Apdovanojimų komisija apsisprendė dėl dviejų premijų laureatų

Dailininkas ir pedagogas Virginijus Tamošiūnas ir režisierė Airida Lementauskienė. Nuotr. iš Savivaldybės administracijos ir asmeninio archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės apdovanojimų komisija pirmadienį apsvarstė kandidatūras Mažeikių krašto kultūros ir Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijoms.

Plačiai žinomas

Dauguma komisijos narių nusprendė, kad Mažeikių krašto kultūros premijos vertas dailininkas ir pedagogas Virginijus Tamošiūnas. Jis žinomas ne tik mūsų krašte, bet ir už Lietuvos ribų.

V. Tamošiūnas aktyviai dalyvauja šalies ir tarptautiniuose dailės renginiuose, sėkmingai garsina Lietuvos ir Mažeikių vardą.

V. Tamošiūnas, dirbantis Mažeikių dailės mokykloje, patirtį perduoda ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, organizuoja savo mokinių dailės kūrinių parodas.

Savivaldybės tarybai pritarus šiai kandidatūrai, laureatui bus įteikta Mažeikių krašto kultūros premija, siekianti 1,5 tūkst. eurų.

Rūpinasi artimu

Apdovanojimo komisija nusprendė Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premiją skirti režisierei Airidai Lementauskienei.

Komisijos nario, Mažeikių muziejaus direktoriaus Vaidoto Balzerio teigimu, A. Lementauskienė, kaip ir Šatrijos Ragina, rūpinasi artimo išprusimu, kultūriniu tobulėjimu, krašto tradicijų puoselėjimu, kelia žmonių vertybines nuostatas.

Nuo 2011 m. A. Lementauskienė yra atkurto Juozo Vaičkaus skrajojamojo teatro režisierė, pastatė 10 spektaklių. Kartu su teatro aktoriais organizuoja nemokamus renginius sunkiai besiverčiantiems žmonėms, senjorams, globos namų vaikams. Taip pat ji renka aukas nepasiturintiesiems ir nuo karo nukentėjusioms ukrainiečių šeimoms.

Tarybai pritarus, A. Lementauskienei bus įteikta 1000 eurų premija. Apdovanojimas tradiciškai įteikiamas rašytojos gimtadienį, kovo mėnesį.

2 Atsakymai į “Apdovanojimų komisija apsisprendė dėl dviejų premijų laureatų”

  1. Gražina parašė:

    Sveiki! Nebesinaudokite tokiais Savivaldybės administracijos archyvais ir pradėkite talpinti nuotraukas atitinkančias tikrovę… Tuo labiau, kad aprašomas įvykis yra „šviežias“, o žmonės, apie, kuriuos rašote, yra sveiki ir gyvi. Juos reikėtų įamžinti taip, kad nenusiviltų nei pats žmogus nei skaitytojas.
    Kadangi tokios moters kaip Airida Lementauskienė neįmanoma nepastebėti, visada džiaugiuosi ne tik jos gražiais darbais bet ir savęs pristatymu auditorijai. Tai žmogus, apdovanotas išskirtiniu grožiu ir mokėjimu tai pateikti aplinkiniams. Gerbkite ne tik žmones apie kuriuos rašote, bet ir auditoriją, kuri dar vis skaito Jūsų laikraštį.

    1. Rūta parašė:

      O tai kas čia negerai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto