtys padidėjo kiek daugiau nei 3,6 proc.
Dėl perdirbamos skirtingų rūšių žaliavinės naftos, lyginant 2020 ir 2021 metus, pasiekta 1 proc. geresnė šviesiųjų naftos produktų išeiga.

Gamykla pasiruošusi perdirbti ne rusišką naftą

„ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki teigia, kad naftos perdirbimo pramonė, o kartu ir Mažeikiuose įsikūrusi bendrovė, šiemet susiduria su daugybe išmėginimų.

„Jei norime išlikti, privalome transformuotis“, – akcentavo „ORLEN Lietuva“ vadovas. – Tam buvome pasiruošę. Per pastaruosius ketverius metus daug dėmesio skyrėme įvairių žaliavinės naftos rūšių testavimui. Vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamykla yra technologiškai visiškai pasiruošusi perdirbti ne rusišką naftą. Taigi, nenutrūkstantis gamybos procesas yra užtikrintas esant bet kuriam geopolitiniam scenarijui.“
Parengta pagal AB „ORLEN Lietuva“ pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto