Aktyviausi „Darom 2022“ dalyviai gali laimėti ne vieną kelionę

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Balandžio 23 d., šeštadienį, Mažeikių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, skelbiama akcija „Darom 2022“. Šiemet ji išskirtinė, nes kartu organizuojamas ir konkursas. Sutvarkiusieji kuo didesnes teritorijas, surinkusieji kuo daugiau perdirbamų atliekų, jas surūšiavę ir pridavę laimės įvairios vertės keliones.
Tokiu paskatinimu tikimasi į akciją „Darom 2022 “ pritraukti didesnį būrį mažeikiškių, kad būtų sutvarkyta, išvalyta kuo daugiau mūsų miesto bei rajono vietų.

Kviečia aktyviai dalyvauti

R. Matulaitienė ragino nepraleisti progos esant saulėtiems, šiltiems orams sutvarkyti kuo daugiau teritorijų ne tik mieste, bet ir rajone. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kaip ir kasmet, akcijoje „Darom“ gali dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės. Mažeikių rajono savivaldybė kviečia visus gyventojus aktyviai dalyvauti švarinimo akcijoje, kuri neapsiriboja tik viena diena.
„Oficialiai visoje Lietuvoje akcijos „Darom 2022“ pradžia – šį šeštadienį. Mažeikių rajone ji vyks iki gegužės 2-osios. Galbūt ne visi gyventojai galės prisijungti prie talkos savaitgalį, tačiau ras laiko kitomis dienomis. Norime visiems suteikti galimybę dalyvauti šioje akcijoje“, – kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Matulaitienė ir pridūrė, jog švarinimosi akcijos pradžia sutampa su Atvelykio švente ir tai būsianti puiki proga išeiti už savo kiemo ribų ir apsikuopti.

Reikia kreiptis į seniūnijas

Ketinantiesiems dalyvauti šioje akcijoje atskirai registruotis nereikia. Norintieji jungtis prie šios iniciatyvos turi kreiptis į seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą – joje bus suteikta informacija apie numatytas tvarkyti vietas, paaiškinta, kur palikti surinktas atliekas, taip pat dalijami rūšiavimo maišai.
Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Virginijus Raudonius, kalbėdamas su „Santarve“, sakė, kad skaidrūs maišai skirti pakuotėms, plastikui, kartonui, skardinėms, tetrapakams, stiklo buteliams – atliekoms, kurios yra perdirbamos. Juodi – neperdirbamoms atliekoms.
„Atliekų surinkimo maišai pagaminti iš perdirbtų antrinių žaliavų“, – akcentavo V. Raudonius ir priminė, jog, kaip ir pernai, statybinės bei žaliosios atliekos nebus renkamos.

Organizuojamas konkursas

V. Raudonius priminė, kad kasmet per akciją „Darom“ surenkamos atliekos skaičiuojamos dešimtimis tonų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pasak Vietinio ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto, šiais metais akcija „Darom 2022“ išskirtinė tuo, kad kartu su švarinimosi darbais iki gegužės 2 d. vyks ir konkursas, kuriame gali dalyvauti įmonės, įstaigos, organizacijos ir pavieniai asmenys, susibūrę į komandas. Jas turi sudaryti nuo 10 iki 50 dalyvių. Dalyvaujančių komandų skaičius neribojamas.
Komandos, kurių nariai sutvarkys kuo didesnes teritorijas, surinks kuo daugiau perdirbamų atliekų, jas surūšiuos ir priduos, gali laimėti 9 prizus – nuo 200 iki 1100 eurų vertės keliones.
Konkurso sąlyga – ne tik dalyvauti švarinimosi akcijoje, bet ir fotografuoti, filmuoti sutvarkytą teritoriją, surinktas, surūšiuotas ir priduotas atliekas, komandos nuotaiką ir kt. Nuotraukas / vaizdo medžiagą siųsti el. p. mazeikiaidaro@gmail.com.
Informaciją apie akciją „Darom 2022“ ir konkurso nuostatus galima rasti Savivaldybės interneto svetainėje – www.mazeikiai.lt, skiltyje vietinis ūkis/atliekų tvarkymas.
Visais su konkursu susijusiais klausimais kreiptis į organizatoriaus atstovą el. p. virginijus.raudonius@mazeikiai.lt arba mob. 8 656 59 842.
V. Raudonius, vienas iš konkurso organizatorių, priminė, kad pernai akcijos „Darom 2021“ metu buvo surinkta per 100 tonų atliekų. Tikimasi, kad ir šiais metais mažeikiškiai bus aktyvūs, noriai prisidės prie aplinkos tvarkymo.

Sut. MS-63

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto