Savivaldybės tarybos dauguma pritarė pakeitimams, susijusiems su 11 eurų mokesčiu, – tiek kiekvieną mėnesį ikimokyklinio ugdymo įstaigų aplinkai skiria mažeikiškių vaikų, kurie tas įstaigas lanko, tėvai.
Nors šis mokestis vienokia ar kitokia forma egzistuoja jau ne vienus metus, rajono politikai sunkiai sutaria, kaip jis turėtų būti renkamas ir kam skirtas. Praėjusį penktadienį patvirtintame naujame mokesčio nustatymo ir panaudojimo tvarkos apraše numatyta daugiau lengvatų tėvams.
Kol politikai ginčijasi, mažeikiškiai savo nepasitenkinimą lieja socialiniuose tinkluose, o ugdymo įstaigos iki šiol nežino, kokia vadinamojo „abonentinio“ mokesčio panaudojimo tvarka galioja šiuo metu.
Mūsų rajone yra 13 lopšelių-darželių, per mėnesį iš tėvų „abonentinio“ mokesčio ugdymo aplinkai gerinti kiekviename vidutiniškai surenkama apie 2 tūkst. eurų.
Aistros, susijusios su mokesčiu už vaikus, lankančius ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo
įstaigas, verda jau seniai.
2018 m. kovo 30 d. tarybos sprendimu patvirtintas šio mokesčio nustatymo tvarkos aprašas buvo pakeistas jau po pusmečio, spalio pabaigoje. Dar vienas pakeitimas atliktas praėjusių metų balandžio mėnesį.
Tuomet tvarkos apraše buvo įrašyta, kad vadinamasis „abonentinis“ mokestis yra mokamas ištisus metus, įskaitant ir vasaros mėnesius, net jei vaikas darželio tada nelanko. Tokia nuostata buvo įteisinta vienbalsiai – visi 25 posėdyje dalyvavę Tarybos nariai be diskusijų patvirtino naujuosius aprašo pakeitimus.
Praėjus dar pusmečiui, prie šio klausimo vėl teko sugrįžti, nes ugdytinių tėvų nepasitenkinimas nerimo, be to, paaiškėjo, kad dalis iš tėvų surinktų lėšų yra panaudojama ne pagal paskirtį.
Iš to, ką savo svetainėse dabar skelbia mūsų rajono ikimokyklinės įstaigos, galima spėti, kad net jų vadovai nežino, kuria tvarka jiems vadovautis ir kurią vykdyti. Kai kurių lopšelių-darželių svetainėse nurodoma, kad įstaiga dirba, vadovaudamasi 2019 m. ar net 2018 m. patvirtintu tvarkos aprašu.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.
Tai kad nesivadovauja jie jokiais nuostatais. Dėl premijų skyrimo sportininkams ir treneriams tvarkos aprašo 27 punkte – ,,už rezultatus, pasiektus technikos sporto šakų … premijos skiriamos tik sportininkams“. O kaip motokrosas – techninė sporto šaka? Aprašo 26 punkte ,,Už individualios sporto šakos sportininko paruošimą treneriui skiriama 50 procentų sportininko gautos premijos… Komandinių sporto šakų varžybų treneriams skiriama vieno komandos sportininko dydžio premija.“ Suprantu, kad sporto specialistė rrr (tvarkietė?) nesugeba parengti dokumentų, bet negi nėra normalių žmonių sporto taryboje, švietimo …komitete, pagaliau taryboje? Vicemerė (tvarkietė?) turėtų skirti individualias sporto šakas nuo komandinių (futbolas, krepšinis). Įdomu, ar specialistė rrr pagal pateiktus dokumentus įsitikino, kad Milda Zubavičienė yra Mildos Zubavičienės (gal tvarkietė?) trenerė? Natūralus klausimas kyla, ar įsitikino, kad ji dalyvavo suaugusiųjų, o ne veteranų (jų piniginės premijos dydžiai dvigubai mažesni nei suaugusiųjų) varžybose? O Sporto taryba ir kiti įsitikino? AŪŪŪ kontrolės ir audito tarnybai
AŪŪŪ vicemerei dėl Roko Jokūbaičio skatinimo (Sungailos pastaba tarybos posėdyje patiko daugeliui). Iš nustebusių žvilgsnių supratome, kad Jūsų nedomino 2020 m. rugpjūčio 28 d. sporto tarybos pritarimu tarybos patvirtintas anksčiau minėtas aprašas, kurio 2 punkte nurodyta: ,,Tikslas – skatinti geriausius rajono sportininkus… atstovaujančius ir garsinančius Mažeikių kraštą.“. Vicemerė gal susigaudo, kas tai yra atstovauti…?
Negaila mokėti mokesčių kai jie iki cento sąžiningai ir tikslingai išleidžiami mokinių gerovei