Analizuos, kaip didinami sveikatos priežiūros darbuotojų atlyginimai

Sveikatos apsaugos viceministro Valentin Gavrilov vadovaujama darbo grupė, kurios tikslas – įvertinti, kaip asmens sveikatos paslaugas, apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, teikiančiose įstaigose didinami atlyginimai darbuotojams,  susirinko į pirmą posėdį.

Bus išaiškintos probleminės įstaigos

16-oji Vyriausybė surado galimybę šiemet iš rezervo lėšų skirti gydymo įstaigoms apie 30 mln. Eurų. Tai tikslinės lėšos – nuo liepos 1 d. visiems asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams atlyginimai turėjo didėti vidutiniškai 8 procentais.
„Asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbančiųjų specialistų atlyginimų didinimas – ypatingos svarbos mūsų uždavinys. Medikų, slaugytojų, kitų specialistų ekonominės padėties gerėjimas daro teigiamą įtaką ir visos sveikatos sistemos plėtrai: gydymo paslaugų vartojimui, korupcijos prevencijai – teigia sveikatos apsaugos viceministras Valentin Gavrilov. – Tam, kad šis procesas vyktų sklandžiai, sukurta speciali darbo grupė, kuri sistemingai rinks ir analizuos duomenis apie gydymo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio pokyčius.
Bus išaiškintos probleminės įstaigos, kurioms skirsime daugiau dėmesio. Spręsime, kokia yra situacija ir ką turime nuveikti, kad ji gerėtų. Klausimas yra jautrus. Bet atlyginimai turi didėti“.
Pasak viceministro, gaunami signalai iš gydymo įstaigų, iš pavienių medikų ir slaugytojų apie tai, kad atlyginimai nedidinami, arba didinami nesilaikant teisingumo principų.

Buvo didinami labai nevienodai

Darbo grupė išnagrinėjo nuo liepos 1 dienos šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio didinimo rezultatų suvestinę.
Nustatyta, kad skirtingose asmens sveikatos priežiūros įstaigose atlyginimai buvo didinami labai nevienodai, kai kur didinti ne visiems darbuotojams, o kai kur – nedidinti iš viso. Iš 277 gydymo įstaigų – 38 visai nepateikė duomenų.
Nutarta, kad Valstybinė ligonių kasa artimiausiu metu parengs išsamią ataskaitą apie kiekvienos gydymo įstaigos finansinę situaciją ir darbo užmokesčio darbuotojams didinimo tendencijas.  Remiantis šia informacija, bus numatyti tolesni veiksmai nustatytoms problemoms spręsti.
Darbo grupę sudaro: Lietuvos Respublikos Seimo, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos ir teritorinių ligonių kasų, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, Lietuvos gydytojų sąjungos, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos valdybos atstovai. Kitas posėdis planuojamas spalio mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto