Akcijos metu planuojama sutvarkyti per šimtą erdvių

Talkininkų laukia daugybė Mažeikių miesto bei rajono viešų vietų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šeštadienį vyksianti nacionalinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“ šiemet bus jubiliejinė. Joje dalyvauti planuoja ir nemažas būrys Mažeikių rajono kaimų, miestų gyventojų. O tvarkyti planuojama labiausiai žmonių dėmesio ir laiko reikalaujančias vietas – vandens telkinių pakrantes, piliakalnius, poilsiavietes.

Gali pasirinkti patogų laiką

„DAROM! Gamta tau padėkos!“ – tokiu šūkiu organizatoriai kviečia žmones dalyvauti 10-ojoje aplinkos tvarkymo akcijoje. Ji visoje Lietuvoje prasidės šeštadienį, nuo 10 valandos ryto.
Tai tik orientacinė data ir laikas, mat seniūnijos, bendruomenės gali pačios nuspręsti, kada išeiti tvarkyti aplinkos. O ir tvarkytinų vietų, vadinamųjų „taškų“, kuriems reikalingas žmogaus rankų prisilietimas, yra apstu.
Oficialioje akcijos „Darom“ interneto svetainėje publikuojamame sąraše skelbiama, kad Mažeikių rajone turėtų būti valomos 109 vietos.
Organizatoriai apeliuoja ir į gyventojų sąžinę – tikisi, kad prie akcijos metu surinktų atliekų žmonės netemps maišų su atliekomis iš privačių teritorijų ar buitinių, statybinių atliekų.
Svarbu ir tai, kad surinktų atliekų maišai būtų sudedami tokiose vietose, kur būtų patogu juos surinkti ir išvežti.

Kviečia nelikti abejingais

Iš Mažeikių kilęs aplinkosaugos ekspertas Linas Jonauskas jau trejus metus yra akcijos „Darom“ patrulis.
Jo teigimu, žmonių mąstymas savaime nekinta, kartais reikia radikalių veiksmų, tam tikrų naujų taisyklių pokyčiams užtikrinti. Pareiga rūpintis aplinka turėtų tapti kiekvieno mūsų įpročiu.
„Vadinamieji patruliai atlieka simbolines pareigas, savo pavyzdžiu skatina į akciją įsijungti žmones. Ragina nelikti abejingais, matant teršėjus. Patruliai ragina neabejingais būti ne tik vienos ar kitos gamtosauginės akcijos metu, bet visada“, – sakė pašnekovas.
„Santarvė“ kviečia miestų, miestelių, kaimų bendruomenių, įvairių įstaigų atstovus pasidalyti pranešimais, nuotraukomis iš nacionalinės aplinkos tvarkymo akcijos.
Informacijos lauksime elektroniniu paštu info@santarve.lt

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto