Administratorių kontrolė – ir gyventojų rankose

„Admituras“ administruojamų namų gyventojams jau gražino apie 60 tūkst. eurų permokų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Daugiabučių administravimą prižiūrinti Savivaldybė kol kas negali pasakyti, ar „Admituras“  gyventojams grąžino visą paskaičiuotą 60 tūkst. eurų permoką už šią paslaugą. Dar nebaigti derinti administravimo tarifai, klaidų atitaisymai. Ši procedūra stringa ir dėl to, kad administratoriai ir juos kontroliuojantys valstybės tarnautojai tą pačią metodiką traktuoja savaip.
Valdininkai tikina esantys pasiryžę apginti gyventojų interesus ir juos pačius ragina tapti administratorių prižiūrėtojais, kontrolieriais.

Vadovaujantis 2015 birželio mėnesio Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintomis daugiabučių namų maksimalaus bendrojo naudojimo objektų administravimo ir tarifo apskaičiavimo tvarkos aprašo nuostatomis, kai kuriems daugiabučiams gyvenamiesiems namams nuo praėjusių metų rugsėjo pirmos dienos administratoriai taiko perskaičiuotus administravimo tarifus.
„Santarvė“ jau rašė, kad daugiabučius gyvenamuosius namus administruojanti bendrovė „Admituras“ gyventojams turi grąžinti per 60  tūkst. eurų administravimo mokesčio. Priklausomai nuo buto ploto, pačios bendrovės suskaičiuotos permokos sumos siekia nuo keliolikos euro centų iki keliolikos eurų.
„Admituras“ vadovas Antanas Barvydis „Santarvei“ teigė, kad klaidos atsiradusios dėl tarifų apskaičiavimo kompiuterinės programos techninių klaidų ir kitų „kompleksinių dalykų“.
Tačiau ne visi gyventojai tiki tokia versija. Sulaukusios skundo teisėtvarkos institucijos aiškinasi, ar taikant didesnį nei leistiną tarifą nepažeistas viešasis interesas, ar nėra nusikalstamos veikos.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nes „Admituro“ veiksmuose neįžvelgė nei tyčios, nei sukčiavimo. Prokuratūra kol kas jokio sprendimo nėra priėmusi.
Tarp trijų Savivaldybės tikrintų „Admituro“ administruojamų daugiabučių – ir Vileišio gatvės 6-asis  namas. Šio namo gyventojas Danielius Imbras po publikacijos „Santarvėje“ apie neteisingai taikomus administravimo tarifus atidžiai patikrino savo buto komunalinių mokesčių sąskaitas ir, jo žodžiais, rado daug neatitikimų. Jis stebėjosi, kad nuo birželio mėnesio administravimo mokestis keitėsi net tris, o per pastaruosius porą metų – net šešis kartus, tačiau apie tai gyventojai nebuvo informuojami.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Administratorių kontrolė – ir gyventojų rankose”

 1. Gyventoja parašė:

  Uab „Admituro“ vagys nebaudžiami, dešimt metų negavau nei prekės, nei paslaugos ,tik sąskaitas . Tuo pačiu adresu išrašo kam nori ir kiek nori, kur valstybės STT

 2. teisingai parašė:

  Tavo pastogė skaičiavo į formulę įrašydama skaičius tokius, kokie turėjo būti įrašyti, o ne tokius, kad iš gyventojų prisirinkti daugiau pinigėlių. 2×2 yra 4, o ne tiek kiek nori gauti. Beje, tavo pastogės tarifai paskelbti jų interneto svetainėje, taigi kiekvienas galit pasiskaičiuoti, ar teisingi.

 3. Gyventojui parašė:

  O šventas naivume! „Tavo pastogė“ skaičiavo pagal tas pačias formules tik, skirtingai nuo „Admituro“, grąžinti pamiršo.

 4. Gyventojas parašė:

  taigi straipsnyje rašo, kad Tavo pastogė neapskaičiavo gyventojų. Matyt jų „kompiuteris“ sąžiningesnis. Einu rinkti parašų ir keliausim į Tavo pastogę . Ir kitiems siūlau tą patį daryt. O tai mūsų pinigėliai plaukia bele kur ir niekas paaiškint nesugeba ar nenori.

 5. as parašė:

  O kiek turi grąžinti „Tavo pastogė“?

 6. Apatija parašė:

  Įdomus gyventojų požiūris – niekam neįdomu, kiek apskaičiavo, kada apskaičiavo, grąžino-negrąžino. :) laisvė Benderiams! :))))

 7. KOMPAS parašė:

  Siūlau iškelti baudžiamąją bylą kompiuteriui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto