Antikūnų testai galimybių pasui prasitęsti galios ne visada

Nuotr. iš SAM archyvo

Vyriausybės sprendimu nuo antradienio, gruodžio 28 d., keitėsi galimybių paso išdavimo tvarka, įvestas 210 dienų (septynių mėnesių) galiojimo terminas po visos vakcinacijos. Tai reiškia, kad šis dokumentas nebegalioja tiems žmonėms, kurie pasiskiepijo visa schema iki vasaros pradžios.
Viena iš galimybių atnaujinti galimybių pasą buvo ir teigiamas antikūnų tyrimo rezultatas. Trečiadienį Vyriausybė pritarė pakeitimams – teigiamu antikūnų testu galimybių pasą galės prasitęsti tik persirgusieji COVID-19 liga.
Galimybių paso išdavimo pokyčiai įsigalios nuo sausio 10 dienos.

Galimybė – revakcinacija

Tokius galimybių paso išdavimo tvarkos pokyčius pasiūlė Vidaus reikalų ministerija, Vyriausybė jiems pritarė. Paaiškinta, kad šį pasiūlymą lėmė pasaulyje ir mūsų šalyje sparčiai plintanti koronaviruso omikron atmaina. (Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, pirmieji jos atvejai jau užfiksuoti ir Telšių apskrityje).
Specialistai pastebi, kad omikron koronaviruso variantas skiriasi nuo kitų iki šiol aptiktų. Lietuvos ekspertų atliktas tyrimas parodė, jog po keturių mėnesių skiepų efektyvumas ypač sumažėja.
„Tik trijų dozių vakcinavimo efektyvumą patvirtina moksliniai tyrimai ir stebėsena. Skiepytis stiprinamąja doze galima praėjus 3 mėnesiams po pasiskiepijimo pagal visą skiepijimo schemą. Būtent skiepijimą sustiprinančiąja doze akcentuoja Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras, tad gyventojams turi būti sudarytos sąlygos skiepytis, o ne atlikti serologinius antikūnų tyrimus po pilnos vakcinacijos schemos“, – teigiama Vidaus reikalų ministerijos pateiktame aiškinamajame rašte.

Nustatytas pereinamasis laikotarpis

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat pritarė, kad tie, kurie yra vakcinuoti, turi galimybę po trijų mėnesių revakcinuotis arba gauti sustiprinančiąją dozę. Ministerijos pozicija: nėra tikslinga atlikinėti antikūnų tyrimus dėl galimybių paso pratęsimo.
Vyriausybės posėdyje taip pat pasiūlyta nustatyti pereinamąsias nuostatas, kad asmenis, turinčius iki šio nutarimo įsigaliojimo datos gautus teigiamus kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymus, kai šis tyrimas buvo atliktas po skiepijimo COVID-19 ligos vakcina, kontaktiniu būdu aptarnauti ar paslaugas teikti galima 60 dienų nuo tokio tyrimo atlikimo dienos.

Keli pratęsimo būdai

Persirgusiems COVID-19 liga ir gavusiems teigiamą serologinio imunologinio tyrimo (antikūnų) atsakymą gyventojams galimybių pasas ir toliau bus pratęsiamas 60 dienų.
Galimybių pasas 18 metų ir vyresniems asmenims galioja septynis mėnesius po visos vakcinacijos, o jį atnaujinti galima pasiskiepijus stiprinamąja doze (galimybių paso galiojimas nebus ribojamas), savo lėšomis atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą (galioja 72 val.).
Galimybių pasas taip pat išduodamas COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai diagnozė buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu (galioja 210 dienų nuo ligos nustatymo).
Pagal visą skiepijimo schemą vakcinuotiems nepilnamečiams galimybių pasas galiojimo termino neturės. Kaip ir iki šiol, šį dokumentą atnaujinti reikės kas du mėnesius.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Antikūnų testai galimybių pasui prasitęsti galios ne visada”

  1. Mėta parašė:

    Gydytojai verčia kaltę nesiskiepijusiems, nors masiškai serga pasiskiepijusieji.

    1. Ar parašė:

      tikrai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto