Antradienį Mažeikių rajone skelbiama gripo epidemija

Sumažėjus mokinių skaičiui, mokyklos turėtų būti uždaromos mažiausiai savaitei. ELTOS nuotr.

Registruotų gripo atvejų skaičiui išaugus beveik trigubai ir pasiekus du šimtus, nutarta rajone skelbti gripo epidemiją.

Sprendimą dėl minėtos epidemijos paskelbimo priėmė Savivaldybės administracija, atsižvelgusi į Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus rekomendacijas.


Viršijo normas 

Gripo epidemija paskelbta įvertinus praėjusios savaitės rajono gyventojų sergamumo rodiklius. Prieš dvi savaites Mažeikiuose buvo užregistruoti šešiasdešimt devyni gripo atvejai, o praėjusią savaitę šis skaičius šoktelėjo iki 200. Iš jų – 114 vaikų. 
Bendras sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis bei gripu skaičius perkopė tūkstantį. Iš viso registruota 1080 sergančiųjų, iš jų – 809 vaikai iki septyniolikos metų.
Primename, kad gripo epidemija skelbiama, kai susirgimų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.
Sergamumo rodiklis,  tenkantis 10 tūkst. gyventojų, praėjusią savaitę išaugo nuo 128,92 iki 187,65.
Kaimyniniuose rajonuose šie rodikliai dar didesni: Telšiuose – 304,32,  Rietave – 209,31.
Tik Plungėje skaičiai šiek tiek mažesni – 145,86. Bendras apskrities vidurkis siekia 214,44 susirgimo.


Pateko pas medikus

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė informavo, kad ligoninėje praėjusią savaitę buvo gydoma dešimt gyventojų: iš jų trys vaikai iki dvejų metų bei septyni – iki septyniolikos metų. 
Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotojas Vilhelmas Džiugelis informavo, kad pirmadienį iki pietų situacija šiek tiek pasikeitė. Ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sergančių vaikų ligoninėje liko penki, o suaugusiųjų – trys.
Mediko teigimu, šie skaičiai labai nepastovūs ir kiekvieną dieną kinta: vieni ligoniai pasveiksta ir išleidžiami namo, o jų vietą užima kiti susirgusieji. Kol kas visų besigydančiųjų ligoninėje būklė stabili – pavojaus gyvybei nėra.


Reikalingas atskiras sprendimas

Paskelbus gripo epidemiją, yra taikoma nemažai įvairių apribojimų.
Vienas iš jų – atšaukiami visi masiniai renginiai. Ligoninėse paskelbiamas karantinas bei mažinamas planinių operacijų skaičius. Paskelbus epidemiją, pirminio lygio sveikatos priežiūros įstaigoms, atsižvelgus į ligonių srautus, patariama pailginti darbo laiką.
Savivaldybės gydytoja Irena Vaicekavičienė patikslino, kad kol kas rajone masiniai renginiai nebus ribojami.
„Viskas priklausys nuo sergančiųjų skaičiaus kitimo artimiausiomis dienomis. Jei jų ir toliau daugės, tuomet bus priimtas atskiras Savivaldybės administracijos sprendimas, ribojantis masinius renginius“, – paaiškino I. Vaicekavičienė.


Uždaromos mokyklos

Paskelbus gripo epidemiją, mokyklų ir darželių vadovams yra paliekama teisė patiems spręsti – skelbti karantiną ugdymo įstaigose, ar ne. Tai priklauso nuo bendro sergančių vaikų skaičiaus.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad dėl didelio sergamumo darbas  mokyklose buvo paralyžiuotas dar nepaskelbus gripo epidemijos.
„Pagal surinktus duomenis paaiškėjo, kad situacija mokyklose dėl didelio sergamumo yra gana sudėtinga. Kai kuriose mokyklose didžioji dalis moksleivių nelanko pamokų. Pavyzdžiui, Pikeliuose mokykla nesulaukė septyniasdešimties procentų moksleivių, todėl rytoj ten pamokos jau nebevyks“, – informavo A. Stonkus.
Jo teigimu, pamokos gali nebevykti ir Žemalės pagrindinėje mokykloje, nes čia sergančių moksleivių skaičius pasiekė šešiasdešimt procentų. O Tirkšlių vidurinėje mokykloje šis skaičius perkopė dvidešimt procentų. Kitose mokyklose sergančių moksleivių skaičius taip pat artėja prie dvidešimties procentų, tai yra prie nustatytos ribos, kai net nepaskelbus epidemijos, mokyklos gali būti uždarytos.


Atidirbti nereikės 

Švietimo skyriaus vedėjas informavo, kad už  gripo epidemijos metu praleistas pamokas atidirbti nereikės. 
„Po epidemijos vaikams susirinkus į pamokas paprastai būna suintensyvintas mokymosi kursas ir tai, kas būna praleista, pasivejama. Baigiamųjų klasių moksleiviai turės savarankiškai daugiau padirbėti, todėl dėl atsilikimo neturėtų kilti problemų“, – sakė A. Stonkus.
Pasak jo, gripo epidemijos atveju stringa ir kiti darbai, tokie kaip pasiruošimas olimpiadoms ir įvairioms šventėms.


Darželiai veiks

A. Stonkus mano, kad sumažėjus mokinių skaičiui, mokyklos turėtų būti uždaromos mažiausiai savaitei, nes ligoniams reikia pakankamai laiko pasveikti, kad liga nepasikartotų.
Jis taip pat pastebėjo, kad pastarosiomis dienomis padaugėjo ne tik sergančių mokinių, bet ir mokytojų. Sergančiųjų nemažai yra ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose.
„Situacija rajono lopšeliuose-darželiuose nėra žinoma. Duomenys nėra specialiai renkami, nes bet kuriuo atveju darželiai veiks, jei net grupėse bus labai mažas skaičius vaikų. Reikalui esant bus galima jungti grupes. Juk net esant gripo epidemijai tėvai dirba, vadinasi, jie turi kažkur palikti savo atžalas“, – paaiškino A. Stonkus.

43 Atsakymai į “Antradienį Mažeikių rajone skelbiama gripo epidemija”

 1. Justas parašė:

  O kokiose mokyklose karantinas??

 2. Nezinau parašė:

  Kodel neuzdaro ventos pagrindines :(((((((((((((((((( UZKNISA

 3. Moksleive parašė:

  Senamiescio mokykla neuzdare :(

 4. Vardas parašė:

  Sodų direktorius(ė) normalus, kad ir netragiškai tų vaikų serga vis vien uždaro, kad kiti nesusirgtų.

 5. Mokesleive parašė:

  Sodus jau užadre ^^

 6. Vitalijus parašė:

  Idomu kaip su politech. mokykla bus, nes visi ten sirgdami eina, nes bijo stipendijas prarast. Labai jau sunku to gripo nepasigaut, kai klasei puse zmoniu su gripu sedi.

 7. Pasipiktines moksleivis. parašė:

  Andrius nupiso stipke!

 8. Gvidas parašė:

  soduose jau paskelbe :) tik pirmadieni reiks.

 9. Moksleivis parašė:

  Kad ir paskelbe ta epidemija vistek mokyklu neuzdaro visi privalo eiti i mokykla jau pas mus klasei visi susirgo as vienas likau klasei ir 3 sestokai nes ira sujunkta 7 ir 6 klase ir vistek lepia eiti i mokykla

 10. Komentatorius parašė:

  Kazkas pavydi liepia eiti mokintis gramatikos :D Dauguma gerai mokanciu gramatika internete neraso taisiklingai nes tai nepatogu :) tai prasysiu patiems neskleist ereziju su savo durnais komentarais ir eit kitur pasigirt kad tu moki Lietuviu kalba!

 11. moketuoje parašė:

  Vesa normale y tuo mokykluo, niek tep baise neserg, u vaka tyče daug kas simuliou, pates saka, nueni pas daktara, pasaka, ka galv skaud, i doud pažymiejema.Svajuo anei jau nu preitas savaites api tas ličnas atuostuogas.:)

 12. Freeza Da Nigga parašė:

  Im Gonna Whop All Your Asses.

 13. Komentatoriams parašė:

  Daugumai komentatorių moksleivių reikia eiti pirmą klasę mokytis lietuvių kalbos ir gramatikos.

 14. Tomas parašė:

  Juokingi vaikai jus su savo atostogom

 15. Juokdariai parašė:

  Vaikai, kokios epidemijos, kokie karantinai, kokie dar mokyklų uždarymai? Vien į jūsų komentarus pažiūrėjus verkt noris, beraščiai jūs. Tik sėdėt ir knygų skaityt, o ne apsiseilėjus „papildomų atostogų“ laukt ir išvertus pilvus prie facebook’o sėdėt.

 16. Moksleivis iš Gabijos parašė:

  Gabijos gimnazijos direktoriui nė motais tegu žmonės serga ir daug ko neišmoksta, tegu jis susirūpina, nes taip nebegali tęstis

 17. Račkauskas parašė:

  Pas mus taip pat neuždarys, tačiau iš vis, jei mieste paskelbta epidemija tai koks dar ejimas į mokyklas? Jei visi vis tiek visur eina, tai nėra jokios epidemijos. Mokyklose visi snargliuojasi, ateina sveiki, o po kelių pamokų kaip kokie zombiai šeina lauk. Ir kodėl? Dėl karantiko. Duodat spręsti mokykloms, o jos tik į save žiūrėt, neesmė tame, kad mokiniai serga. Kaip jau ir minėjau, jei epidemija, tai epidemija. Neturėtu būt jokios teisės mokykloms spręst, jei visame miesta tai visame, o ne kas kur nori.

 18. Gabija parašė:

  Manau tikrai Gabijos gimnazijos direktorius turėtų susirūpinti dėl mokyklos uždarymo :)

 19. pasipiktinusi Gabijos direktoriumi parašė:

  Apsurdiskiausia tai, kad Gabijoj tiek daug serganciu, o direktoriui yra visiskai nusispjaut ant vaiku sveikatos, nes puse mokiniu ateina dar neisgije ir vel atkrenta. Vien mano klaseje nera 7-8 mokiniu, ir visi mokytojai desto naujas, temas. visiska nesamone, nes tie mokiniai, kurie ilga laika sirgo, turi ismokti viska savarankskai, ir parasyti atsiskaitomuosius darbus.
  Manau Gabiejieciam reikia kanors daryti, nes direktoriaus elgesys tikrai nezmogiskas :))

 20. Sodai parašė:

  Soduose labai daug serganciu bet mokyklos valdziai su galva negerai kad neskelbia epidemijos…

 21. nesvarbu parašė:

  galetu uzdaryti mazeikiu politechnikos mokykla ten vapse didelis sergamumas

 22. Mazeikietis parašė:

  Seniai laikas… atrodo kad laukiama kol visi susirgs nebandant tam uzkirsti kelio! Save gerbiantys tevai tikrai neliepia savo vaikams eit i mokykla tokiu metu nes sitoj bakteriju karalystei greit gripa pasigaut gali!

 23. mama parašė:

  pagaliau !!! jau planavau ryt skambinti i savivaldybe !
  reiketu labiau rupintis vaiku sveikata,o ne pinigais.jei klaseje nera trecdalio mokiniu,ir visgi destomas nauja dalykas-kur logika.. sergantysis labai atsilieka !
  ir ne visi kreipiasi i gydytojus,taip,kad sergamumas didesnis ni rodo statistika is gydytoju !

 24. Karolis parašė:

  Aš taip pat tikiuosi kad uždarys Pavasario pagrindinę mokyklą, nes yra klasei 29 mokiniai, o iš viso susirinko šiandien mokykloje tik 14 – su manim. O tai yra labai daug, taip kad mastau būtų geriausiai uždaryti mokyklą, lai pasigydo tą savaitę mokiniai.

 25. JonasL parašė:

  I kiek zinau, Kiauniu grips apstuoja mana mokyklas draugus.

 26. JonasL parašė:

  gryna nesamuone, muokaus Zemales kaima mokykuoj, mana klasei yr 16 zmuoniu ( nuo 15 iki 18 metu) sendie klasei tebuva 7 zmuones, turiejuom muokytis apie 2 pasaulini kara, bet nesimuokem, nes pose neatieje i ku mes daba tie likusieji kalti esam, ka nesuzimuojom kaip baigies 2 pasaulins kars? Buciau laba dekings, i mana draugai butu diekingi, ka uzdarytumiet musu Zemales kaima mokykla ( bent puora mienesiu) manau ka supratuom viens kita.

 27. Aistė parašė:

  Tikiuosi Ventos pagrindinę mokykla uždrays, nes labai daug vaikų neina i mokykla vieni pasveiksta kiti suserga manau kad būtų geriausia uždaryti mokykla. Bet jei neuždarys bus nesamonė. Pas mus klasėja yra 30 vaikų šendien neatėjo 15 vaikų tai yra labai daug . Tai man atrodo kad geriausia būtų uždaryti laikinai mokykla ( bet savaitei ).

 28. Pavasario mokyklos mokynis parašė:

  Manau,kad Pavasario mokyklą uždarys,nes daugelis vaikų sergą ir mažai vaikų mokykloje būna,ir tylūma buna per pertraukas. Kiti išgyja ir kiti suserga pavyždžiui mano klasėje yra 29 mokinių skaičius o klasejė dabar yra 12 mokinių. Bet jeigu neuždarys mokyklos,tai tikrai nesamonė būs.

 29. Santarvei parašė:

  Cituoju :
  “Kitose mokyklose sergančių moksleivių skaičius taip pat artėja prie dvidešimties procentų, tai yra prie nustatytos ribos, kai net nepaskelbus epidemijos, mokyklos gali būti uždaryto.„
  Gerb.Santarve, neklaidinkite žmonių, mokyklos tokiu atveju, kai serga 20procentų mokinių gali būti uždaromos tik kai epidemija yra paskelbta. O kol epidemija nėra paskelbta, mokykla gali būti uždaryta, kai mokyklos nebelanko 50procentų mokinių.

 30. Kalnėnų mokinys. parašė:

  Tikiuosi Kalnėnų mokyklą uždarys, nes daugeli neatėjo nei šiandien nei penktadienį išvis vos keli vaikai klasėse sėdi. Vieni išgyja kiti suserga. Bet jei neuždarys tai tikrai nesamonė vaikų Kalnėnuose tikrai serga pakankamai manau ir tikrai bus nesamonė jei nepaskelbs.

 31. Mrs.Pasllaptingoji. parašė:

  O Ventos pagrindinė mokykla bus uždaroma? :)

 32. Marija parašė:

  Mano vaikas tik po ligos šiandien mokykloje vėl susirgo, vėl gripu, tiesiog neapsakoma situacija yra mokyklose, kaip galima dar dirbti.

 33. Anonims parašė:

  Račkauska irgi nepamirškit uždaryt… :D

 34. Mr.Paslaptingasas parašė:

  O tai Vieksniai kaip?

 35. antigabija parašė:

  O tai gabijos gimnazija nepaskelbs? Nors jei ir pasaulinis karas prasidetu, gabija dirbtu

 36. Karolis parašė:

  Skelbs visur ta karantina klasese nera puse vaiku mokytojos serga,temas praleidziame ryt skelbs tai iseina treciadieni nebereiks..

 37. Justas parašė:

  O tai Senamiesčio pagrindinei mokyklai reikės?:DD Nu 5-vidrunė.

 38. subine parašė:

  is kur cia toks visazinis kad zinai kad mokyklose neskelbs

 39. ne tavo reikalas. parašė:

  o tai kaip del sodu?

 40. ytfghfhf parašė:

  a tai paskelbs ar ne ta epidemija?

 41. Siknosparnis parašė:

  neskelbs nieka,nebentvkokie darzeliai bet mokyklu neuzdarys,tada jau butu okykluose pranesta o ne db.

 42. Anzelmute parašė:

  Soduose serga vos ne daugiausiai, o Liutkuvienė net nežada skelbt tos epidemijos…

 43. anonimas parašė:

  Nesamone,nieko nebus,tik kaip visalaik pasako bet nepadaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto