Aiškėja Mažeikių geležinkelio stoties ateitis

Taip dabar atrodo geležinkelio stoties pastatas. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikiškius nudžiugino naujiena, kad akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ sutinka perduoti Mažeikių rajono savivaldybei geležinkelio stoties pastatą, kuris būtų pritaikomas visuomenės poreikiams ir taptų traukos centru.

Iki šiol derybos strigo

Mintis, kad Mažeikių geležinkelio stotis turėtų atitekti vietos bendruomenei – atlikti kultūrinę, socialinę funkciją, skambėjo jau ne kartą.
Deja, iki šiol „Lietuvos geležinkeliai“ į tokią idėją žiūrėjo neigiamai, nebent Savivaldybė pastatą įsigytų už nemažus pinigus.

Šiais metais ledai pagaliau pajudėjo – akcinė bendrovė nebesipriešino idėjai istorinį pastatą, priklausantį valstybei, perduoti mūsų Savivaldybės ir mažeikiškių reikmėms.
Savivaldybės manymu, stotyje galėtų įsikurti Turizmo ir verslo informavimo centras, atsirasti erdvės meno galerijai, jaunimo susibūrimams ir užimtumui, įvairiems renginiams ir pan.

Procedūra – nuo raštų

Savivaldybės taryba suteikė merui įgaliojimus pradėti stoties pastato perėmimo procedūrą. Praėjusią savaitę Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius „Santarvei“ sakė, kad jau išsiųsti raštai šį pastatą valdančiai „Lietuvos geležinkelių“ dukterinei bendrovei „LTG Infra“ ir Susisiekimo ministerijai.

Pirmojo pasaulinio karo laikų atvirukas. Apie 1917 m. Nuotr. iš Mažeikių muziejaus rinkinio

Pasak mero, laikas, kada geležinkelio stotyje bus galima planuoti veiklas, priklausys nuo to, kaip greitai ir efektyviai „vaikščios“ įvairūs raštai, vyks nuostatų derinimo ir objekto perdavimo Savivaldybės reikmėms procesas.
„Jei naujoji valdžia šio reikalo nepaliks savieigai, galima kalbėti apie keturis–penkis mėnesius“, – pastebėjo V. Macevičius, paklaustas, kiek laiko gali užimti visi formalumai.

Pirminis susitarimas pasiektas vasarį

Mažeikių senamiestyje esantis istorinis pastatas priklauso valstybei, patikėjimo teise jį valdo AB „LTG Infra“.
V. Macevičius vasario mėnesį susitiko su bendrovių „LTG Infra“ ir „LTG Link“ vadovais Karoliu Sankovski ir Linu Baužiu.

K. Sankovski merui tuomet išsakė bendrovės pageidavimą su Savivaldybe sudaryti dvišalį susitarimą, kuriuo būtų įsipareigota išlaikyti vientisą visos šalies geležinkelio stočių stilių, išsaugant Mažeikių stoties išskirtinumą ir jos, kaip geležinkelio stoties, paskirtį.
Vasario pabaigoje susirinkusi Savivaldybės taryba suteikė merui įgaliojimus tęsti derybas dėl geležinkelio stoties perėmimo.
Asta ŠILAITYTĖ

6 Atsakymai į “Aiškėja Mažeikių geležinkelio stoties ateitis”

 1. anonimas parašė:

  Visi miestai “gaivina” savo senamiesčiu, daro juos patrauklius ir “gyvus”, tik ne Mažeikiai. Labai gaila.

  1. Giedrius parašė:

   Kada paskutinį kartą buvote kituose miestuose? Klaipėdos senamiestis išmiręs visiškai, Kėdainių senamiestyje maks 3 žmonės dieną vaikšto, Panevėžys senamiestį tvarko, bet irgi niekam jis neįdomus – nei verslui, nei žmonėms. Senamiestis nėra miestų ateitis, todėl ten ir neinvestuojama. Tik pasigrožėjimui. Nors Mažeikiai net tokio neturi.

 2. Virginija parašė:

  O man gaila geležinkelio stoties kaip stoties . Juk važiuoja traukinukas . Bent dalelę pastato skirti laukiamajam. Nieko nebereikia ir nebereikia – pašto ,stoties… Kas sekantis ? Tai gal bent ,,stiklinę ,,parduotuvę atidarom kaip kažkada – pyragiukai ,saldainiukai…

  1. Giedrius parašė:

   Ta stiklinė parduotuvė yra privati ir nepajudinama nuosavybė. Savivaldybė bejėgė. Kol bus tokių „verslinykų“, kuriems nusispjaut į darkomą miesto vaizdą, tol ir stovės ten tas griūvantis grybas.

   1. Vaidas parašė:

    Jūs apie apvalią krautuvėlę Laisvės gatvėje? Taigi buvo verslininko iniciatyva prieš 14 metų ten pastatą naują iškept, bet gi gyventojai sukilo, maždaug – neleisime bjaurot senamiesčio. Nu, nenorit – nereikia….Aš to verslininko vietoje taip pat elgčiaus….

 3. Stanislava parašė:

  Geras sprendimas.Viso Mažeikių miesto žmonės norėtų bendrauti,rinktis,pramogauti.Tik vienas visiems nepatinkantis mūsų mieste dalykas yra geležinkelis miesto viduryje. Dar blogiau atsitiko po tilto įrengimo per geležinkelį. Tos dvi miesto dalys skiria miestą,skiria ir žmones.Perėjoje erzina visus gendantis,prispjaudytas,purvinas liftas,slidūs laiptai. Šlykšti įranga mieste. Gatvė senamiestyje,kuri veda į stoties teritoriją,t.y.Vasario 16-oji yra ne gatvė ,o kažkoks tuščias ,nelinksmas be dėmesio šaltas tunelis. Gal tik turgelyje pasirodo viena antra bobutė su grlytėm …Pašto skyrius, kur ,atrodė ,kad reikalingiausias ,reikšmingiausias miesto statinys dingo. Nu, neįdomu ten senamiestyje būti absoliučiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto