Apie elektros tiekėjų pasirinkimą mažeikiškius konsultavo VERT specialistai

Valstybinės energetikos tarnybos specialistai mažeikiškius konsultavo porą valandų. Autorės nuotrauka

Jau kurį laiką Lietuvoje vyksta elektros rinkos liberalizavimo procesas. Kitaip tariant, komerciniai elektros vartotojai perka elektrą iš nepriklausomų tiekėjų. Juos renkasi ir buitiniai vartotojai.
Trečiadienį Mažeikiuose lankėsi Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos specialistai ir konsultavo mažeikiškius jiems aktualiais tiekėjų pasirinkimo klausimais.

Įsigaliojus praėjusių metų gegužę Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva jungiasi prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių buitiniai vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją.
Iki šiol elektrą visi buitiniai vartotojai pirko iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).
Nuo šių metų buitiniai vartotojai, suvartojantys daugiau nei 5 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos per metus, ją perka iš pasirinkto nepriklausomo tiekėjo. Suvartojantieji mažiau į laisvąją elektros energijos rinką gali įsilieti etapais iki 2023 metų.
Nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. vyks antrasis elektros rinkos liberalizavimo etapas – suvartojantieji 1–5 tūkst. kWh elektros per metus gavo laiškus su raginimais apsispręsti, pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. Vartotojai, jo nepasirinkę, automatiškai pateks į valstybės garantuojamą, brangesnio elektros tiekimo sistemą.
Į VERT specialistų konsultaciją atvykę mažeikiškiai domėjosi, kaip „neprašauti“ pro šalį renkantis – į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kokiais kriterijais vadovautis renkantis tiekėją. Dalis klausė atvirai: kuris nepriklausomas tiekėjas pats geriausias. Į šį klausimą konsultantai atsakyti negalėjo, nes tinkamiausias pasirinkimas ir apsisprendimas – kiekvieno vartotojo asmeninis reikalas.
Tačiau pagrindinis patarimas: domėtis, tiekėjų prašyti atsiųsti sutarčių projektus ir prieš pasirašant sutartis juos atidžiai išnagrinėti.

One Reply to “Apie elektros tiekėjų pasirinkimą mažeikiškius konsultavo VERT specialistai”

  1. gėda parašė:

    Kiekvienas bent truputį galvojantis žmogus supranta, kad tai yra eilinis pinigų plovimas. Prisiveisė neaiškių firmelių, kaip grybų po lietaus. Viskas lieka tas pats- ir laidai, ir kita infrastruktūra. Kokie, nesikeikiant, tai nepriklausomi elektros energijos tiekėjai???? Monkės biznis, ane?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto