Anderseno pasakų pasauliui – viekšniškių mokinių mintys ir piešiniai

Viekšniškių mokinių pagaminti ledo papuošalai ir dovanos Sniego karalienei.

Balandžio 2 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale surengta virtuali popietė „Paslaptingas Hanso Christiano Anderseno pasakų pasaulis“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Popietėje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 3a klasės mokiniai ir mokytoja Birutė Vėlavičienė.
Balandžio 2-oji – garsiojo danų pasakų autoriaus Hanso Christiano Anderseno gimtadienis. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Tai, kad šio rašytojo gimtadienis pasirinktas kaip Vaikų knygos diena, kad jo vardu pavadintas pagrindinis pasaulinis apdovanojimas už kūrybą vaikams, rodo, kokia svarbi vieta vaikų literatūros istorijoje skiriama šiam didžiam menininkui.
Mūsų savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filialo bibliotekininkės Rasos Vilkaitės surengtoje popietėje buvo pristatyta rašytojo biografija, trečiokai prisiminė gerai žinomus jo kūrinius.
„Aiškinomės, kokia užkoduota gili prasmė glūdi Hanso Christiano Anderseno pasakose, aptarėme priežastis, kodėl verta skaityti knygas. Trečiokai į klasę buvo atsinešę knygų, kurias šiuo metu skaito, ir jas parodė. Popietės pabaigoje vaikams buvo pateikta užduočių, bet labai nustebino tai, kad ir mokiniai buvo paruošę užduočių mūsų Zuikiui Saliamonui. Teko iš piešinių atpažinti Anderseno pasakų personažus“, – pasakojo bibliotekininkė.
Daugiausia dėmesio buvo skirta pasakai „Sniego karalienė“. Pasak R. Vilkaitės, popietės dalyvių nuomone, ši pasaka pranoksta visas kitas, ji buvo pavadinta pasakų pasaka. Šiame kūrinyje karalienė atrodo tokia šiurpi ir vaiduokliška, bet kartu ji labai graži, protinga ir be galo didinga. Būtent jai trečiokai paskyrė savo pagamintus ledo papuošalus, kurių nuotraukomis popietės rengėjai pasidalijo Viekšnių bibliotekos „Facebooko“ paskyroje.
Nuotr. iš Viešosios bibliotekos archyvo

One Reply to “Anderseno pasakų pasauliui – viekšniškių mokinių mintys ir piešiniai”

  1. Skaitytojas parašė:

    Gražus bendradarbiavimas! Šaunuoliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto