Agresyvus naikiškis sukėlė ant kojų specialiąsias tarnybas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienio vakarą į Naikių kaime esančią sodybą skubėjo visos specialiosios tarnybos – vietos gyventojas sukėlė ant kojų ne tik artimuosius, bet ir policiją, medikus bei ugniagesius.

Iki didelio gaisro – žingsnis

Apie pusę vienuoliktos vakaro Mažeikių policijos komisariate buvo gautas pranešimas, kad vienoje šio kaimo sodybų siautėja 25-erių metų V. N. – mėto pro langą daiktus, baldus, agresyviai elgiasi artimųjų atžvilgiu.
Į įvykio vietą atvykusį policijos ekipažą jau pasitiko ir ugnis – jaunuolis padegė pro langą išmestą stalą, lovą ir indaują, ugnis jau gviešėsi ir namo sienos.
Atvykę mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai ugnį numalšino per keletą minučių, tačiau, pasak pareigūnų, trūko tik keliolikos minučių ir darbo būtų buvę ilgam – apdegė dalis medinio namo sienos, trūko visiškai nedaug, kad ugnis būtų pagavusi spalius.

Grasino kirviu

Kol ugniagesiai gesino ugnį, policijos pareigūnai bandė susitvarkyti su V. N.– vaikinas jiems grasino kirviu, mėtė į juos akmenis. Panaudojus elektrošoko prietaisą bei kovinius veiksmus, vaikinas buvo sutramdytas ir išvežtas į policijos komisariatą.
Pasak artimųjų, vaikinas vartoja vaistus, neramus jis buvo tapęs jau ne kartą, bet pavykdavo nuraminti. Tokį agresyvumą kaip pastarąjį kartą artimieji patyrė pirmą kartą. Neatmetama galimybė, kad šį kartą vaikino agresiją sukėlė kartu su vaistais pavartotas alkoholis.
Rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl V. N. pasipriešinimo policijos pareigūnui, už tai vaikinui gresia viešieji darbai, bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
Šiais metais dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui buvo pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas, pernai tokių tyrimų buvo devyni.

Baudžiamoji atsakomybė – už aktyvius veiksmus

Pareigūnai primena, kad ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo policijai pradedamas tik tokiu atveju, kai prieš pareigūnus panaudojami aktyvūs veiksmai bei tai sukelia didelį atgarsį visuomenėje ir sutrikdo viešąją tvarką.
Šiemet per tris mėnesius yra pradėta penkiolika administracinių teisenų dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams, jų nurodymų ar reikalavimų nevykdymo, garbės ir orumo įžeidimo.
Už pasipriešinimą policijos pareigūnams administracine tvarka gresia bauda nuo 500 iki 1000 litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų. Už nepagarbą pareigūnams, reiškiamą žodžiais ar kūno gestais, įžeidžiamą elgesį, kibimą, gresia bauda nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.
Praėjusiais metais dėl tokio pažeidimo buvo pradėtos 47 administracinės teisenos, o 2012 metais jų buvo net 73.

One Reply to “Agresyvus naikiškis sukėlė ant kojų specialiąsias tarnybas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    O kiek tuo paciu metu buitiniu nesutarimu ir konfliktu vyksta? Tik nekiekvienas kvieciasi… Kazkaip i tokius reikalus greitai sureaguoja?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto