Apie laikomas bites turi pranešti įspėjamieji ženklai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio skyriaus duomenimis, rajone yra 109 bičių laikytojai. Registruotų bitynų – 160, juose laikomų bičių šeimų – šiek tiek per pusketvirto tūkstančio.

Specialistai pastebi, kad lietuviai nuo seno myli bites ir nori jas auginti net sodų bendrijose, tačiau ne vienas suabejoja, ar turi teisę čia laikyti bites. Specialistai atkreipia dėmesį, kad niekas nedraudžia sodininkams laikyti bičių ir mėgautis jų suneštu medumi, tačiau numatoma ir nemažai apribojimų, kad augintinės nekeltų pavojaus aplinkiniams.
Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos apraše nurodoma, kad  kiekvienas bitynas turi turėti bityno pasą ir ne vėliau kaip per 30 dienų nuo jo išdavimo bičių laikytojas turi suženklinti ir sunumeruoti visus bityno avilius, kurie bus laikomi savivaldybės gyvenamojoje teritorijoje.
Apie kitus reikalavimus bitininkams skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

7 Atsakymai į “Apie laikomas bites turi pranešti įspėjamieji ženklai”

 1. budintis parašė:

  Karšto Komentaro straipsnio: Prezidentė priėmė Šventojo Sosto nuncijaus skiriamuosius raštus- komentaruose, (Google), rasime ir naujausią Jėzaus Apraišką:
  SEPTINTASIS SKAMBUTIS
  JĖZAUS CHRISTAUS APRAIŠKA 2014 M. BIRŽELIO 16 D.
  Skaitykime, platinkime, nepridėdami ir neatimdami.

  Taip pat kviečiame tikinčius kasdieninei- pastoviai maldai 12 valandą.
  – Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančiui, 2010 04 27 Jėzaus apreikštam.
  Rasime Rožančių tuo pačiu, minėtu adresu.

 2. lolas to Palnosiškė parašė:

  Pasiskaitykit taisykles ir žinosit. Ar laikotės principo – „Prinisi podaj.. idi na*ui nimišai..“? Labai jau poniškas komentaras. Jei patys pasturgalio nepakelsit, tai niekas už jus jo ir nepakels.

 3. Ona parašė:

  Nurodysim bitynus nuo pagrindinių kelių, tai bus rodyklės vagiams. be rodyklių vagia avilius, o tai kas bus tada, kai visi žinos, kur kieno bitės stovi?

 4. qwerty parašė:

  Vertingiau būtų, jei mūsų rajono atitinkamos tarnybos ištirtų erkių išplitimą ir nustatytų, kur didžiausi encefalito ir Laimo ligos židiniai ir spec. ženklais tas teritorijas pažymėtų, o dabar specialistai tinginiauja…..

 5. Palnosiškė parašė:

  Norėtume sužinoti, ar gyvenvietėje (kai namusskiria tik keli metrai), galima laikyti bites. Man baisu yra gatve praeiti. O ką bekalbėti apie tokių „bitininkų“ kaimynus? Pasidomėkite Palnosuose…………….

 6. jo parašė:

  Atsargiai, geros bites, bet turi silpnus nervus!

 7. Martynas parašė:

  Kai ikalu baltosios nebaisios jokios bites.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto