Aiškėja Mažeikių geležinkelio stoties ateitis

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ sutiko perduoti Mažeikių rajono savivaldybei (toliau – Savivaldybė) geležinkelio stoties pastatą, kuris būtų pritaikomas visuomenės poreikiams ir taptų traukos centru. Pritarus Savivaldybės tarybai, planuojama pradėti stoties pastato perėmimo procedūrą Savivaldybės funkcijoms vykdyti. 

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius trečiadienį Vilniuje susitiko su AB „LTG Infra“ ir UAB „LTG Link“ vadovais Karoliu Sankovski ir Linu Baužiu. Vizito tikslas – aptarti kultūros paveldo objekto – Mažeikių geležinkelio stoties – ateitį.

Savivaldybės administracija pranešė, jog rajono valdžia ne kartą yra išsakiusi mintį, kad Mažeikių geležinkelio stotis turėtų atlikti socialinę, kultūrinę funkciją – joje galėtų įsikurti Turizmo ir verslo informavimo centras, atsirastų erdvės meno galerijai, jaunimo susibūrimams ir užimtumui, įvairiems renginiams ir pan.

Mažeikių senamiestyje esantis istorinis pastatas priklauso valstybei, patikėjimo teise jį valdo „LTG Infra“ – „Lietuvos geležinkelių“ dukterinė bendrovė.

Savivaldybės administracijos pranešime teigiama, kad „LTG Infra“ vadovas K. Sankovski V. Macevičiui išsakė bendrovės pageidavimą su Savivaldybe sudaryti dvišalį susitarimą, kuriuo būtų įsipareigota išlaikyti vientisą visos šalies geležinkelio stočių stilių, išsaugant Mažeikių stoties išskirtinumą ir jos, kaip geležinkelio stoties, paskirtį.   

Pritarus tarybai, „LTG Infra“ ir Susisiekimo ministerijai bus teikiamas raštas dėl stoties pastato perdavimo Savivaldybės funkcijoms vykdyti.

9 Atsakymai į “Aiškėja Mažeikių geležinkelio stoties ateitis”

 1. Vida parašė:

  Labai protingas sprendimas

 2. Antanina parašė:

  Prastas sumanymas prie geležinkelio padaryti jaunimo sambūrius, netoli autobusų stotis,tai grįžtantys keleiviai bus apipuldinėjami chuliganų kaip ir anksčiau.
  Nieko nėra padaroma dėl žmonių normaliai.

  1. Stasys parašė:

   Tai kodėl išauginote chulignus, blogai auklėjote?

 3. Dirbantis parašė:

  Kuo daugiau savivaldoje verslininkų, tuo blogiau paprastiam darbo žmogui. Jie stengiasi viską tvarkyti taip, kad atitiktų jų verslo interesus, o ne žmonių lūkesčius.

 4. Rokas parašė:

  Konservatoriai viska naikina traukiniu eisma, nuo balandzio pirmos naikins autobusu marsrutus, viska perims i savo rankas milijonieriai – kapitalistai

  1. Stasys parašė:

   Pirk autobusą, registruok veiklą ir pirmyn vežioti keleivius. Dėkingas būk už suteiktą galimybę.

 5. Paulius parašė:

  Paskutinis Etapas Lietuvos Geležinkelių Sunaikinimui .

  1. Vanda parašė:

   Pritariu

  2. Anonimas parašė:

   Ar tai, kad pastatas bus naudojamas kažkaip pakenks LG? Ar geriau, kad erdvės stovi tuščios?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto