Administracijos vadovas rezultatų siekia su darbuotojų komanda

Nuotr. iš redakcijos archyvo

„Nerimo ir neapibrėžtumo, kaip pasiseks rajone suvaldyti situaciją dėl pandemijos sukeltų sunkumų, kaip pavyks stabilizuoti biudžetinių įstaigų darbą, buvę“, – pripažino Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Šiurys, pristatydamas praėjusių metų Savivaldybės administracijos direktoriaus veiklos ataskaitą.
Vis tik vietos valdžios institucija susidorojo su nelengvomis užduotimis bei problemomis.
Stabiliam Savivaldybės administracijos darbui buvo reikšmingas kiekvienas padalinys, kiekvienas jame dirbantis žmogus – akcentavo įstaigos vadovas.

Renkasi demokratinį vadovavimo stilių

Administracijos direktoriaus veiklos sfera itin plati – jis atlieka vykdomosios institucijos funkcijas, administruoja asignavimus, organizuoja biudžeto vykdymą, užtikrina viešųjų paslaugų administravimą.
Savivaldybės administracijos vadovas pavaldus Tarybai, atskaitingas Tarybai ir merui.
Savivaldybės administracijai S. Šiurys pradėjo vadovauti praėjusių metų spalį, iki tol jis dešimt metų buvo administracijos direktoriaus pavaduotojas, kuravo dalies administracijos skyrių darbą.
Pristatydamas praėjusių metų veiklos ataskaitą Savivaldybės administracijos vadovas akcentavo, kad nėra visų sričių specialistas, todėl pasikliauja kompetentingų darbuotojų komanda.
„Su pavaduotojais, skyrių vedėjais tariamės įvairiais klausimais. Man svarbi jų nuomonė, idėjos, siūlymai. Manau, kad dirbu demokratiniu būdu – pasitardamas su vieną ar kitą dalyką išmanančiais žmonėmis. Nors apskritai esu linkęs remtis kolektyviniu sprendimu, bet, jeigu reikia priimti sprendimą čia ir dabar, tai nedvejodamas jį ir priimu“, – apie požiūrį į viešąją vadybą ir lyderystę kalbėjo S. Šiurys.

Klausimai sprendžiami ir išsprendžiami

Savivaldybės administracijos vadovas akcentavo: pagrindinis jo tikslas buvo ir yra užtikrinti, kad visi darbai, kurie priklauso nuo jo paties ir Savivaldybės administracijos, būtų padaryti, sklandžiai vyktų visų padalinių veikla. Visa tai buvo nelengva įgyvendinti 2020-aisiais, kai užgriuvo koronaviruso pandemija.
Pasak S. Šiurio, kai Mažeikius pasiekė pirmoji pandemijos banga, Savivaldybės valdomai Mažeikių ligoninei pavyko pasiruošti būsimiems išbandymams – įkurta Karščiavimo klinika, reorganizuotas ligoninės darbas, įkuriant COVID-19 infekcijos poskyrius, rudenį atidarytas Mobilusis patikros punktas, tad viruso „sugrįžimą“, kad ir sunkiai, pavyko atlaikyti.
Su problemomis dėl pandemijos susidūrė ir ugdymo įstaigos, joms teko operatyviai pereiti prie naujų mokymo ir mokymosi būdų. Bendromis švietimiečių pastangomis ir šį išbandymą pavyko įveikti. Antroji koronaviruso banga neaplenkė ir Savivaldybės administracijos darbuotojų, tačiau įstaigos veikla išliko stabili, atlikti visi numatyti darbai.

Projektai – užbaigti ir įgyvendinami

Vienas iš pagrindinių Savivaldybės administracijos uždavinių – siekti kuo geresnių rezultatų įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Savivaldybės finansuojamus projektus.
Praėjusiais metais užbaigta 17 projektų, tarp svarbiausių – viaduko virš geležinkelio Mažeikių mieste įrengimo (16 mln. eurų), Ventos upės slėnio sutvarkymo (1,1 mln. eurų), Sedos miesto kompleksinės plėtros (0,97 mln. eurų).
2020-aisiais buvo įgyvendinami 47 projektai, kuriuos numatyta užbaigti šiais metais ir vėliau. Šių projektų bendra vertė – 28,9 mln. eurų. Tarp daugiausia ES fondų ir Savivaldybės investicijų reikalaujančių projektinių darbų paminėtini šie: geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra mieste bei rajone, Pavenčių gatvės važiuojamosios dalies, pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija, triukšmo sienelių nuo geležinkelio įrengimas, ligoninės modernizavimas, paviršinių nuotekų sistemos Mažeikių mieste sutvarkymas ir kt.
Prie pernai užbaigtų projektų Savivaldybė prisidėjo 1,95 mln. eurų, prie šiemet tęsiamų reikės prisidėti beveik 5 mln. eurų.

Finansiniai metai – su pliuso ženklu

Savivaldybės administracijos direktorius pripažino, jog praėjusiais metais buvo kilę abejonių, ar pavyks surinkti pakankamai lėšų į rajono savivaldybės biudžetą, ar pakaks numatytų asignavimų visavertei biudžetinių įstaigų veiklai. Tuo labiau kad biudžete nenumatytų papildomų lėšų pareikalavo koronaviruso pandemija: medicinos įstaigų reorganizavimas kovai su virusu, pokyčiai švietimo sistemoje, parama vietos verslui.
„Finansų ministerija prognozavo, kad praėjusių metų rajono savivaldybės biudžete trūks 4,4 mln. eurų. Ta prognozė nepasitvirtino. Savivaldybė pasiskolino 2,5 mln. eurų ir tų pačių neišnaudojo. Finansinius metus užbaigėme teigiamai“, – apie šešis kartus pernai tikslintą savivaldybės biudžetą kalbėjo administracijos vadovas.
Kalbėdamas apie šių metų veiklą, S. Šiurys sakė, kad aktualus išlieka administracijos struktūros – skyrių – klausimas. Laikas išryškino, kokie ankstesni pakeitimai buvo geri, o kokie ne. Vienas iš svarbesnių planų – sutvarkyti Savivaldybės administracijos struktūrą taip, kad ateityje jos darbas vyktų sklandžiau.

Svarbus kiekvienas darbuotojas

Administracijos vadovas akcentavo, kad praėjusių metų veiklos ataskaitoje išsamiai pateikta ne direktoriaus, o visų Savivaldybės administracijos padalinių veikla. Tiksliau – darnios komandinės veiklos rezultatai.
S. Šiurys neabejoja, kad komandinis darbas ypač svarbus, kai reikia operatyviai spręsti problemas. Pernai jam drauge su Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistais teko įveikti sunkumus dėl Viekšnių gimnazijos sporto salės statybos. Susidurta su problemomis dėl papildomos pavenčių tako trasos Mažeikiuose įrengimo. Tuomet prie derybų stalo sėdo Savivaldybės administracijos, Valstybinių miškų urėdijos atstovai. Tako įrengimo darbai netrukus bus pradėti.
Panašių pavyzdžių, pasak direktoriaus, galima įvardyti daug – tai Savivaldybės administracijos darbo kasdienybė, visa, ką veikia jis ir jo komanda, – nuo didelių projektų rajone įgyvendinimo iki detalių, kurios taip pat labai svarbios.
S. Šiurio teigimu, stabiliam Savivaldybės administracijos darbui reikšmingas kiekvienas padalinys, jo darbuotojas, tad visa, kas padaryta, įgyvendinta, – didžiulės komandos darbo rezultatas.
„Nenoriu išskirti nė vieno skyriaus. Sudėtingų situacijų, klaidų pasitaiko, tačiau tai natūralu – kiekviename darbe būna visko, o galiausiai – neklysta tie, kas nedirba. Ieškome kompromisų, sprendžiame iškilusias problemas, o neįmetame jų į stalčių“, – sakė Savivaldybės administracijos vadovas.

Gyventojai, norintys išsamiau susipažinti su Savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaita, gali ją surasti interneto svetainėje www.mazeikiai.lt.

Regina GIRDENIENĖ

Užs. Sut. MS-41

5 Atsakymai į “Administracijos vadovas rezultatų siekia su darbuotojų komanda”

 1. yra kaip yra parašė:

  Nesutinku dėl apibūdinimo ,,vadovų,,. Plaukia pasroviui ir tiek. ,,Geras,,, nes kad jo niekas neklibintų, todėl neklibina kitų. Neturi jis stuburo, todėl niekas negerbia. Pliurpia bet ką, neskuba niekur… Ir pavaldiniai visiškai atsišniūravę. Tik kada ir iki ko prieisim?

 2. to ne tiesa parašė:

  paimk šluotą ir apsikuopk bent savo aplinką…..niurzgaliau

  1. Ne tiesa parašė:

   Tai ko savo gatves nenusislavei.
   Nusisluok,ir pabuciuok valdziai

 3. Ne tiesa parašė:

  Karsciavimo klinika ruose privati imone. Nei operatyvumo, nei tvarkos nelabai tebuvo.
  Pats miestas apleistas, keli metai nevalytos gatves.
  Jau dau metu zadamas Sporto Centras, KUR JIS?

  Va kryzius tai emesi, jau beveik buvo pradejes

 4. tiesa parašė:

  tai vienas iš geriausių, žmogiškiausių ir nuoširdžiausių vadovų. Sėkmės, sveikatos ir stiprybės Jam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto