Antikorupcijos komisija aiškinosi mažeikiškių skundus

Antikorupcijos komisija nagrinėjo tris skundus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antikorupcijos komisija nutarė kreiptis į teisėsaugą dėl galimai neskaidrios ūkinės-finansinės veiklos sodininkų bendrijoje „Rasa“. O štai UAB „Mažeikių autobuso parkas“ darbuotojams atsakymo dar teks palaukti, kol kovo viduryje bus baigtas Savivaldybėje atliekamas tyrimas.

Atsakymo nesulaukia

Mažeikių autobusų parko darbuotojai, nepatenkinti direktoriumi, dar praėjusiųjų metų gegužę kreipėsi į Savivaldybės administracijos vadovą, tačiau atsakymo iki šiol nesulaukia.
Spalio mėnesį skundą, bet jau anoniminį, gavo ir Antikorupcijos komisija. Darbuotojai išdėstė savo bėdas, tarp jų ir susirūpinimą dėl to, kad bendrovė ruošiasi pirkti autobusus naftos perdirbimo įmonės darbuotojams vežti.
Antikorupcijos komisija skundą nagrinėjo tik ketvirtadienį vykusiame posėdyje. Jos pirmininkė Laimutė Kačerauskienė posėdyje dalyvavusiems bendrovės profsąjungos atstovams teisinosi, kad užtruko medžiagos rinkimas.

Įtaria neskaidrius pirkimus

Nuo Naujųjų metų Mažeikių autobusų parkas, laimėjęs konkursą, pradėjo teikti paslaugas „ORLEN Lietuva“. Bendrovė, paėmusi 760 tūkst. eurų kreditą, už kurią bankui laidavo Savivaldybė, gruodžio mėnesį įsigijo 17 nenaujų autobusų.
Posėdyje dalyvavę Mažeikių autobusų parko atstovai pasakojo, kiek vargo ir papildomų išlaidų patiria dėl šio transporto. Jie įtaria, kad viešieji pirkimai galėję būti neskaidrūs.
Savivaldybės juristas Michailas Norbutas dėl įtarimų patarė kreiptis į kontroliuojančią instituciją – Viešųjų pirkimų tarnybą. Autobusų parko atstovai stebėjosi, kad šito negali padaryti bendrovės akcinį paketą turinti Savivaldybė.

Atliekamas tyrimas

UAB „Mažeikių autobusų parkas“ valdybos pirmininkė Savivaldybės skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė replikavo, kad darbuotojai neretai vadovaujasi emocijomis, o ne faktais.
Anot jos, kokia yra situacija iš tikrųjų, bus galima apibendrinti, kai Savivaldybės komisija baigs tyrimą.
Antikorupcijos komisija nutarė palaukti tyrimo rezultatų. Tuo labiau kad nebuvo galima išklausyti kitos pusės – bendrovės direktorius Leonas Kvietkauskas turi nedarbingumo pažymėjimą.

Esminių pažeidimų neįžvelgė

Antikorupcijos komisija nagrinėjo ir Tarybos narės Laimos Nagienės prašymą. Politikė gavo skundą dėl UAB „Tavo pastogė“ atstovų veiksmų bei Savivaldybės tarnautojų netinkamo veikimo. Antikorupcijos komisijos ji prašė įvertinti pastarųjų atsakymus į gyventojų skundus, jų korektiškumą bei atitikimą galiojantiems aktams.
Taip pat L. Nagienė prašė įvertinti buvusio „Tavo pastogės“ valdybos pirmininko bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Romaldo Paradniko atsakymą Danutei Mockienei antikorupciniu požiūriu bei atsakyti, ar nurodyti faktai neprieštarauja teisės aktams.
Mažeikiškės D. Mockienės skundą nagrinėjo ir Seimo kontrolierius. Savivaldybės juristas komisiją supažindino su kontrolieriaus raštu, adresuotu Savivaldybei. Nors kai kurių trūkumų nustatyta, esminių pažeidimų neužfiksuota.
Antikorupcijos komisija apsiribojo svarstymu, korupcijos apraiškų neįžvelgė.

2 Atsakymai į “Antikorupcijos komisija aiškinosi mažeikiškių skundus”

  1. arlekino parašė:

    Autobusiukai nors ir seni,bet pinigėliai geri…….:)

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Tiek tyre ir nieko neistyre,atideti lengviau nei priimti sprendima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto