Antrasis mitingas išskirtinio mažeikiškių dėmesio nebesulaukė

Antrą kartą organizuotas mitingas dėl šilumos kainų mažinimo ir valdžios atstatydinimo didesnio mažeikiškių susidomėjimo nesulaukė – žmonių susirinko kelis kartus mažiau nei pirmąjį kartą.
Mitinge nedalyvavo ir vietos politikai.


MAŽEIKIŠKIŲ
SUSIRINKO
MAŽIAU
Į antrąjį šiemet organizuotą mitingą tarp Kultūros centro ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios antradienio vakarą susirinko keliskart mažiau žmonių nei pirmąjį kartą vasario mėnesį.
Organizatorių reikalavimai beveik nesiskyrė nuo išsakytųjų tąkart: reikalauta mažinti šilumos kainas bei Savivaldybės mero ir Tarybos atsistatydinimo.
Po pusvalandžio kalbų žmonės pradėjo skirstytis. Vos pora šimtų susirinkusių mažeikiškių, tarp kurių daugelis pensinio amžiaus žmonių, pasidalijo į dvi dalis: vieni eidami iš mitingo gailėjosi, kam apskritai čia ėjo, kiti džiaugėsi, kad yra iniciatyvių žmonių.
Kai kurie nusivylė mitingu. „Tas pačias nesąmones kalba, einam namo,“ – viena mažeikiškė pasivedėjo į šalį dukrą.
Mitingo organizatoriai dėl išretėjusios minios kaltino vėsų orą.
DAROSI REKLAMĄ?
Šį kartą mitinguotojai nesulaukė nei Savivaldybės mero Vilhelmo Džiugelio, nei kitų Tarybos narių ar verslininkų dėmesio.
„Jie išsigando, – taip vienas mitingo organizatorių Virginijus Sungaila „Santarvei“ paaiškino, kodėl nebūta valdžios atstovų. – Vasario mėnesį buvo atėjusi visa valdžia. Kada meras pradėjo šaukti, kad minia mestų į jį supuvusius kiaušinius, man po tokių žodžių pagailo mero. Bet tokiu būdu jie tada norėjo padaryti provokaciją ir sugadinti mitingą.“
Savivaldybės meras V. Džiugelis nesupranta, kodėl reikia eskaluoti tą pačią temą.
„Nueini, nėra gerai, neini – vėl negerai. Klausimai buvo lygiai tie patys, į juos visus yra atsakyta. Juo labiau kad kainos yra sumažintos. Žmones organizatoriai pritraukia pirmuoju „lyriškai išdėstytu“ šilumos kainų klausimu. Jei juos kviestų dėl Tarybos nuvertimo, tai, manau, niekas neateitų. Apie ką galima šnekėti?“ – klausė V. Džiugelis. Meras svarstė, ar tik mitingo organizatoriai nesiruošia tapti Tarybos nariais ir tokiais renginiais darosi reklamą.
NIOKOJA TURTĄ
V. Sungaila susirinkusiems žmonėms pažadėjo, kad antradienį aplankys Savivaldybės merą ir reikalaus sušaukti neeilinį Tarybos posėdį.
O surinkęs tris ar keturis tūkstančius miesto gyventojų parašų vyriškis važiuos prie Seimo ir, siekdamas atkreipti dėmesį į mažeikiškių bėdas, paskelbs bado akciją.
V. Sungaila apgailestavo, kad organizuojant mitingą būta sunkumų. Pasak jo, kažkas bijojo mitingo, todėl vis nuplėšdavo pakabintus plakatus: „Aš tik pakabindavau, juos iš karto plėšdavo“.
Daugiabučių namų gyventojai taip pat nepatenkinti: organizatoriai skelbimus kabino ne skelbimų lentose, bet klijavo ant neseniai įrengtų kodinių laiptinių durų. Gramdant popierių nusilupa ir dažai, tad duris reikės perdažyti, kitaip jos pradėsiančios rūdyti.
Tokių skambučių sulaukė ir miesto seniūnas, ir butus administruojančios įmonės.
„Žmonėms aiškinu, kad durys yra jų pačių nuosavybė. Jei nori, kad tvarkytume, reikia surinkti parašus. Tada tikrai sutvarkysime, bet tai žmonėms kainuos,“ – aiškino UAB „Admituras“ vadovas Antanas Barvydis. Direktorius sako žinąs, kad žmonės renka parašus ir ieškos kaltininkų: „Kodėl už turto niokojimą turi mokėti žmonės, jei yra kaltininkai?“
Dėl mitingo papildomo darbo kliuvo ir miesto seniūnijos darbuotojams: jie turėjo nuvalyti renginį reklamuojančius skelbimus nuo rinkimų agitacijai skirtų stendų.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Į aikštę tarp Kultūros centro ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios susirinko apie pora šimtų mažeikiškių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto