Analoginę televiziją žiūri apie 26 proc. gyventojų

Analoginė antžeminė televizija Lietuvoje bus išjungta spalio 29 d. 3 val. nakties. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Likus pusmečiui iki analoginės antžeminės televizijos išjungimo, pradeda veikti nemokama telefono linija prie skaitmeninės televizijos pereinantiems gyventojams. Liniją paleidusi Susisiekimo ministerija tikisi, kad naujoji paslauga padės gyventojams sklandžiai įveikti šį technologinį pokytį.

Nemokamu telefono numeriu 8 800 00 150 paskambinusiems gyventojams konsultantai suteiks svarbiausią informaciją apie analoginės antžeminės televizijos išjungimą, skaitmeninės televizijos pasirinkimo būdus, padės sprendžiant technologinius perėjimo sunkumus. Susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas sakė tikįs, kad naujoji paslauga paspartins ir palengvins gyventojų perėjimą prie skaitmeninės televizijos.
„Realaus žmogaus pagalba, susidūrus su dar nedaug kam suprantama skaitmenine televizija, labai palengvins techninį persijungimą. Nemokama telefono linija suteiks visą įmanomą pagalbą, kokią tik galima suteikti telefonu. Gyventojams bus atsakoma į pačius įvairiausius su skaitmenine TV susijusius klausimus, pradedant tuo, kas yra skaitmeninė TV, baigiant specifinėmis techninėmis detalėmis“, – teigė R. Vaštakas.
Nemokamu numeriu konsultacijas teikiančios bendrovės „Infomedia“ generalinė direktorė Irma Valiulienė pabrėžė, kad svarbiausią informaciją apie perėjimą prie skaitmeninės televizijos gyventojai galės gauti visą parą.
„Tam, kad maksimaliai pasiruoštume teikti gyventojams aktualią informaciją ir spręsti kylančias problemas, apmokėme skambučių centro specialistus. Teikiant konsultacijas sudėtingais klausimais mums taip pat padės Ryšių reguliavimo tarnybos, Lietuvos radijo ir televizijos centro specialistai. Vienu metu į gyventojų skambučius dėl skaitmeninės televizijos atsilieps daugiau kaip dešimt centro specialistų. Siekiant sklandaus ir kokybiško skambučių centro darbo, buvo sukurta naujų darbo vietų“, – sakė I. Valiulienė.
Analoginė antžeminė televizija Lietuvoje bus išjungta spalio 29 d. 3 val. nakties. Susisiekimo ministerijos duomenimis, analoginę antžeminę televiziją vis dar žiūri apie 26 proc. gyventojų, iš jų pusė – kaimiškose vietovėse.
Susirūpinti dėl analoginės antžeminės televizijos išjungimo turi tik tie gyventojai, kurie nemokamas televizijos programas žiūri naudodamiesi kambario, lauko ar kolektyvinėmis antenomis. Mokamos televizijos paslaugomis besinaudojantiems gyventojams niekuo rūpintis nereikia – viskuo pasirūpins paslaugos teikėjai. Norėdami įsitikinti, ar Jūsų televizorius tinkamas skaitmeninei antžeminei televizijai žiūrėti, jo dokumentuose ar ant televizoriaus ieškokite užrašo DVB-T MPEG-4, reiškiančio, kad jis tinkamas priimti skaitmeninį signalą. Kitu atveju būtina įsigyti TV priedėlį ar naujesnį televizorių su skaitmeninio signalo imtuvu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto