Antikorupcijos komisija „pasiklydo“ tarp šaligatvio plytelių

Šios kadencijos Antikorupcijos komisijai tenka aiškintis nemažai skundų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antikorupcijos komisija pripažino, kad panaudojant renovacijos metu išardytų šaligatvių plyteles bei iškirstus medžius – daug netvarkos, sutartyse su rangovu nėra jokių saugiklių. Tačiau kaltų nerasta – apsiribota tik siūlymu sugriežtinti sutartis ir apskaitą.

Įteikė skundą

Savivaldybės Antikorupcijos komisija daug netvarkos aptiko, aiškindamasi mažeikiškio Virginijaus Sungailos skundą.
Ne vieną skundą komisijai įteikęs vyras šį kartą norėjo išsiaiškinti, kur ir ar pagal paskirtį panaudotos miesto šaligatvių plytelės iš Sedos, Naftininkų, Žemaitijos, Laisvės ir kitų gatvių, kaip jos apskaitytos ir pan.
Mažeikiškį domino ir kur iškeliavo renovuojant gatves iškirsti medžiai.
V. Sungaila teigė iš gyventojų girdėjęs ne vieną pasakojimą, kuris patvirtina, jog seniūnijoje nėra tvarkos ir nežinia kur – mieste ar individualiuose kiemuose – atsiduria išimtos šaligatvių plytelės. Esą jas galėjo vežti kas tik norėjo – nes nebuvo nei tinkamos apskaitos, nei apsaugos.
Ne ką geresnė padėtis su mieste iškirstais medžiais.

Sutartis – be saugiklių

Antikorupcijos komisijos pirmininkė Laimutė Kačerauskienė klausimą apie plyteles tarp tą dieną posėdyje svarstytų klausimų pavadino liūdniausiu.
„Yra taip, kaip yra“, – trumpai situaciją apibūdino pirmininkė.
Ji informavo, jog su generaliniu darbų vykdytoju sudarytoje sutartyje yra nurodyta, kad darbai turi būti atlikti tvarkingai, neteršiant teritorijos, kad būtina kompaktiškai laikyti atliekas ir pan.
„Nors išardytas senas bet tinkamas naudoti šaligatvių plyteles buvo numatyta perduoti Mažeikių miesto seniūnijai, tačiau sutartyje nebuvo saugiklių. Nebuvo sudaryta komisija, kuri įvertintų, kiek yra tinkamos medžiagos, kiek galima išardyti. Vaizdas toks: kiek rangovai išardė ir kiek norėjo, nuvežė ir pridavė“, – situaciją komentavo komisijos pirmininkė.
Tokia pati netvarka – ir dėl iškirstos medienos naudojimo.

Ne viskas užfiksuojama

Antikorupcijos komisijos pirmininkė L. Kačerauskienė išsiaiškino, kad šiokia tokia apskaita seniūnijoje dėl plytelių ir medienos vedama. Galima sužinoti, kiek seniūnijai perduota šių medžiagų, kiek ir kur jos panaudotos. Tačiau nėra finansinės išraiškos, niekas pinigais neįvertinta.
„Seniūnija biudžetinė organizacija, išardytos plytelės nepajamuojamos, ir seniūnija negali jų užpajamuoti“, – akcentavo pirmininkė.
Buvę atvejų, kad statybinės organizacijos apskritai nepristačiusios plytelių, tačiau sutarties nepažeidė – nes nėra nurodyta, kad jos privalo atvežti visas tinkamas plyteles.
Pavyzdžiui, yra perdavimo-priėmimo aktas, kuriame parašyta, kad „Žemaitijos keliai“ birželio mėnesį V. Burbos, Mindaugo ir Birutės gatvėse išardė per tris tūkstančius kvadratinių metrų plytelių ir trinkelių ir perdavė miesto seniūnijai per 200 kvadratų. Kur likutis, neaišku.
„Aišku, tos plytelės į dumblą ežeran, upėn nenuėjo. Kažkur gal takelis išėjo geras, gal pavėsinė išklota. Bet jokios apskaitos, jokios tvarkos tikrai nebuvo. Ar tikrai tik tiek, o ne daugiau gerų plytelių liko, niekas neįvertino“, – tyrimo rezultatus apibendrino komisijos pirmininkė.
Užfiksuota ir daugiau netvarkos, ypač dėl sandėliavimo. Plytelės laikomos „Mažeikių komunaliniame ūkyje“, UAB „Hidrotechniniai statiniai“ ir Mažeikių miesto seniūnijos kieme, kur nėra sargų – dėl to esą nei seniūnas, nei šios įmonės atsakomybės prisiimti negali. Tad nieko keisto, jeigu iš ten jas kažkas pasiėmė savo reikmėms.

Siūlymai – Savivaldybei

Antikorupcijos komisija pritarė siūlymui Savivaldybės administracijai sugriežtinti sutartis su rangovu, numatant tam tikrus saugiklius, aiškesnę ir griežtesnę buhalterinę apskaitą. Atkreiptas dėmesys, kad  būtina paskirti sandėliavimo vietą, skirti atsakingą žmogų.
Komisijos teigimu, kaltinti seniūną už visas dingusias plyteles negalima – nes jų nesaugo sargai. O netikusią sutartį su rangovu yra pasirašiusi Savivaldybė.

13 Atsakymų į “Antikorupcijos komisija „pasiklydo“ tarp šaligatvio plytelių”

 1. ROMKA 2012.09.15. parašė:

  Vietinės antikorupcinės komisijos darbas kelia tik juoką. Mažeikiams, kaip ir kitiems rajonams, reikėtų kad apsilankytų ,, svečiai,, iš sostinės. Tada gal atsakytų seniūnijos atsakingi darbuotojai viešai į šiuos klausi mus:
  1. Kur dingo panaudotos plytelės,kuriomis buvo pažadėta iškloti šaligatvius, kur jų nebuvo.Prašymai seniai
  dulka seniūnijos stalčiuose.
  2. Kaip šios plytelės atsirado privačių namų kiemuose.
  3. Kaip Tirkšliuose atsirado ,,prekybinė bazė,, prekiaujanti plytelėmis.
  Žinoma viskas vyksta ne be vietinės valdžios palaiminimo. Todėl apsišarvuokime kantrybe, o po seimo rinkimų tikėkimės, kad viskas paaiškės.

 2. Idomu parašė:

  O kaip atsilyginta toms Laisvės gatvės įmonėms ir pastatų savininkams, kurie savo lėšomis buvo anksčia suklojė trinkeles šaligatviuose? Negi taip gražiai nupzdino vidurį dienos ir nė būūū nė meee.

 3. Daiva Šideikienė parašė:

  Po to ,kai savivaldybės valdininkai A.Žulpa ir J.Labutis atliko gyvenamojo nmo Naftininkų g.30 šilumos mazgo ,,tyrimą“ ir susipažinus su šių valdininkų surašytu protokolu , kreipiausi į Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos viršininką Rimgaudą Špoką dėl šio gyvenamajam namui išduotos akto – pažymos. Pavyko išsiaiškinti ,kad šiam gyvenamajam namui 2007m. nebuvo išduotas šilumos įrenginių techninės būklės patikrinimo aktas- pažyma. Dėl galimo dokumento klastojimo į Mažeikių raj. prokuratūrą kreipėsi meras A.Tenys, ko pasekoje, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o UAB ,,Tavo pastogė “ direktorė Elena Staniulienė buvo pripažinta kalta pagal LR BK 300 straipsnį 1dalį ( dokumentų klastojimas) ir paskirta 20 MGL (BBD) dydžio bauda ,t.y. 2600 Lt. ( du tūkstančiai šeši šimtai litų ) bauda.

 4. p. Daivai parašė:

  Žinau, kad namo gyventojai kreipesį pagalbos ir pas Jus. Įdomu būtų sužinoti kaip Jūs padėjote asmaniškai.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  O ko Daiva nesuprato. Jei pati komisijos narė, tai reikėjo kirsti kaip reikalas tiems valdininkams, o dabar komisija nieko nesugebėjo, kaip tik nurodyti kažką sugriežtinti. O kas kaltas, taip ir neišsiaiškino, kaip supratau.

 6. Daiva Šideikienė parašė:

  Keistas šio straipsnio pavadinimas. Tai ,kad vyksta netinkamas senųjų plytelių saugojimas ir neaiškus jų realizavimas , taip pat ir senų medžių neaiškus likimas. t y. kam, už ką , už kiek buvo realizuoti ar parduoti miesto medžiai, rodo neatsakingą mūsų savivaldybės valdininkų ir mero institucijos darbą. Kad mūsų valdininkai dirba be jokios atsakomybės, rodo ir šis pavyzdys. 2011-07- 21 Mažeikių raj. savivaldybės meras A.Tenys raštu ( Nr.R8-2,33-3796) kreipėsi į Mažeikių raj. apylinkės prokuratūrą su pareiškimu ,,Dėl galimo dokumentų klastojimo “ nurodo ,jog ,, naudojant šilumos modulį ,kuris neatitinka teisės normų reiklavimų , nėra išbandytas, gali kilti pavojus namo gyventojų gyvybei “. Yra žinoma ,kad daugiabučio namo gyventojai, adresu Naftininkų g.30, Mažeikiai daug kartų kreipėsi ne tik į merą A.Tenį , bet ir į kitus valstybės tarnautojus t.y. R.Paradniką, S.Šiurį dėl triukšmą keliančio šilumos mazgo , todėl belieka apgailestauti , kad meras savo pareiškime nurodo , kad ,,šilumos modulis <> nėra išbandytas. Yra žinoma, kad šį raštą ruošė Juridinio skyriaus vyr.specialistas M.Norbutas.

 7. Nijolė parašė:

  Pažiūrėkite,kaip buvo „taupomos“ plytelės tarp Žemaitijos 24 ir 22 namų. Kadangi prie Žemaitijos 24 namo plytelės buvo dedamos /neaišku kodėl/ vėliausiai, tai pusė tos atkarpos naujomis išklota ,kita pusė nejudinta, ir joje viskas kaip buvę prieš renovaciją.

 8. buvo parašė:

  klausimas kai prasidėjo renovacijos, gal galima nusipirkti tų „panešiotų“ plytelių – tai buvo duotas atsakymas kad plytelių niekas fiziniams asmenims nepardavinės -aišku,kodėl nepardavinėjo -nes reikėjo išvogti

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  o bendrai, tai matyt gerai, kad yra tiek daug nepatenkintu gyventoju – tai suteikia darbui prasme

 10. Virginijui parašė:

  Matyt todėl,kad „ranka ranką plauna“…

 11. virginijus parašė:

  tai ka veikia juridinis ir personalo skyrius. Prie skyriaus vedejo pareigybes prideta sena vyr.specialisto pareigybes aprasymo kopija, kur irasyta, kad jis siekdamas užtikrinti sudaromų sandorių teisėtumą, rengia ir derina Savivaldybės ir Savivaldybės administracijos su kitais fiziniais ar juridiniais asmenimis sudaromų sutarčių projektus, tikrina jų atitikimą teisės aktams, pagal suteiktus įgaliojimus atstovauja Savivaldybei, Savivaldybės administracijai ir jos struktūriniams padaliniams notarų kontorose derinant sutarčių projektus ir sudarant sutartis.Kodel Antikorupcijos komisija taip pavirsutiniskai i viska ziuri?

 12. Medis parašė:

  Reikia šauktis teisėsaugos pagalbos, kad surastų plyteles, iškirstus medžius. Vyturio mokyklos teritorijoje nupjauti medžiai kur kamieno diametras metras ar pusantro, o kur mediena. Nusėdo kur privacim kieme, stalo,suolų pavidalu.Kai reikia gauti leidimą nudžiuvusiam ,išpuvusiam medžiui nupjauti tai atvažiuoja komisija ir labai svarsto.Galų gale nusprendžia,kad negalima pjauti. Ponai valdininkai. kada pradėsit rūpintis visų mūsų turtu.Niekas už nieką neatsako, turtas neapskaitomas,nepajamuojamas. Miesto seniūnas taip pat nežino kas vyksta mieste.Seniūnai, Jūs vykdote miesto priežiūrai viešuosius pirkimus.Pasižiūrėkite nors kartą kaip prižiūrimas miestas. Praėikitė pėščiomis Žemaitijos gatve.Milijonai kainavo gatvės renovacija,o dabar piktžolės auga.Medeliai nudžiuvę, tarp akmenukų ir krūmelių vien piktžolės.Pirmi metai po renovacijos.Gėda turėti tokį miesto šeimininką. Ačiū Sungailai, kad esi ir neleidi valdininkams miegoti…..

 13. Edvardas parašė:

  Pliteles cia aisku pavoge,bet kas is Mazeikieciu pavoge pirti gal kas atsakys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto